Închide meniul
Video

AntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 9 iulie

Gabriel Zamfirescu Publicat: 9 iulie 2025, 16:59

Comentarii

Darius Olaru şi Florin Tănase, într-o partidă a FCSB-ului / Profimedia Images

Acestea sunt cele mai tari ştiri ale zilei de miercuri, 9 iulie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

1. FCSB, mare favorită

Statisticienii de la Football Meets Data spun că FCSB are 97% șanse de calificare în turul 2 preliminar din Champions League. Drumul spre Liga Campionilor începe la ora 20:30, pe Antena 1 şi pe AntenaPLAY.

2. Christian Horner, demis de Red Bull

Christian Horner, şeful echipei Red Bull, a fost demis, după 20 de ani. Laurent Mekies îi va lua locul la echipa campionului mondial, Max Verstappen.

Reclamă
Reclamă

3. Transfer ratat de Ianis Hagi

Selecţionerul Mircea Lucescu a dezvăluit faptul că Ianis Hagi a ratat un transfer important. Ar fi fost dorit de o echipă din top 5 campionate din Europa.

4. Un nou transfer la Dinamo

Reclamă

Dinamo a bifat al zecelea transfer al verii. Jordan Ikoko a semnat un contract valabil pe un sezon cu echipa lui Zeljko Kopic.

5. Anthony Davis, operat

Starul lui Dallas Mavericks, Anthony Davis, a fost, din nou, operat. Jucătorul a lipsit pe finalul sezonului trecut din cauza unei întinderi a aductorului stâng.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:42 14 oct.
Portugalia – Ungaria 2-2, în preliminariile World Cup 2026. Victorii pentru Anglia, Spania și Turcia. Rezultatele serii
23:40 14 oct.
Qatar – Emiratele Arabe Unite 2-1. Olăroiu, pas greşit: “O mare dezamăgire!” Ce şanse mai sunt pentru World Cup 2026
23:25 14 oct.
VIDEOBătaie între jucători și suporteri, la Qatar – Emiratele Arabe Unite
23:13 14 oct.
Ce salariu are Mircea Lucescu la naţionala României? ”E umilitor dacă îl spun”
22:25 14 oct.
Cristiano Ronaldo, lider absolut în istoria preliminariilor pentru Cupa Mondială! Un nou record la 40 de ani
22:11 14 oct.
Andrei Nicolescu, prima reacție după accidentarea lui Musi: „Este o veste proastă”
1 Mircea Lucescu, dat pe spate de un tricolor la meciul cu Austria: “Extraordinar! Parcă era noul Cămătaru” 2 “Să zică direct că nu e nevoie de mine!” Răzvan Marin a răbufnit la criticile lui Mircea Lucescu 3 Mircea Lucescu i-a cerut scuze unui jucător după România – Austria: “O fac public” 4 Veste proastă pentru Zeljko Kopic! Alexandru Musi, scos pe targă după 28 de minute în meciul cu Cipru U21 5 Cum au reacţionat ungurii când au aflat că pot da peste România la barajul pentru World Cup 2026. Mesaj direct despre “tricolori” 6 “Ianis Hagi sau Nicolae Stanciu?” Cine va fi căpitanul naţionalei la meciul cu Bosnia: “E primul lucru pe care îl face”
Citește și