VIDEO

O maşină a luat foc în mers la Raliul Sibiului! Echipajul a reuşit să se salveze, după ce a trecut prin clipe de groază

Publicat: 31 iulie 2021, 17:57

Comentarii
O maşină a luat foc în mers la Raliul Sibiului! Echipajul a reuşit să se salveze, după ce a trecut prin clipe de groază

captură Youtube Ora de Sibiu

O maşină care participa la Raliul Sibiului a luat foc în mers şi a fost distrusă în totalitate. ISU Sibiu a anunţat că nu au fost victime.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

O maşină a luat foc în mers la Raliul Sibiului

Echipajul a reuşit să se salveze la timp. Incidentul a avut loc în zona de pădure a staţiunii Păltiniş. Două echipaje de pompieri militari au intervenit de urgenţă, scrie ziare.com. Acestea asigurau măsurile de prevenire şi apărare împotriva incendiilor în zonă.

La intervenţie au luat parte şi membrii SVSU (Servicii Voluntare pentru Situaţii de Urgenţă) Sibiu. O anchetă urmează să stabilească de ce a luat foc în mers maşina care participa la Raliul Sibiului.

Imagini cu incidentul au fost prezentate Ora de Sibiu.

Reclamă
Reclamă

Tragedie la o cursă din România! Un pilot a murit, după ce a fost luată de viitură

Luna trecută, sporturile cu motor din România au avut parte de un alt incident grav. Un autoturism care participa la o competiţie de off road a căzut în râul Oituz, între judeţele Bacău şi Covasna. Pilotul Adrian Cernea a fost găsit decedat. Copilotul său a reuşit să scape cu viaţă.

“Sportivul, prietenul și colegul nostru Adrian Cernea a pornit astăzi în ultima sa cursă. Familia, comunitatea Off Road și toți cei care l-au cunoscut îi sunt alături. Numărul de concurs pe care îl folosea Adrian la competiții, 303, va fi retras de federație pentru totdeauna din Campionatul Național de Off Road”, a fost mesajul transmis pe pagina de Facebook a Federaţiei Române de Automobilism Sportiv.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:20

FotoBNR va lansa două monede pentru Steaua Bucureşti, la 40 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor Europeni

10:45

Zeljko Kopic, la ora adevărului. Ar putea ajunge antrenor la FCSB? “Am tot respectul pentru Gigi Becali”

10:42

Dumitru Dragomir, sfat pentru Dan Şucu! A numit antrenorul ideal pentru Rapid: “Îi dai 20.000 de euro”

10:11

Protest în masă la o echipă din Liga a 2-a. Șapte jucători nu fac deplasarea din cauza restanțelor salariale

10:02

Neymar, scandal cu fiul lui Robinho la antrenament! Fostul star de la Barcelona, acuzat că l-a pălmuit pe puştiul de 18 ani

9:44

VideoToată lumea la World Cup 2026, toată lumea la Antena! Povestea ultimelor finale de la Cupă Mondială

1 Prima decizie luată de Kyros Vassaras, după scandalul de arbitraj de la Universitatea Craiova – Dinamo 2-1 2 “Ce-aveţi, mă?” Dialog halucinant între arbitrii din camera VAR la faza golului oltenilor, marcat din offside! 3 Cristi Chivu a plecat din conferinţă, după ce a devenit campion cu Inter. Cum şi-a explicat gestul rar: “Aţi înţeles momentul” 4 Gigi Becali îl va da afară de la FCSB, dar jucătorul e la mare căutare: “Cu un CV ca al lui, multe echipe îl vor” 5 “Pot să plângă”. Steven Nsimba, mesaj plin de tupeu după golul din offside marcat în Craiova – Dinamo 6 Reacţia surprinzătoare a CCA după ce Universitatea Craiova a învins-o pe Dinamo cu un gol din offside!
Citește și