Lionel Messi a fost „urecheat” de Piers Morgan pentru momentul scandalos petrecut în autocarul Argentinei, în timpul paradei de după câștigarea Campionatului Mondial. Celebrul jurnalist britanic, prieten cu Cristiano Ronaldo, l-a certat pe starul sud-american pentru faptul că n-a intervenit în momentul în care Emiliano Martinez a râs pe seama lui Kylian Mbappe.
În timpul sărbătorii de pe străzile din Buenos Aires, Martinez a ținut în brațe un bebeluș de jucărie, pe care era lipită fața lui Mbappe.
Lionel Messi, „urecheat” de Piers Morgan pentru momentul scandalos din autocar
Gestul portarului argentinian a devenit repede viral și a atras o mulțime de reacții. Printre cei care au comentat subiectul controversat se numără și Piers Morgan, jurnalistul care a făcut interviul-exploziv cu Cristiano Ronaldo, din finalul acestui an.
Morgan nu înțelege de ce Lionel Messi, aflat lângă Emiliano Martinez în autocar, n-a intervenit pentru a-l opri pe goalkeeper-ul sud-american. Piers Morgan consideră că ar fi fost corect ca Messi să îl oprească pe Martinez, ținând cont că este coleg cu Kylian Mbappe la PSG.
„De ce îl lasă Messi pe Martinez să-și bată joc și să-l umilească pe Mbappe în halul ăsta? Sunt colegi la PSG, e ciudat și lipsit de eleganță”, a scris Piers Morgan, pe contul de Twiter.
Why is Messi letting Martinez mock & humiliate Mbappe like this? They’re teammates at PSG, just so weird & graceless. pic.twitter.com/btx0KDbs2J
— Piers Morgan (@piersmorgan) December 21, 2022
Emiliano Martinez l-a umilit pe Kylian Mbappe, în timpul fiestei de la Buenos Aires!
În timp ce se afla în autocar, lângă Lionel Messi, goalkeeper-ul de 30 de ani a făcut un gest neașteptat, care a devenit imediat viral.
Emiliano Martinez a ținut în brațe un bebeluș de jucărie, pe care a lipit fața lui Kylian Mbappe.
