Novak Djokovic – Rafael Nadal, posibil duel în turul 2, la Jocurile Olimpice 2024

Dan Roșu Publicat: 25 iulie 2024, 16:11

Comentarii
Novak Djokovic – Rafael Nadal, posibil duel în turul 2, la Jocurile Olimpice 2024

Novak Djokovic şi Rafael Nadal, la finalul unui meci - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Novak Djokovic – Rafael Nadal e un posibil duel în turul 2, la Jocurile Olimpice 2024. Sârbul, locul 2 ATP, şi spaniolul, în prezent numărul 161 mondial, s-ar putea înfrunta în turul doi al probei de simplu masculin de la turneul olimpic de tenis de la Paris, conform tragerii la sorţii care a avut loc joi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Djokovic îl va întâlni în primul tur pe australianul Matthew Ebden, iar Nadal va juca împotriva lui Marton Fucsovics, din Ungaria. Dacă se vor impune, cei doi uriaşi ai tenisului vor fi adversari în runda a doua.

Novak Djokovic – Rafael Nadal, posibil duel în turul 2, la Jocurile Olimpice 2024

Novak Djokovic, 37 de ani, care are în palmares 24 de titluri de Grand Slam, este în căutarea aurului olimpic, singura distincţie care lipseşte din palmaresul său, în timp ce Rafael Nadal, 38 de ani, care a câştigat Jocurile Olimpice de la Beijing din 2008, vine după două sezoane marcate de accidentări.

Ghinion teribil pentru Irina Begu, Ana Bogdan şi Jaqueline Cristian la Jocurile Olimpice

Ghinion teribil pentru Irina Begu, Ana Bogdan şi Jaqueline Cristian la Jocurile Olimpice. Cele trei şi-au aflat adversarele şi şansele ca ele să ajungă în turul secund sunt reduse.

Irina Begu se va duela în primul tur, la Roland Garros, cu cea mai bună jucătoare a lumii, Iga Swiatek. Jaqueline Cristian o va întâlni pe Elena Rybakina (cap de serie 3).

Reclamă
Reclamă

Nici Ana Bogdan nu a fost mai norocoasă. Ea va juca în prima rundă contra lui Jasmine Paolini. Sportiva din Italia e cap de serie 4 şi are parte de un sezon spectaculos, cu finale la Roland Garros şi Wimbledon.

Pe lângă cele trei reprezentante la simplu, România va mai fi reprezentată la dublu feminin de două perechi, Begu / Niculescu și Bogdan / Cristian.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:11

Colegul lui Valentin Mihăilă debutează la Mondial, dar visează să fie agent FBI: “Ronaldo mă inspiră foarte mult”

21:04

VideoJurnal Antena Sport | Fierbe America

21:02

VideoJurnal Antena Sport | Tocăniță de la Niță

21:01

Qatar – Elveția (LIVE VIDEO, 22:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Duel dezechilibrat la Cupa Mondială. Echipele de start

21:00

VideoJurnal Antena Sport | Petrecere cu mici pe Broadway

20:57

VideoJurnal Antena Sport | Messi și Ronaldo, ultimul dans

1 Meciul de deschidere de la Mondial a scris istorie! De 20 de ani nu s-a mai întâmplat asta 2 Porecla bizară a noului iubit al Simonei Halep. Părinţii fostei sportive au intrat în pământ de ruşine când au aflat 3 Universitatea Craiova, lovitură de proporții! Vine din Serie A și va semna cu campioana României 4 Alexandru Băluță semnează! Lovitură uriașă pentru noua forță din fotbalul românesc 5 „Când cauți cele mai proaste transferuri la Real, mă găsești pe mine!” Geniul distrus de Mourinho în primul mandat 6 Ceremonia de Deschidere din Canada a Cupei Mondiale a fost pe AntenaPLAY!
Citește și