Partida Brentford – Tottenham a fost întârziată pentru un motiv incredibil! Probleme cu apa pe stadion

De Alex Masgras
Publicat: 13.08.2023, 17:26

Partida Brentford - Tottenham a fost întârziată pentru un motiv incredibil

Brentford - Tottenham / Profimedia

Partida Brentford – Tottenham a fost întârziată pentru un motiv incredibil! Lovitura de start al meciului de pe Brentford Community Stadium nu a avut loc la ora 16:00, ora programată iniţial.

Jucătorii celor două echipe ieşiseră deja de la vestiare în momentul în care s-a anunţat că startul partidei a fost amânat. Motivul? Arena celor de la Brentford s-a confruntat cu probleme cu apa curentă.

Partida Brentford – Tottenham a fost întârziată pentru un motiv incredibil!

Primul meci al zilei din Premier League, cel dintre Brentford şi Tottenham, a început cu o întârziere de 10 minute. Brentford Community Stadium, stadionul „albinelor”, a avut o problemă neaşteptată.

În momentul în care jucătorii celor două echipe au ieşit de la vestiare, pregătiţi pentru a începe jocul, a venit anunţul că startul partidei va fi amânat.

Stadionul lui Brentford nu avea apă curentă în momentul în care meciul ar fi trebuit să înceapă, ceea ce ar fi afectat toate activităţile din interiorul arenei, potrivit celor de la Brentford.

„În acest moment avem de-a face cu o problemă legată de alimentarea cu apă în stadion, lucru care afectează toate facilităţile stadionului. Vom reveni cu detalii în timp util”, a fost anunţul celor de la Brentford.

Cu toate acestea, la şapte minute după ce s-a decis amânarea startului, organizatorii au decis să înceapă meciul, chiar dacă problema apei din stadion nu fusese rezolvată. Din fericire, după aproximativ 10 minute de la fluierul de start, organizatorii au anunţat că au rezolvat parţial problema, potrivit dailymail.co.uk.

Brentford – Tottenham, 45 de minute nebune

Prima repriză a partidei dintre Brentford şi Tottenham a oferit spectacol total. La primul meci din era post Harry Kane, Spurs a deschis scorul în minutul 11, prin Cristian Romero. Argentinianul a înscris cu o lovitură de cap, după o lovitură livebră executată perfect de James Maddison, noua achiziţie a formaţiei din nordul Londrei.

Brentford a întors însă rezultatul. În minutul 26, Son l-a faultat pe Jensen, iar arbitrul a dictat lovitură de la 11 metri. Mbeumo a restabilit egalitatea în minutul 26, după ce a transformat penalty-ul, după care Wissa a adus „albinele” în avantaj, graţie unui şut deviat de Micky van de Ven. Înainte de pauză, în minutul 45+5, Spurs a revenit în partidă, graţie golului marcat de Emerson Royal, cu un şut pe jos, din afara careului.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

0:08 VideoUltraşii lui FC U Craiova au vrut să intre în vestiare peste jucători! Au aruncat cu torţe în jandarmi 12
23:56
„Aţi ieşit de pe teren ca o vedetă” Reacţia lui Mircea Rednic, după Dinamo – UTA 2-0. Ce a spus despre salvarea „câinilor”
12
23:43
Nebunie pe stadion, după retrogradarea lui FC U Craiova 1948! Ultraşii au aruncat cu scaune şi l-au înjurat pe Adrian Mititelu
12
23:38
Scene incredibile la Dinamo – UTA! Presiunea şi-a spus cuvântul şi lui Zeljko Kopic i s-a făcut rău
12
23:30
Când se joacă meciurile de baraj Dinamo – Csikszereda şi FC Botoşani – CS Mioveni, pentru menţinerea/promovarea în Liga 1
12
23:10
Dinamo – UTA 2-0! Dinamo şi FC Botoşani vor juca baraj pentru menţinerea în Liga 1. FCU Craiova şi FC Voluntari au retrogradat
12
22:56
VIDEO & FOTOUltraşii lui PSG şi-au luat la revedere de la Kylian Mbappe! Imagini fabuloase de pe Parc des Princes
12
22:50
Românii au dat recital pentru Gaziantep: dublă Dennis Drăguş, trei assist-uri Alex Maxim
12
22:11
Mesajul afişat de fanii lui Dinamo pentru Mircea Lucescu în timpul meciului capital pentru salvarea de la retrogradare
12
22:00
VIDEOPAOK – Olympiacos 2-0 a fost în AntenaPLAY! Echipa lui Răzvan Lucescu continuă asaltul spre titlu, după victoria uriaşă din derby