Florin Răducioiu şi Gică Popescu, concluzii după România – Belarus 2-1: „Iordănescu nu poate avea încredere!” / „Mă uitam la ceas, am trăit cu emoţii!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 29.03.2023, 0:53

Florin Răducioiu şi Gică Popescu, concluzii după România - Belarus 2-1

Colaj Hepta

Florin Răducioiu şi Gică Popescu au tras concluzii după România – Belarus 2-1. Cei doi foşti mari internaţionali români au vorbit despre punctele slabe ale naţionalei lui Edi Iordănescu.

Florin Răducioiu e de părere că România are probleme în apărare, iar selecţionerul Edi Iordănescu ar trebui să ia măsuri în perspectiva „dublei” cu Kosovo şi Elveţia, din iunie.

Florin Răducioiu şi Gică Popescu, concluzii după România – Belarus 2-1

Am avut ocazii importante, bară, se putea termina 3-1, aşa cum şi credeam eu. Îmi pare rău, băieţii puteau marca mai mult, dar au fost şi momente mai puţin bune.

Nu am înţeles nici eu de ce în repriza a doua nu am mai putut să înscriem şi chiar să jucăm şi mai bine. Dar sunt bucuros pentru victorie. Avem, însă, probleme în apărare, nu ştiu dacă Iordănescu poate să aibă încredere în ea”, a spus Florin Răducioiu la primasport.ro.

Şi Gică Popescu a recunoscut că a avut emoţii în finalul meciului, după ce Belarus a reuşit să marcheze.

E o victorie, e bună indiferent de manieră. Am avut o primă repriză bună, cu goluri, iar în a doua chiar am avut emoţii după ce a marcat Belarus. Am trăit cu emoţii, ne uitam la ceas să se termine mai repede meciul.

Reprizele au fost diametral opuse, de neînţeles pentru mine, pentru că am avut 2-0 şi credeam că vom avea parte de un galop de sănătate”, a spus şi Gică Popescu pentru sursa mai sus citată.

România – Belarus 2-1. Obiectiv îndeplinit! Stanciu şi Burcă au marcat pe Arena Naţională

România – Belarus 2-1. Obiectiv îndeplinit pentru naţionala pregătită de Edi Iordănescu. După victoria din Andorra, tricolorii au câştigat şi pe Arena Naţională, cu Belarus. Nicolae Stanciu şi Andrei Burcă au marcat în cea de-a doua etapă a grupelor din preliminariile EURO 2024. Meciul a fost în format LIVE TEXT.

În faţa a peste 30.000 de suporteri, naţionala României a avut un start perfect. Nicolae Stanciu a executat perfect o lovitură liberă, din unghi, şi a reuşit să îl surprindă pe portarul advers. A marcat în minutul 17! Imediat după, reprezentativa noastră a mai înscris un gol. Andrei Burcă a punctat în premieră pentru selecţionata României. Răzvan Marin i-a centrat perfect, în minutul 19.

România a trăi cu emoţii pe final, după ce Marozau a înscris pentru Belarus, în minutul 86. A reuşit să câştige şi are şase puncte după primele două meciuri din grupa I. În celelalte partide din grupă, Elveţia s-a „distrat” cu Israel şi a câştigat cu 3-0, iar Kosovo a remizat surprinzător cu Andorra, scor 1-1.

10:37 VIDEORomânii atacă tabloul principal de la Saudi Smash 2024. Eduard Ionescu s-a calificat în turul 2, LIVE în AntenaPLAY 10:34 „Unde vei juca în sezonul viitor?” Răspunsul dat imediat de Risto Radunovic! Fundaşul, aproape să-şi încheie contractul cu FCSB 10:14 „Ne-am ţinut de cuvânt!” FCSB se „mută” în sezonul viitor! Mihai Stoica a anunţat pe ce arenă vor evolua campionii 9:57 Topul în care Simona Halep şi Serena Wiiliams strălucesc încă. Ce performanţă pentru Aryna Sabalenka 9:39 Oferta pe care Dan Şucu i-a făcut-o lui Mircea Lucescu: „Vino!” Răspunsul dat imediat de pe „Il Luce” 9:01 Sebastian Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Ayrton Senna în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna 9:01 FotoFlorin Răducioiu radiază de fericire alături de iubita cu 10 ani mai tânără! Cum arată Andreea, femeia care l-a cucerit 8:42 Kylian Mbappe, mesaj de patru cuvinte după ce PSG a fost învinsă de Borussia Dortmund! Postarea făcută imediat după meci 8:36 Anunţul radical făcut de Ronnie O`Sullivan, după ce a fost eliminat în sferturile Campionatului Mondial de snooker 8:20 Dennis Man, desemnat jucătorul sezonului la Parma, în Gazzetta dello Sport! Mihăilă, în top şi el! Sezon de vis pentru români Vezi toate știrile