Închide meniul

Sascha Stegemann va arbitra Bosnia – România. Hai, România! În fiecare zi

Alexandru Ivan Publicat: 5 iunie 2022, 13:26

Comentarii
Sascha Stegemann va arbitra Bosnia – România. Hai, România! În fiecare zi

Jucătorii României, după un gol marcat / frf.ro

Sascha Stegemann va arbitra Bosnia – România. Meciul e marți, de la 21:45, în direct pe Antena 1. Hai, România! În fiecare zi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Germanul Stegemann, 37 de ani, arbitrează meciul României cu Bosnia-Herţegovina, programat, marţi, de la ora 21.45, în Liga Naţiunilor.

Sascha Stegemann va arbitra Bosnia – România

El va fi ajutat de conaţionalii săi Mark Borsch şi Cristian Gittelmann. Rezervă va fi Robert Schroder.

Sascha Stegemann a condus 30 de partide în toate competițiile în stagiunea precedentă, dintre care cele mai multe au fost în Bundeslia.

Partida de la Zenica va fi transmisă de Antena 1, marți, de la 21:45.

Reclamă
Reclamă

Edi Iordănescu promite revanșa în Bosnia – România

Selecționerul a avut un debut oficial de coșmar pe banca echipei naționalei, 0-2 cu Muntenegru, dar e încrezător că tricolorii pot să spele rușinea în partida cu Bosnia, trasmisă marți, de la 21:45, în direct pe Antena 1.

„Încercăm să analizăm, să vedem ce probleme avem. Trebuie să ne ridicăm, să o luăm de la capăt. E un moment trist, nu avem timp nici să băgam capul în pământ. Vine jocul cu Bosnia, trebuie să încercăm să schimbăm imaginea și să dăm altă speranță. Apoi avem două meciuri acasă, trebuie să încercăm să aducem puncte. Apoi putem să tragem o primă linie și să spunem că rămânem cu speranțe”, a spus Edi Iordănescu, la conferința de presă după Muntenegru – România 2-0.

România e pe ultimul loc în grupa de Nations League. Lider de Muntenegru. În celălalt meci, Bosnia și Finlanda au încheiat la egalitate, 1-1.

Reclamă

Hai, România! În fiecare zi. Ce meciuri transmite Antena 1 din luna iunie

Antena 1 a cumpărat drepturile pentru meciurile echipei naţionale de fotbal a României pentru următorii 6 ani. Primele partide sunt programate în luna iunie, când echipa antrenată de Edi Iordănescu dispută partidele din Nations League, într-o grupă cu Bosnia, Finlanda şi Muntenegru.

Două meciuri în luna iunie şi unul în luna septembrie din grupa 3 a Ligii B UEFA Nations League sunt programate pe Antena 1, duelurile de foc cu Bosnia în deplasare şi întâlnirea tur-retur cu Finlanda.

Programul partidelor transmise de Antena 1

Cele mai tari meciuri ale naționalei României vor fi în direct pe Antena 1. Edi Iordănescu are ca obiectiv clasarea pe unul dintre primele două locuri în grupă și calificarea selecționatei noastre la EURO 2024.

  • 7 iunie 2022, 21:45: Bosnia și Herțegovina – ROMÂNIA
  • 11 iunie 2022, 21:45: ROMÂNIA – Finlanda
  • 23 septembrie 2022, 21:45: Finlanda – ROMÂNIA
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:23
România – Slovacia LIVE VIDEO (17:00, AntenaPLAY). Al doilea meci de la Campionatul European Echipe Seniori
15:22
Oferta pe care a făcut-o acum Gigi Becali pentru Mario Tudose, după cea de 1 milion de euro!
15:18
Amalia Lică, bronz la Campionatul Mondial al Cluburilor. Rezultat remarcabil pentru româncă
14:41
Ce i-a transmis Mircea Lucescu lui Virgil Ghiţă înainte de a intra pe teren şi a deveni erou cu Austria!
14:29
VideoSuperMondial | Răducioiu l-a vizitat pe Dahlin la Stockholm: „Putea să câștige oricine, noi am avut noroc”
13:58
VIDEOMircea Lucescu, discurs uriaș în vestiar după ce România a învins Austria. Aplaudat la scenă deschisă de jucători
1 “Hoția secolului”. Naționala lui Kluivert a făcut scandal după ce a fost eliminată din cursa pentru Mondial 2 VIDEORomânia – Austria 1-0. Virgil Ghiţă, gol în minutul 90+5 din centrarea lui Hagi! Victorie dramatică a tricolorilor 3 Posibilele adversare ale României la barajul pentru World Cup 2026 după victoria cu Austria 4 Lovitura pe piaţa transferurilor încercată de Gigi Becali! Primul fotbalist care poate semna în iarnă cu FCSB 5 EXCLUSIVIanis Hagi, căpitan în România – Austria. Decizia luată de Mircea Lucescu înaintea meciului “de foc” din preliminarii 6 Istvan Kovacs, criticat dur în Albania după meciul plin de scandal cu Serbia: “De ce naiba?”
Citește și