Florin Răducioiu şi Gică Popescu, concluzii după România – Belarus 2-1: “Iordănescu nu poate avea încredere!” / “Mă uitam la ceas, am trăit cu emoţii!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 29 martie 2023, 0:53

Comentarii
Florin Răducioiu şi Gică Popescu, concluzii după România – Belarus 2-1: Iordănescu nu poate avea încredere! / Mă uitam la ceas, am trăit cu emoţii!

Colaj Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Florin Răducioiu şi Gică Popescu au tras concluzii după România – Belarus 2-1. Cei doi foşti mari internaţionali români au vorbit despre punctele slabe ale naţionalei lui Edi Iordănescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Răducioiu e de părere că România are probleme în apărare, iar selecţionerul Edi Iordănescu ar trebui să ia măsuri în perspectiva “dublei” cu Kosovo şi Elveţia, din iunie.

Florin Răducioiu şi Gică Popescu, concluzii după România – Belarus 2-1

Am avut ocazii importante, bară, se putea termina 3-1, aşa cum şi credeam eu. Îmi pare rău, băieţii puteau marca mai mult, dar au fost şi momente mai puţin bune.

Nu am înţeles nici eu de ce în repriza a doua nu am mai putut să înscriem şi chiar să jucăm şi mai bine. Dar sunt bucuros pentru victorie. Avem, însă, probleme în apărare, nu ştiu dacă Iordănescu poate să aibă încredere în ea”, a spus Florin Răducioiu la primasport.ro.

Şi Gică Popescu a recunoscut că a avut emoţii în finalul meciului, după ce Belarus a reuşit să marcheze.

Reclamă
Reclamă

E o victorie, e bună indiferent de manieră. Am avut o primă repriză bună, cu goluri, iar în a doua chiar am avut emoţii după ce a marcat Belarus. Am trăit cu emoţii, ne uitam la ceas să se termine mai repede meciul.

Reprizele au fost diametral opuse, de neînţeles pentru mine, pentru că am avut 2-0 şi credeam că vom avea parte de un galop de sănătate”, a spus şi Gică Popescu pentru sursa mai sus citată.

România – Belarus 2-1. Obiectiv îndeplinit! Stanciu şi Burcă au marcat pe Arena Naţională

România – Belarus 2-1. Obiectiv îndeplinit pentru naţionala pregătită de Edi Iordănescu. După victoria din Andorra, tricolorii au câştigat şi pe Arena Naţională, cu Belarus. Nicolae Stanciu şi Andrei Burcă au marcat în cea de-a doua etapă a grupelor din preliminariile EURO 2024. Meciul a fost în format LIVE TEXT.

Reclamă

În faţa a peste 30.000 de suporteri, naţionala României a avut un start perfect. Nicolae Stanciu a executat perfect o lovitură liberă, din unghi, şi a reuşit să îl surprindă pe portarul advers. A marcat în minutul 17! Imediat după, reprezentativa noastră a mai înscris un gol. Andrei Burcă a punctat în premieră pentru selecţionata României. Răzvan Marin i-a centrat perfect, în minutul 19.

România a trăi cu emoţii pe final, după ce Marozau a înscris pentru Belarus, în minutul 86. A reuşit să câştige şi are şase puncte după primele două meciuri din grupa I. În celelalte partide din grupă, Elveţia s-a „distrat” cu Israel şi a câştigat cu 3-0, iar Kosovo a remizat surprinzător cu Andorra, scor 1-1.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:55

Rapid i-a decis viitorul lui Elvir Koljic

13:31

Singurul fotbalist care a marcat la Cupa Mondială pentru două țări diferite

13:28

OFICIAL | Corvinul Hunedoara a anunţat stadionul pe care joacă meciurile din Liga 1

12:51

Ronald Koeman are încredere în naţionala Olandei, înainte de Cupa Mondială 2026: “Putem învinge pe oricine”

12:46

NEWS ALERT“Here we go!”. Manchester City a bătut palma cu înlocuitorul lui Pep Guardiola

12:34

“Proşti!” Ce spunea Marius Baciu despre jucătorii de la FCSB în acest sezon: “Trebuie amendat”

1 Scandal în Craiova Maxima după ce Universitatea a făcut eventul. “O să îți fie rușine să mai calci prin Bănie” 2 Pe lângă Baiaram, un alt jucător de la Universitatea Craiova pleacă. Merge în Italia! 3 FCSB are antrenor! Surpriză uriașă a lui Gigi Becali: “L-am pus acum o oră. A semnat băiatul pe un an” 4 40 de milioane de euro la un club din Liga 1! Anunţul momentului în fotbalul românesc: echipă de Champions League 5 Gigi Becali a bătut deja palma cu un jucător: “Am semnat pe un an” 6 Sibienii au ales înlocuitorul lui Dorinel Munteanu! Un cunoscut antrenor român o va prelua pe Hermannstadt
Citește și