Victoria Azarenka a început să tremure în meciul cu Ana Bogdan! Clipe de coşmar pentru Vika, după o revenire ireală a Anei

De Dan Roșu
Publicat: 23.05.2022, 13:56

Victoria Azarenka, în timpul meciului cu Ana Bogdan

Victoria Azarenka a început să tremure în meciul cu Ana Bogdan

Victoria Azarenka, în timpul meciului cu Ana Bogdan / Eurosport

Victoria Azarenka a început să tremure în pauza dintre seturi, în timpul meciului cu Ana Bogdan, de la Roland Garros. Bielorusa a fost surprinsă cu lacrimi în ochi şi cu mişcări necontrolate ale mâinilor.

Azarenka a condus-o în primul set pe Ana Bogdan cu 5-2, cu două break-uri, dar românca a revenit la 5-5, pierzându-şi apoi din nou serviciu. Vika a servit din nou pentru set, dar românca a împins meciul în tie-break.

Victoria Azarenka a început să tremure după setul pierdut cu Ana Bogdan

Acolo, Azarenka a avut din nou un avantaj uriaş, 6-3, dar a ratat trei mingi de set. Bogdan a revenit din nou senzaţional şi şi-a însuşit prima manşă.

Au urmat momente dificile pentru Victoria Azarenka. Ea a început să tremure pe scaun, având nevoie şi de o pauza de vestiar. Nu este prima oară când Azarenka trece prin asemenea clipe grele.

Victoria Azarenka a plecat de pe teren în timpul meciului cu Linda Fruhvirtova

Victoria Azarenka a fost protagonista unui moment incredibil în timpul meciului cu Linda Fruhvirtova de la Miami Open. Sportiva din Belarus a părăsit terenul în timpul duelului, după 47 de minute, şi a anunţat că abandonează.

Victoria Azarenka a uimit lumea tenisului. Sportiva a decis să abandoneze pur şi simplu în timpul meciului cu Linda Fruhvirtova. Fără să ceară time-out medical, aceasta şi-a luat echipamentul şi a anunţat decizia. Fanii au răbufnit după ce au văzut momentul.

„Ar trebui interzisă în circuit. Să nu strângi mâna unei copile de 16 ani, din frustrare că te umilește” sau „Am fost atent, dar nu am văzut să fi schimbat vreo vorbă cu Linda. Lipsă totală de sportivitate”, au fost doar câteva dintre comentariile fanilor.

„Nu trebuia să intru pe teren astăzi. Ultimele săptămâni au fost extrem de stresante în viaţa mea personală. Ultimul meci a fost obositor pentru mine, dar am vrut să joc în faţa acestui public minunat pentru că m-a ajutat foarte mult în primul meu joc. Am vrut să intru pe teren şi să încerc, dar a fost o greşeală.

Cred că trebuie să iau o pauză pentru a putea reveni pe teren. Îmi pare rău pentru spectatori pentru ce s-a întâmplat, au fost fantastici şi mă încurajau. Ei au fost singurul motiv pentru care am decis să joc. Caut mereu provocări şi presiune, dar a zi a fost prea mult. Trebuie să învăţ din asta.

Vreau să-mi felicit adversarea (n.r. Fruhvirtova) şi să-i urez mult succes în acest turneu şi la începutul carierei sale”, a transmis Victoria Azarenka, dupămomentul controversat.

Credeţi că există vreo şansă ca Gigi Becali să se împace cu CSA Steaua?

8
22:26
Fiorentina, din nou în finala Conference League! Italienii au trecut în semifinale de Club Brugge
8
21:56
Adi Popa a spus ce au făcut jucătorii de la CSA Steaua în ziua în care s-au împlinit 38 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor
8
21:43
Claudiu Niculescu a început să râdă când a fost întrebat de Dinamo, după despărţirea de Şelimbăr! Mesaj clar pentru conducere
8
21:02
FotoAdrian Mutu, poză cu un crocodil, alături de soţie şi de fiul Tiago: „O zi minunată”
8
20:53
Jaqueline Cristian, în turul 2 de la Roma! Posibil duel „de foc” cu Coco Gauff în turul 3
8
20:28
FotoTeodora Stoica, imagini emoţionante cu tatăl ei, Mihai Stoica: „Un vis devenit realitate”
8
20:14
Rapid are un nou director sportiv! Anunţul oficial al clubului patronat de Dan Şucu
8
19:51
Poli Iași cere suspendarea lui Homawoo pentru accidentarea cumplită provocată lui Luca Mihai! Anunţul Comisiei de Disciplină
8
19:29
Şerveţelul pe care Lionel Messi a semnat cu Barcelona, scos la licitaţie! Preţul de pornire este uriaş
8
19:25
România – Cehia 31-30! „Tricolorii” au avut un avans de 7 goluri în turul play-off-ului pentru CM de handbal masculin

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției