Închide meniul

CM 2022 | Dănuţ Lupu nu a fost impresionat de execuţia fantastică a lui Richarlison: “O întâmplare! I-a sărit mingea”

Viviana Moraru Publicat: 25 noiembrie 2022, 18:25

Comentarii
CM 2022 | Dănuţ Lupu nu a fost impresionat de execuţia fantastică a lui Richarlison: O întâmplare! I-a sărit mingea

Richarlison, în timpul partidei dintre Brazilia şi Serbia/ Profimedia

Dănuţ Lupu a comentat golul fantastic reuşit din foarfecă de către Richarlison, în partida dintre Brazilia şi Serbia. Fostul internaţional român susţine că reuşita atacantului lui Tottenham a fost una întâmplătore.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Brazilia a debutat în forţă la Campionatul Mondial din Qatar. Sud-americanii au învins-o pe Serbia, în prima etapă, cu scorul de 2-0, după “dubla” de senzaţie reuşită de Richarlison.

Ce spune Dănuţ Lupu, despre golul fantastic reuşit din foarfecă de Richarlison

Dănuţ Lupu a declarat că preluarea lui Richarlison, din momentul execuţiei golului secund, a fost o “întâmplare”. Mai mult decât atât, fostul internaţional român este de părere că mingea nu i-a sărit bine atacantului lui Tottenham, însă execuţia a fost una de vis.

Totodată, Lupu şi-a desemnat şi favorita pentru cucerirea trofeului în Qatar. Antrenorul de la CS Dinamo a declarat că întotdeauna a susţinut naţionala Braziliei, la turneele finale mondiale.

“Eu rămân, am fost întotdeauna şi sunt fan Brazilia. Preluarea a fost o întâmplare, că i-a sărit mingea. Norocul lui, a preluat-o prost, un voleu de excepţie”, a declarat Dănuţ Lupu.

Reclamă
Reclamă

Richarlison a reuşit o „nebunie” de gol în Brazilia – Serbia!

Richarlison a reuşit o „nebunie” de gol în Brazilia – Serbia 2-0. Acesta a marcat din foarfecă după ce a primit o pasă cu exteriorul, de la Vinicius. Richarlison a fost omul meciului în partida cu Serbia. Starul lui Tottenham a reuşit o dublă de senzaţie.

Richarlison a deschis scorul cu Serbia, după ce a profitat de o respingere în faţă a portarului sârb. Momentul de magie pură a venit însă în minutul 73. Vinicius i-a paat cu exteriorul în interiorul careului, acesta a preluat şi a trimis spre poartă din foarfecă.

Pentru starul brazilian de la Tottenham a fost golul cu numărul 19 pentru naţionala sa, în toate competiţiile, de la debutul său din 2018.

Reclamă

Brazilia a făcut show total cu Serbia

Selecţionata Braziliei a învins echipa Serbiei cu scorul de 2-0 (0-0), joi seara, pe Lusail Stadium din Al Daayen, în primul său meci din Grupa G a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar.

După o primă repriză mai slabă, Selecao a făcut spectacol în partea secundă, câştigând prin dubla lui Richarlison (62, 73). Cvintupla campioană mondială (1958, 1962, 1970, 1994, 2002), marea favorită la câştigarea trofeului, a încheiat meciul cu un raport de 24-4 şuturi la poartă şi 10-0 la şuturi pe poartă, având şi două bare (nu se contabilizează ca şut pe poartă).

Brazilia a controlat jocul încă din startul partidei, însă Serbia s-a apărat exact, masiva echipă pregătită de Dragan Stojkovic rezistând cu brio atacurilor adverse.

Cel mai spectaculos gol de până acum al Cupei Mondiale din Qatar a fost marcat în min. 73, când Vinicius a pasat în centrul careului, iar Richarlison a preluat şi a înscris din foarfecă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:56
“Puteam să mai înscriem”. Concluziile lui Elias Charalambous după FCSB – Rapid 2-1
23:52
Seară de coşmar pentru Dan Şucu! După ce Rapid a pierdut cu FCSB, Genoa a fost învinsă cu un gol în prelungiri
23:27
Gigi Becali pregătește transferurile de iarnă la FCSB. Anunțul făcut despre Kevin Ciubotaru după 2-1 cu Rapid
23:16
Costel Gâlcă, cerere directă către conducerea Rapidului după ce giuleştenii au fost învinşi în derby-ul cu FCSB!
23:10
Florin Tănase, avertisment pentru rivale după FCSB – Rapid 2-1: “Nu știu dacă sunt așa siguri de play-off”
22:57
VIDEOWashington Capitals – Detroit Red Wings 2-3. Echipa lui Alex Ovechkin, învinsă cu un gol din prelungiri!
1 Gigi Becali, transfer-surpriză la FCSB! Jucătorul pe care îl vrea patronul campioanei 2 “M-a sunat domnul Stoica” Dorit de FCSB şi Rapid, Kevin Ciubotaru a spus unde vrea să se transfere! 3 Andrei Nicolescu a făcut anunţul pentru 2026, după UTA – Dinamo 2-0: “Să vină cu 3 milioane de euro!” 4 Cristiano Ronaldo a venit pe loc cu răspunsul pentru Kylian Mbappe după ce starul francez i-a egalat recordul istoric 5 Gigi Becali l-a “luat la ţintă” pe Daniel Bîrligea, apoi a anunţat o decizie surprinzătoare în privinţa lui! 6 A văzut ce a făcut Dennis Man și a înjurat. Românul, protagonistul unui moment tensionat în Utrecht – PSV
Citește și