Închide meniul

Revenirea așteptată de toți românii! Raul ”Iron” Cătinaș are meci pe 30 ianuarie, în GLORY

Florian Ceafalău Publicat: 10 ianuarie 2021, 11:13

Comentarii
Revenirea așteptată de toți românii! Raul ”Iron” Cătinaș are meci pe 30 ianuarie, în GLORY

Revenire Raul Cătinaș

Raul Cătinaș revine în ring. Luptătorul român a dispărut de pe scena kickboxingului profesionist de mai mulți ani și a tot avut tentative de a reveni în ring, dar de data aceasta lucrurile sunt clare. Cătinaș are meci pe 30 ianuarie, în cea mai tare promoție de kickboxing din lume GLORY, lucru confirmat și de site-ul oficial al organizației.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cătinaș luptă cu un adversar din Slovacia, Martin Pacas, care are 2 metri înălțime și peste 100 de kilograme. Acesta are 42 de victorii și 10 înfrângeri, un palmares aproximativ egal cu al lui Raul. Diferența majoră între cei doi este dată de numărul de KO-uri. Raul, poreclit Tyson de România în tinerețe, are 33 de KO din 41 de victorii, în timp de Pacas are doar 10 KO din 42 de victorii.

Cătinaș revine în gala Rico vs Ben Saddik

Meciul va face parte din gala GLORY 77, ce are un main card absolut exploziv, cu nu mai puțin de 4 meciuri de titlu. În main event, campionul categoriei și cel mai bun greu din lume, Rico Verhoeven, se bate cu Jamal Ben Saddik, câștigătorul urmând să își apere centura cu Benny Adegbuyi, românul care i-a dat KO lui Badr Hari în decembrie.

În aceeași gală, Vakhitov se bate cu Alex Pereira pentru titlul la semi-grea, Doumbe își apără centura cu rivalul său de moarte Murthel Groenhart, iar Tiffany Van Soest își apără centura în fața Alinei Pereira, într-un meci de titlu în divizia feminină din GLORY.

Pentru Cătinaș, revenirea este una mult așteptată, atât de el cât și de fanii din România. Deși nu a mai luptat de mulți ani, Cătinaș rămâne unul dintre cei mai iubiți luptători români, alături de Cătălin Moroșanu, Benny Adegbuyi, Daniel Ghiță sau Andrei Stoica.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:14
LIVE SCORERomânia U21 – Spania U21 0-2. Ibericii fac dubla la Sibiu
20:08
Dramatism total! Cosmin Olăroiu, OUT din cursa pentru World Cup 2026! Emiratele Arabe Unite au primit gol în minutul 90+17
19:44
Șeful ANS, reacție după imaginile greu de privit cu Sabrina Voinea: “Te așteptai ca mama să fie mai protectoare”
19:39
Surprizele pregătite de Mircea Lucescu în România – San Marino
19:30
România – San Marino LIVE VIDEO (21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Ultimul meci al tricolorilor în preliminarii
19:25
Echipa de start a României în meciul cu San Marino, ultimul al tricolorilor din aceste preliminarii!
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 EXCLUSIVAcuze fără precedent la adresa Cristinei Neagu. Atacul handbalistei care ne-a adus Liga Campionilor 3 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 4 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 5 Lotul ales de Mircea Lucescu pentru România – San Marino. Trei jucători, OUT 6 Marius Șumudică, ținta unui derapaj șocant: “Schizofrenic, gunoi absolut. Se considera cel mai tare antrenor”
Citește și