Programul sferturilor de finală de la Cupa Asiei 2023! Competiţia este exclusiv în AntenaPLAY

De Alex Masgras
Publicat: 1.02.2024, 8:15

Programul sferturilor de finală de la Cupa Asiei 2023

Heung Min Son şi Kaoru Mitoma / Colaj Profimedia

Programul sferturilor de finală de la Cupa Asiei 2023! Faza optimilor de finală s-a încheiat cu partida dintre Iran şi Siria, acolo unde Iran a obţinut calificarea la loviturile de departajare.

După o zi de pauză, Cupa Asiei revine cu meciurile din sferturile de finală. Competiţia este transmisă exclusiv în AntenaPLAY.

Primul duel pentru semifinale va avea loc sâmbătă, cu partida dintre Tadjikistan şi Iordania. În optimi, Tadjikistan a obţinut calificarea după ce a trecut la loviturile de departajare de Emiratele Arabe Unite, în timp ce Iordania a învins în mod dramatic Irak, la capătul unui final nebun de partidă.

Tot sâmbătă va avea loc şi capul de afiş al sferturilor de finală de la Cupa Asiei. Pentru un loc în semifinale, Australia va întâlni Coreea de Sud. Dacă australienii au avut o misiune uşoară în meciul cu Indonezia, scor 4-0, Coreea de Sud s-a calificat la loviturile de departajare, după ce a reuşit să egaleze în minutul 90+9.

Sferturile de finală de la Cupa Asiei 2023 continuă duminică. În primul meci, Iran, ultima formaţie calificată în sferturi, va juca împotriva Japoniei, vicecampioana ediţiei trecute, care a învins Bahrain în optimi, scor 3-1.

Ultimul sfert de finală de la Cupa Asiei 2023 se va disputa între Qatar, ţară gazdă, şi Uzbekistan. Dacă ţara gazdă a trecut de Palestina în optimi, Uzbekistan a obţinut calificarea în sferturi după victoria în faţa Thailandei.

Învingătoarea din partida Tadjikistan – Iordania va juca pentru un loc în finală cu câştigătoarea dintre Australia şi Coreea de Sud, în timp ce învingătoarea duelului dintre Iran şi Japonia va juca în semifinale cu echipa care se va impune în partida Qatar – Uzbekistan.

Vineri, 2 februarie

Sâmbătă, 3 februarie

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

19:30 FotoSoţia lui Michael Schumacher vinde tot pentru a face rost de bani! Decizie radicală luată de Corinna, la 10 ani după accident 19:21 Iga Swiatek s-a calificat în sferturile de finală la Roma. Naomi Osaka, OUT 18:44 Ora de start a meciului dintre Simona Halep – McCartney Kessler, de la WTA 125 Trophee Clarins 18:40 „Revoluţie” în lotul lui CSA Steaua, după un sezon ratat! Un singur jucător mai are contract cu „militarii” 18:05 Florin Răducioiu a făcut topul celor mai inteligenţi oameni din fotbal: „El e primul! E fantastic” 17:54 Constantin Budescu şi-a găsit echipă, după despărţirea de Farul lui Gică Hagi! Oferta primită de „Budi”, la 35 de ani 17:44 Dinamo a făcut lumină în cazul Edgar Ie! Reacţie vehementă a „câinilor”: „Un atac canceros împotriva clubului” 17:14 Istvan Kovacs va arbitra finala Europa League, cu trei săptămâni înainte de EURO 2024 17:13 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 13 mai 2024 17:07 FotoCristi Tănase a depus actele de divorţ, după ce Adina Maria a obţinut ordin de protecţie! Motivul din spatele scandalului uriaş Vezi toate știrile