Cursa din Formula 2™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost în AntenaPLAY! Zane Maloney a câştigat prima cursă a sezonului

De Alex Masgras
Publicat: 2.03.2024, 12:12
Actualizat: 2.03.2024, 14:15

Cursa din Formula 2™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost live, în AntenaPLAY

Zane Maloney/ Profimedia

Cursa din Formula 2™ a Marelui Premiu al Bahrainului a fost live, în AntenaPLAY. Zane Maloney a câştigat prima cursă a sezonului, după ce a triumfat şi în cursa de sprint.

Formula 1, Formula 2 şi Formula 3 se vor vedea în următorii trei ani în AntenaPLAY. 24 de curse de Formula 1 vor fi în 2024 în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Update! Zane Maloney a câştigat prima cursă a sezonului de Formula 2! A fost urmat pe podium de Marti şi Aron.

Update: Duel spectaculos pentru locul opt! Cinci piloţi s-au duelat în turul 23, iar pentru moment, a avut câştig de cauză Kimi Antonelli.

Update: Oliver Bearman şi Amaury Cordeel s-au lovit în turul 16! Au intrat amândoi la boxe imediat după şi au continuat cursa.

Update: Safety Car-ul a intervenit şi cursa a fost întreruptă, după ce Hadjar nu a mai putut continua, ca urmare a duelului cu Bartoleto.

Update: Start nebun în Formula 2! Maloney, cel care a plecat de pe trei, a preluat conducerea în primul tur, după ce Bartoleto a avut un start slab. Hadjar a fost atins de Bartoleto, s-a răsucit şi va ieşi din cursă.

Update! A început cursa de Formula 2 a Marelui Premiu al Bahrainului.

Cel mai rapid în calificările de joi a fost indianul Kush Maini, dar acesta a fost descalificat la câteva ore după încheierea sesiunii, după ce stewarzii au descoperit nereguli la monopostul său. El va pleca ultimul din grilă, aşa cum s-a întâmplat şi în cursa de sprint de vineri, câştigată de Zane Maloney, LIVE în AntenaPLAY.

Coechipierul lui Maini de la Invicta Racing, Gabriel Bortoleto, va pleca astfel din pole-position, în timp ce de pe locul doi va pleva Isack Hadjar, pilotul celor de la Campos Racing.

Lista completă a piloţilor din sezonul 2024 de Formula 2

Lista curselor din Formula 2 din 2024

În 2024, vor fi 14 curse, toate pe circuit de Formula 1 şi live în AntenaPLAY.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

19:30 FotoSoţia lui Michael Schumacher vinde tot pentru a face rost de bani! Decizie radicală luată de Corinna, la 10 ani după accident 19:21 Iga Swiatek s-a calificat în sferturile de finală la Roma. Naomi Osaka, OUT 18:44 Ora de start a meciului dintre Simona Halep – McCartney Kessler, de la WTA 125 Trophee Clarins 18:40 „Revoluţie” în lotul lui CSA Steaua, după un sezon ratat! Un singur jucător mai are contract cu „militarii” 18:05 Florin Răducioiu a făcut topul celor mai inteligenţi oameni din fotbal: „El e primul! E fantastic” 17:54 Constantin Budescu şi-a găsit echipă, după despărţirea de Farul lui Gică Hagi! Oferta primită de „Budi”, la 35 de ani 17:44 Dinamo a făcut lumină în cazul Edgar Ie! Reacţie vehementă a „câinilor”: „Un atac canceros împotriva clubului” 17:14 Istvan Kovacs va arbitra finala Europa League, cu trei săptămâni înainte de EURO 2024 17:13 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 13 mai 2024 17:07 FotoCristi Tănase a depus actele de divorţ, după ce Adina Maria a obţinut ordin de protecţie! Motivul din spatele scandalului uriaş Vezi toate știrile