Mark Selby s-a calificat la Tour Championship 2023. Competiţia e în perioada 27 martie – 2 aprilie, LIVE în AntenaPLAY

Dan Roșu Publicat: 22 martie 2023, 10:43

Comentarii
Mark Selby s-a calificat la Tour Championship 2023. Competiţia e în perioada 27 martie – 2 aprilie, LIVE în AntenaPLAY

Mark Selby, în timpul unui meci / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mark Selby s-a calificat la Tour Championship 2023. Cvadruplul campion mondial a obţinut biletele după ce l-a învins pe Robbie Williams, cu 4-3, la WST Classic. Turneul de la Hull e LIVE în AntenaPLAY, în perioada 27 martie – 2 aprilie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În acest moment, cunoaştem primii şapte jucători calificaţi la Tour Championship 2023. Mark Allen, Shaun Murphy, Ali Carter, Kyren Wilson, Ryan Day, Robert Milkins şi Mark Selby sunt cei pe care îi vom vedea LIVE pe AntenaPLAY.

Mark Selby s-a calificat la Tour Championship 2023

Ultimul jucător care va accede la ultima competiţie dinaintea Campionatului Mondial va fi ales între Ding Junhui şi Gary Wilson. Ultimul are nevoie de a ajunge în finala de la WST Classic, pentru a-l depăşi pe chinez, pe ultima sută de metri, în clasamentul anual.

Pe de altă parte, dacă va câştiga trofeul de la WST Classic, Mark Selby va începe Tour Championship de pe locul 3. În cazul unui succes la Leicester, “Căpitanul” Carter va urca pe 2, în clasamentul acestui an şi-l va devansa pe “Magicianul” Murphy.

Tour Championship 2023 e live în AntenaPLAY, în perioada 27 martie – 2 aprilie

Tour Championship 2023 este live în AntenaPLAY, în perioada 27 martie – 2 aprilie. Competiția care aduce la start cei mai buni opt jucători de snooker ai anului va avea loc la Hull, în Anglia.

Reclamă
Reclamă

În fiecare zi, în AntenaPLAY vei avea parte de spectacolul din snooker, în două sesiuni. Cea de după-amiază, între orele 14:00 și 18:00, și cea de seară, între orele 20:30 și 24:00.

Tour Championship este ultima întrecere înaintea Campionatului Mondial de la Sheffield și are în componență jucătorii care ocupă primele opt locuri în clasamentul pe ultimul an întocmit de World Snooker Association.

Numele celor 8 participanți vor fi cunoscute chiar înainte de debutul turneului care se va disputa în format eliminatoriu cu sferturi, semifinale și finală, toate meciurile desfășurându-se după sistemul primul la 10 frameuri câștigate.

Reclamă

Ronnie O’Sullivan, campion în 2019 la Tour Championship

Premiile totale de la Tour Championship sunt de 380.000 de lire sterline, câștigătorul primind un premiu de 150.000 de lire sterline. Anul trecut, Neil Robertson a triumfat după o finală epică cu John Higgins (10-9).

Aceasta este a cincea ediție a Tour Championship, precedentele patru fiind câștigate de Ronnie O’Sullivan (2019), Stephen Maguire (2020) și Neil Robertson (2021 și 2022).

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Final 4?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:34 5 iun.

S-a calificat în finala Roland Garros, dar nu s-a putut bucura: „Mi-a venit să plâng. Nu mă așteptam deloc”

23:16 5 iun.

Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB

23:14 5 iun.

„Ne-am înțeles”. Giuseppe Marotta, anunț de ultim moment despre viitorul lui Cristi Chivu la Inter

22:43 5 iun.

Panică la naționala Germaniei! S-a accidentat grav și poate rata Cupa Mondială: „Arată rău”

22:40 5 iun.

Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția”

22:14 5 iun.

Jucătorul Țării Galilor a remarcat un „tricolor”, înaintea amicalului cu România: „A arătat că are calitate”

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Dosar penal și permis suspendat pentru antrenorul din Liga 1! A fost depistat beat la volan 3 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova 4 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB 5 Florentin Petre și-a decis viitorul după despărțirea lui Zeljko Kopic de Dinamo 6 EXCLUSIVAntrenorul din Liga 1 care e deschis la discuții cu Dinamo după plecarea lui Zeljko Kopic
Citește și