Închide meniul

CM 2022 | Kylian Mbappe, absent de la ultimele antrenamente ale naționalei Franței! Motivul invocat de starul francez, înaintea duelului „de foc” cu Anglia

Viviana Moraru Publicat: 6 decembrie 2022, 19:14

Comentarii
CM 2022 | Kylian Mbappe, absent de la ultimele antrenamente ale naționalei Franței! Motivul invocat de starul francez, înaintea duelului de foc” cu Anglia

Kylian Mbappe, în timpul unei partide pentru Franța/ Profimedia

Kylian Mbappe a fost absent de la ultimele antrenamente ale naționalei Franței, înaintea duelului cu Anglia. Starul de la PSG a preferat să se antreneze separat, recuperându-se după duelul cu Polonia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Kylian Mbappe este golgheterul Campionatului Mondial din Qatar, cu cinci reușite. În partida din optimile Campionatului Mondial, cu Polonia, atacantul francez a avut o prestație de vis, marcând o „dublă”.

Kylian Mbappe, absent de la ultimele antrenamente ale naționalei Franței, înaintea duelului cu Anglia

Presa din Anglia anunță faptul că Mbappe nu s-a antrenat marți alături de ceilalți coechipieri ai săi, preferând antrenamentele în sala de forță. Atacantul se recuperează după partida cu Polonia, din optimi, partidă în care a fost integralist.

În mod normal, jucătorii se refac printr-o ședință specială de pregătire, în a doua zi după meci, însă Mbappe a preferat ca și la două zile după duelul cu Polonia să se antreneze separat.

Totodată, există și un alt motiv pentru care Kylian Mbappe ar fi ales să se antreneze separat. Conform Daily Mail, starul de la PSG a acuzat o accidentare la nivelul gleznei pe parcursul turneului, accidentare care însă nu l-a oprit din a marca de „bandă rulantă”.

Reclamă
Reclamă

Partida „de foc” dintre Franța și Anglia, din sferturile Campionatului Mondial, va fi sâmbătă, în format live text pe AS.ro, de la ora 21:00.

„Această Cupă Mondială este obsesia mea!”. Kylian Mbappe a rupt tăcerea în Qatar

Kylian Mbappe a rupt tăcerea la Campionatul Mondial din Qatar. Starul naţionalei Franţei a vorbit în premieră pe durata turneului final, după victoria spectaculoasă cu Polonia, scor 3-1. Mbappe a reuşit o „dublă” de senzaţie şi i-a oferit o pasă decisivă lui Giroud.

Atacantul de 23 de ani nu şi-a dorit să ofere nicio declaraţie după meciurile cu Australia şi Danemarca. A fost motivul pentru care FIFA a decis să amendeze atât Federaţia Franceză, cât şi jucătorul. Mbappe a dezvăluit că va plăti din propriul buzunar toate amenzile.

Reclamă

„Nu am nimic cu jurnaliştii. Nu am venit să vorbesc pentru că am nevoie să fiu concentrat 100% pe competiţie şi să nu îmi irosesc energia pe alte lucruri„, a declarat Kylian Mbappe, potrivit marca.com.

Această Cupă Mondială este obsesia mea, este competiţia viselor mele. Mi-am construit întregul sezon în jurul acestei competiţii, m-am pregătit la capacitate maximă, atât fizic cât şi psihic, pentru a o câştiga. Este principalul obiectiv pe care mi l-am fixat, chiar dacă încă este departe. Singurul meu obiectiv este să câştig Cupa Mondială, orice altceva este în plan secund„, a mai spus starul Franţei.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:16
Veste bună pentru FCSB. Titularul care s-a accidentat în derby-ul cu Dinamo e apt pentru meciul cu Feyenoord
16:08
Reacția Federației de Canotaj după scandalul primelor ilegale de jumătate de milion de euro: „Strict în spiritul legii”
15:47
Elias Charalabous a răbufnit la conferinţa de presă: “Nu ştiu ce informaţii ai, chiar nu înţeleg întrebările”
15:20
Ce a spus Dorinel Munteanu când a fost întrebat despre eventualul transfer al lui Kevin Ciobotaru la FCSB
14:22
Final nebun în NHL! Anaheim a egalat cu 0,1 secunde înainte de final, după care a învins-o pe Pittsburgh în shootout
14:17
VIDEOImaginile care fac înconjurul lumii: s-au calificat împreună în sferturi după ce „au bătut palma” în timpul meciului
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 4 Președintele FRH a făcut anunțul! Cine va fi selecționerul României la EURO 2026 5 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 6 „Românism” în Belgia! Claudiu Florică își bagă fiul titular și concediază antrenorul după o victorie: „Circ și nepotism”
Citește și