Video

Anghel Iordănescu s-a dezlănţuit după golul lui Alibec! S-a bucurat ca un adevărat ultras lângă Burleanu

Valentin Pîrcălabu Publicat: 21 noiembrie 2023, 23:15

Anghel Iordănescu s-a dezlănţuit după golul lui Alibec

Captură Antena 1

Anghel Iordănescu s-a dezlănţuit după golul lui Alibec! Tatăl selecţionerului României s-a bucurat ca un adevărat ultras la golul marcat de Denis Alibec în minutul 50.

România a deschis scorul în minutul 50 al partidei cu Elveţia. Denis Alibec a trimis în poarta elveţienilor din 6 metri, după o recentrare cu capul a lui Olimpiu Moruţan.

Anghel Iordănescu a oferit imagini fabuloase la tribuna oficială. Tatăl lui Edi Iordănescu s-a dezlănţuit ca un adevărat ultras la tribuna oficială, sub privirile lui Răzvan Burleanu.

În minutul 50 al meciului, Nicolae Stanciu a centrat pentru Olimpiu Moruţan, acesta a recentrat cu capul pentru Denis Alibec, iar atacantul naţionalei a reluat perfect, cu poarta goală.

Cum au trăit Gică Hagi și Mircea Lucescu meciul dintre România și Elveția

Cum au trăit Gică Hagi și Mircea Lucescu meciul dintre România și Elveția! În loja Arenei Naționale au fost prezente nume mari din lumea sportului românesc, dar mai ales din lumea fotbalului. Este vorba despre Gică Hagi, Mircea Lucescu, Răzvan Burleanu, dar și Elisabeta Lipă.

Principalele personalități din lumea fotbalului românesc, care au fost prezente în loja Arenei Naționale, au fost Gică Hagi și Mircea Lucescu. De-a lungul partidei, cele două nume grele din lumea „sportului rege” au comentat evoluția „tricolorilor” care, la pauza meciului se aflau pe prima poziție în Grupa I a preliminariilor pentru Campionatul European din 2024.

De asemenea, pe lângă cei doi, în loja oficială se aflau și Răzvan Burleanu, președintele Federației Române de Fotbal, dar și Elisabeta Lipă, fostă canotoare și campioană olimpică.

9:24 Florin Prunea s-a prăbuşit emoţional după dezastrul de la Dinamo: „E teribil! Inadmisibil!” 9:02 Mihai Stoica, verdict cumplit pentru Dinamo: „A cam retrogradat!” 4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY