CM 2022 | Romelu Lukaku, urmărit de ghinion! Starul belgian a semnat două ratări colosale în doar două minute, în meciul cu Croația

Avatar photo

De Cosmin Cioboată
Publicat: 1 decembrie 2022, 18:38

Romelu Lukaku a semnat două ratări colosale în două minute, în meciul dintre Croația și Belgia. Atacantul belgian a avut două șanse uriașe de a deschide scorul în partida decisivă din grupa F de la Campionatul Mondial din Qatar, dar n-a reușit să le transforme în gol.

Romelu Lukaku, în timpul meciului Croația - Belgia

Romelu Lukaku a fost introdus pe teren la pauza meciului Croația - Belgia

Lukaku a fost introdus pe teren la pauza meciului cu Croația, la scorul de 0-0.

CM 2022 | Romelu Lukaku a avut două ratări colosale în două minute!

Vârful de 29 de ani a ieșit prima oară la rampă în minutul 60. Romelu Lukaku a urmărit o minge respinsă în careu de portarul Croației și a trimis în bară, dintr-o poziție excelentă.

Romelu Lukaku, ratare uriașă în meciul Croația – Belgia

Lukaku a trecut din nou pe lângă gol, 3 minute mai târziu. Kevin de Bruyne a centrat din flancul stâng, iar mingea i-a venit perfect pe frunte atacantului belgian. Lukaku a trimis însă peste transversală, singur cu poarta goală.

Totuși, mingea a părut că a părăsit terenul, în out de poartă, înainte ca De Bruyne să centreze în careu.

Milan Borjan a „îngropat” Canada, în debutul meciului cu Maroc!

În celălalt meci al zilei, din grupa F, Milan Borjan a „îngropat” Canada, în debutul meciului cu Maroc. Goalkeeper-ul de 35 de ani, de la Steaua Roșie Belgrad, a comis o gafă incredibilă în debutul partidei din grupa F și i-a pus mingea „pe tavă” lui Hakim Ziyech.

Borjan, fostul portar al lui FC Vaslui, s-a aflat în prim-plan în debutul partidei dintre Canada și Maroc, din ultima etapă a fazei grupelor.

În minutul 4 al meciului, fundașul canadian Steven Vitoria a trimis o pasă mult prea ușoară spre propriul careu. Milan Borjan a ieșit în întâmpinarea mingii la linia de 16 metri, dar a greșit total preluarea Portarul canadian și-a prelungit prea mult balonul, iar Hakim Ziyech a interceptat.

Atacantul marocan a trimis peste Borjan, direct în plasă. Este primul gol marcat de Ziyech la Cupa Mondială din Qatar.

Portarul Canadei și-a "îngropat" echipa

Milan Borjan a jucat la FC Vaslui în perioada februarie – iunie 2012, adunând 19 meciuri

21:34 „Mă credeţi dacă spun că da?” Laurenţiu Reghecampf, obiectiv îndrăzneţ după prima victorie din 2023 a lui Neftchi Baku 21:20 Eduard Novak, răspuns categoric pentru Gică Hagi după scandalul xenofob din Liga 1: „Nu poate să vorbească pe tema asta!” 21:17 Florin Bratu, reacție neașteptată după ce a auzit că ultrașii FC U Craiova vor face „prăpăd” la meciul cu Rapid: „Va fi ca la Rovine!” 20:55 „Am avut jocul la discreţia noastră!” Mihai Stoica ştie unde s-a făcut diferenţa în derby-ul pierdut de FCSB cu Farul 20:34 Răzvan Zăvăleanu, replică devastatoare pentru Gigi Becali: „Fiecare să-și vadă de treaba lui, noi de insolvență, Becali de antrenorat!” 20:15 Tom Brady și-a anunțat retragerea definitivă din NFL: „Când m-am trezit, m-am gândit la asta” 20:05 S-a aflat ce a scris arbitrul Andrei Chivulete în raport, după scandalul de xenofobie de la Sepsi – FC U Craiova! 19:57 Adrian Mititelu a tras un semnal de alarmă înainte de Rapid – FC U Craiova 1948: „Va fi prăpăd!” 19:50 Joyskim Dawa și-a aflat pedeapsa, după ce a luat „roșu” în FCSB – Farul 2-3! Câte etape va fi suspendat fundașul umilit de Gigi Becali 19:38 Veste importantă pentru Universitatea Craiova! Memoriile depuse de Hanca și Vînă au fost respinse
Ivana Knoll are 3.6 milioane de fani
Extra • 25 ian., 10:47
FOTO
Ivana Knoll a pozat topless şi a aprins imaginaţia fanilor. Imagine virală cu „cea mai frumoasă femeie de la Cupa Mondială”
Mircea Rednic, în timpul unui meci
Fotbal • 16 ian., 15:58
Mircea Rednic revine pe banca tehnică, după mai bine de un an: „Sunt în discuții!”. Anunțul „Puriului”
Ivana Knoll, vacanţă în Maldive
Extra • 14 ian., 22:41
FOTO
Ivana Knoll şi-a pus fanii pe jar cu imaginile făcute în Maldive! „Cea mai frumoasă femeie de la Cupa Mondială”, apariţie de senzaţie!