Video

Antena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 17 noiembrie

Publicat: 17 noiembrie 2025, 17:07

Comentarii

Mircea Lucescu / AntenaSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Salut, acestea sunt cele mai tari știri ale zilei, la Antena Sport Update.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

1. Lucescu, atac spre Drăguș

Mircea Lucescu l-a criticat dur pe Denis Drăguș după eliminarea din meciul cu Bosnia. “Nici nu l-am mai văzut”, a spus selecționerul. Drăguș a văzut roșu după o intrare cu piciorul la cap asupra unui adversar.

2. Și-a asumat vina

Mircea Lucescu a recunoscut că este responsabil pentru ratarea calificării directe la Campionatul Mondial. România își află adversara de la baraj la tragerea la sorți care va fi transmisă joi de la 14:00, LIVE pe AntenaPLAY.

Reclamă
Reclamă

3. Verdictul italienilor

Pe as.ro vezi ce au scris jurnaliștii italieni despre un posibil duel cu România la baraj. “Nu mai este echipa lui Hagi”, a notat Gazzetta dello Sport.

4. Acuzații de voodoo

Reclamă

Naționala Nigeriei a fost scoasă din cursa pentru Mondial, iar selecționerul a făcut scandal. “Un jucător de la Congo a făcut voodoo”, au fost acuzațiile incredibile lansate de antrenorul “vulturilor”.

5. Revenire sub “tricolor”

Radu Drăgușin a îmbrăcat din nou tricoul naționalei după pauza forțată de accidentare. Fundașul s-a antrenat la Mogoșoaia alături de colegii săi. “Ce dor mi-a fost”, a scris Drăgușin pe rețelele sociale.

Nu uitați, cele mai importante știri ale zilei sunt în jurnalul AntenaSport, azi, de la ora 20:00, pe Antena 1.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:45

“Mă gândesc să bat recordul mondial” Reacţia lui David Popovici după ce a cucerit aurul la 100 de metri liber la Roma!

21:21

Florin Tănase semnează! Anunţul de ultimă oră făcut de Gigi Becali

20:50

David Popovici, medalie de AUR la Roma, în proba de 100 de metri liber! Record al competiţiei pentru “Fenomen”

20:38

VideoJurnal Antena Sport | Mesaj din suflet

20:35

VideoJurnal Antena Sport | Mondialii fac cinste

20:32

Dinamo, eşec în al doilea amical al verii cu locul 12 din Polonia! Epassy, greşeală uriaşă

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 4 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 5 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 6 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor”
Citește și