Închide meniul

Vladimir Putin a pus mâna pe telefon, imediat după ce Argentina a devenit campioană mondială: “Tocmai a vorbit cu el!”

Publicat: 20 decembrie 2022, 13:30

Comentarii
Vladimir Putin a pus mâna pe telefon, imediat după ce Argentina a devenit campioană mondială: Tocmai a vorbit cu el!

Vladimir Putin este preşedintele Rusiei / Profimedia

Vladimir Putin a pus mâna pe telefon, imediat după ce Argentina a devenit campioană mondială. Liderul de la Kremlin l-a sunat pe preşedintele Argentinei pentru a-l felicita pentru triumful naţionalei “pumelor” de la Cupa Mondială.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dezvăluirea a fost făcut de purtătorul de cuvânt de la Kremlin, Dmitri Peskov.

Vladimir Putin a pus mâna pe telefon, imediat după ce Argentina a devenit campioană mondială

“Vladimir Putin tocmai a vorbit la telefon cu președintele argentinian Alberto Fernandez și i-a transmis felicitări pentru succesul Argentinei”, a spus Peskov.

De asemenea, şi Vladimir Putin a vorbit despre finala de la Campionatul Mondial.

Trebuie să mulţumesc ambelor echipe pentru acest joc strălucitor. Au creat o adevărată sărbătoare pentru suporteri (…), luptând cu demnitate până în ultima secundă“, a declarat Putin în cadrul unei conferinţe de presă la Minsk, precizând că a urmărit online a doua jumătate a meciului câştigat la loviturile de departajare de selecţionata Argentinei, scrie agerpres.ro.

Reclamă
Reclamă

“Dumnezeu mi-a dat trofeul!”. Lionel Messi şi-a îndeplinit visul, după câştigarea Campionatului Mondial

Lionel Messi a recunoscut că şi-a îndeplinit visul din copilărie după câştigarea Campionatului Mondial 2022. Atacantul în vârstă de 35 de ani a reuşit o “dublă” spectaculoasă în finala Argentina – Franţa, decisă la lovituri de departajare.

Lionel Messi a fost desemnat cel mai bun jucător al finalei şi al Cupei Mondiale din Qatar. Starul “pumelor” a înscris 7 goluri şi a oferit 3 pase decisive la acest turneu final.

Este visul copilăriei mele, am avut noroc că am obţinut totul. Ceea ce îmi lipsea, este deja aici. A fost o nebunie, ne-am dorit trofeul şi este cel mai bun lucru care ni se putea întâmpla. Este minunat! Atât de mult îmi doream (n.r. trofeul Cupei Mondiale), iar Dumnezeu mi l-a dat! Avem sentimentul că vom fi campioni, am suferit mult şi în cele din urmă am reuşit.

Reclamă

A trebuit să aşteptăm această Cupă, dar este cel mai frumos lucru. Abia aştept să mă întorc în Argentina şi să sărbătorim, să văd nebunia care este acolo. Am suferit mult. Ce am fi putut să cerem mai mult? Fotbalul este un sport nebun. Câştigarea Cupei Mondiale este visul oricărui copil. Dedicăm victoria poporului argentinian“, a declarat Lionel Messi, potrivit mundodeportivo.com.

Lionel Messi, costumat de șeici înainte să ridice Cupa Mondială

Lionel Messi a fost costumat de șeici înainte să ridice Cupa Mondială. Starul argentinian a devenit campion mondial cu Argentina, după ce a învins Franța în finală, la loviturile de departajare, scor 3-3 (4-2 d.l.d.).

La festivitatea de premiere, Lionel Messi a avut parte de o surpriză. Înainte să primească mult așteptatul trofeu, căpitanul sud-americanilor a fost îmbrăcat cu o pelerină neagră, transparentă, cu margini aurii de către șeicii din Qatar.

Messi a părut complet surprins de inițiativa organizatorilor. Gianni Infantino, președintele FIFA, i-a explicat atacantului de 35 de ani surpriza pregătită, iar argentinianul a acceptat-o.

Lionel Messi a ridicat Cupa Mondială deasupra capului, alături de colegii săi, îmbrăcat cu pelerina respectivă, iar decizia l-a nemulțumit teribil pe Viorel Moldovan.

Fostul internațional român consideră complet nepotrivită inițiativa organizatorilor Campionatului Mondial.

“În locul lui, o dădeam jos (n.r. – pelerina). Nu poți să faci poza istoriei îmbrăcat în fantomă”, a spus Viorel Moldovan, potrivit tvr.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:07
VIDEONume imense la tragerea la sorți a grupelor Cupei Mondiale. Jucători legendari, artiști și președintele Trump
18:45
LIVE VIDEOTragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026 e ACUM, în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY
18:35
Cesc Fabregas, fără rușine înainte de meciul cu Interul lui Cristi Chivu. Cum l-a numit pe antrenorul român
18:27
Legenda Rapidului a numit cel mai bun jucător din echipa lui Costel Gâlcă
17:57
Aroganța lui Elias Charalambous, înaintea derby-ului cu Dinamo: „Nu pot vorbi de revanșă”
17:56
România, victorie zdrobitoare la Campionatul Mondial. Tricolorele n-au avut milă de Senegal
1 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 2 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid” 3 EXCLUSIVMircea Rednic, revenire senzaţională în Liga 1! Are contractul pe masă 4 Universitatea Craiova l-a demis! Antrenorul a plecat după meciul din Conference League 5 „Asta ne e valoarea”. Louis Munteanu, discurs furibund după ce CFR Cluj s-a încurcat în Cupă. Anunț despre plecare 6 Gigi Becali a pus ochii pe un jucător important al lui Dinamo înaintea derby-ului: “Are loc la noi”
Citește și