Uluitor! Startul meciului Moldova – Austria, întârziat jumătate de oră. Un puşti a băgat UEFA în sperieţi: „Orice e posibil în ţara asta”

De Dragoș Vasile
Publicat: 2.09.2021, 12:51

Startul meciului Moldova - Austria, întârziat jumătate de oră

Startul meciului Moldova – Austria, întârziat jumătate de oră din cauza unui copil

Partida de pe stadionul Zimbru din Chişinău era programată la 21.45, însă a început la 22.15, uefa.com notând că întârzierea a fost din “motive de securitate”, citat de news.ro.

Potrivit agora.md, Sandu Grecu, oficial al Federaţiei Moldoveneşti de Fotbal, şeful secţiei de comunicare a Federaţiei Moldoveneşti de Fotbal, a explicat într-o postare în social media motivul întârzierii startului jocului.

“Meciul Moldova – Austria a început acum, cu 30 minute întârziere din cauza ca un copil, care se afla peste drum de stadion, se juca cu o dronă pe care o plana deasupra terenului de joc… In țara asta orice e posibil…”, a scris Sandu Grecu.

Preliminarii CM 2022 | Cristiano Ronaldo, un nou record uluitor

Tot în preliminariile CM 2022, Cristiano Ronaldo a produs un alt moment uluitor, după ce a stabilit un nou record uriaş în Portugalia – Irlanda 2-1. Starul portughez a reuşit o dublă de senzaţie în finalul partidei cu Irlanda şi a devenit cel mai bun marcator din istorie la nivel de echipă naţională.

Cristiano Ronaldo a marcat în minutul 6 al prelungirilor şi golul numărul 111, prin care a adus victoria Portugaliei.

Cristiano Ronaldo reușise să egaleze recordul lui Ali Daei la EURO 2020. Superstarul lusitan a ajuns la 109 goluri la echipa naţională, după „dubla” de senzație din Portugalia – Franța 2-2.

Acum, Ronaldo l-a depășit pe fostul mare atacant iranian. Ali Daei stabilise recordul după ce a rupt plasele pentru naționala Iranului în perioada 1993-2006.

Borna iranianului părea de neatins până la apariția lui Cristiano în prim-planul fotbalului mondial.

18:22 „A fost atât de stupid..” Ianis Hagi pleacă de la Rangers! Scoțienii au făcut anunțul momentului despre „Prinț” 18:03 VIDEOEduard Ionescu și Ioana Sîngeorzan au ratat calificarea pe tabloul principal de la Saudi Smash! Meciurile au fost în AntenaPLAY 17:55 Ronnie O`Sullivan şi-a ales favoritul la câştigarea Campionatului Mondial de snooker, după ce a fost eliminat încă din sferturi 17:48 Marco Reus pleacă de la Borussia Dortmund după 12 ani! Fabrizio Romano a făcut anunțul care zguduie Bundesliga 17:44 Mesajul lui Dan Petrescu pentru FCSB, după ce echipa lui Gigi Becali a câştigat titlul. „Bursucul”, şocat de rapidişti 17:28 „Se întoarce Alex Chipciu la FCSB?” Mihai Stoica a dat răspunsul pe loc! Dezvăluire sinceră despre negocieri 17:00 Farul – Sepsi LIVE TEXT (20:00). Gică Hagi luptă pentru locul 2 din play-off! Echipele probabile 16:50 Programul complet al F1 Academy™ de la Miami! Prima sesiune de antrenamente a fost live video în AntenaPLAY 16:46 FotoCât de frumoasă este fiica lui Ionuţ Chirilă. Imagini rare cu Ana 16:36 Foto„Avem potențial!” Roberto Gliga, prima reacție după România – Coreea de Sud 3-2! A vorbit după ce a fost „atacat” cu ciocolată Vezi toate știrile