Arabia Saudită – Thailanda 0-0 şi Kirghizstan – Oman 1-1 au fost în AntenaPLAY! Toate rezultatele zilei de la Cupa Asiei

Alex Ioniță Publicat: 25 ianuarie 2024, 19:00

Arabia Saudită - Thailanda 0-0 şi Kirghizstan - Oman 1-1

Arabia Saudită - Coreea de Sud / Profimedia

Arabia Saudită – Thailanda 0-0 şi Kirghizstan – Oman 1-1 au fost în AntenaPLAY. Ultimele două meciuri din faza grupelor s-au încheiat la egalitate, iar Arabia Saudită a terminat pe primul loc Grupa D după aceste rezultate. Pe locul al doilea s-a clasat Thailanda, în timp ce Oman a obţinut locul 3. Ultima echipă din grupă este Kirghizstan, care a obţinut un singur punct.

Tot joi, Coreea de Sud şi Malaezia au făcut spectacol şi au încheiat meciul din Grupa E la egalitate, scor 3-3. În aceeaşi grupă, Bahrain a învins Iordania cu 1-0 şi a încheiat pe primul loc grupa. Coreea de Sud a terminat pe locul al doilea, urmată de Iordania şi Malaezia.

VEZI AICI MECIURILE DE LA CUPA ASIEI

Arabia Saudită – Thailanda 0-0 şi Kirghizstan – Oman 1-1 au fost în AntenaPLAY!

Fluier final în Kirghizstan – Oman 1-1.

Fluier final în Arabia Saudită – Thailanda 0-0.

Min. 80 în Kirghizstan – Oman 1-1! Joel a restabilit egalitatea, după o eroare colosală în apărarea Omanului.

Min. 8 în Kirghizstan – Oman 0-1! Al Ghassani a deschis scorul.

Min. 1: Au început meciurile Arabia Saudită – Thailanda şi Kirghizstan – Oman.

Min. 90+18: Fluier final! Coreea de Sud – Malaezia se încheie 3-3!

Min.90+15: Coreea de Sud – Malaezia 3-3! Malaezienii egalează în al 15-lea minut de prelungiri

Min. 90+7: Fluier final la Iordania – Bahrain! Bahrain câştigă cu 1-0

Min. 90+4: Coreea de Sud – Malaezia 3-2! Son a executat perfect penalty-ul şi Coreea de Sud trece din nou în avantaj

Min. 90: Penalty pentru Coreea de Sud! Arbitrul a luat decizia după ce a văzut faultul în careu pe ecranul de lângă gazon

Min. 82: Coreea de Sud – Malaezia 2-2! Lee a executat superb o lovitură liberă! Mingea a zguduit transversala, după care l-a atins în spate pe portarul Malaeziei şi a intrat în poartă

Min. 62: Coreea de Sud – Malaezia 1-2! Penalty-ul e transformat şi malaezienii întorc spectaculos scorul

Min. 60: Penalty pentru Malaezia! Arbitrul a arătat punctul cu var după ce a urmărit câteva minute faza pe ecranul de pe stadion

Min. 51: Coreea de Sud – Malaezia 1-1! Malaezienii marchează surprinzător şi egalează scorul

Min. 34: Iordania – Bahrain 0-1! Yusuf a deschis scorul pentru Bahrain

Min. 21: Coreea de Sud – Malaezia 1-0! Yeong a trimis cu capul după un corner, iar balonul a depăşit linia porţii! Golul a fost confirmat cu VAR

Update 13:30: Au început cele două meciuri din Cupa Asiei!

Coreea de Sud – Malaezia și Iordania – Bahrain (13:30)

Primele două partide ale zilei de joi sunt Coreea de Sud – Malaezia și Iordania – Bahrain, care vor începe în același timp, de la ora 13:30.

Cele 4 selecționate care se vor duela de la aceași oră fac parte din Grupa E a turneului final din Qatar. Din cursa pentru primele 2 poziții ale grupei a ieșit doar Malaezia, care și-a pierdut cele 2 partide jucate până în momentul de față.

Iată situația din Grupa E, înainte de ultimele meciuri din această fază:

1. Iordania – 4 puncte
2. Coreea de Sud – 4 puncte
3. Bahrain – 3 puncte
4. Malaezia – 0 puncte

Arabia Saudită – Thailanda și Kirghizstan – Oman (17:00)

Ziua de la Cupa Asiei continuă cu partidele dintre Arabia Saudită și Thailanda și cea dintre Kirghizstan și Oman. Aceste meciuri vor începe de la ora 17:00.

Cele 4 naționale fac parte din Grupa F a turneului final. Din cadrul acesteia, Arabia Saudită este deja calificată în fazele eliminatorii, iar Kirghizstan mai poate spera doar la poziția a 3-a.

Iată situația din Grupa F de la Cupa Asiei, înaintea partidelor de joi:

1. Arabia Saudită – 6 puncte
2. Thailanda – 4 puncte
3. Oman – 1 punct
4. Kirghizstan- 0 puncte

Toate echipele calificate în faza eliminatorie a turneului final, înainte de duelurile menționate anterior:

Scene dramatice la Cupa Asiei!

Au fost scene dramatice la Cupa Asiei! Căpitanul Indoneziei, Jordi Amat, s-a părbușit pe teren în a doua repriză a partidei cu Vietnam. Acesta a fost scos cu targa de pe teren, după intervenția staff-ului medical.

În cariera sa, Amat a fost legitimat la formații importante din Spania sau Anglia. A ajuns în cele din urmă în Indonezia, la Johor DT și, chiar dacă a jucat inițial pentru națioanlele de junior ale Spaniei, și-a schimbat cetățenia pentru a juca la selecționata asiatică

În a doua parte a partidei dintre Vietnam și Indonezia, mai exact în minutul 66, Jordi Amat a căzut pe teren, după un duel aerian. Acesta a fost lovit cu cotul de către jucătorul vietnamez și s-a prăbușit pe teren.

Inițial, centralul partidei a lăsat jocul să continue, dar a văzut după scurt timp că jucătorul indonezian nu s-a mai ridicat și a cerut intervenția staff-ului medical. (VEZI AICI VIDEO)

12:10 Statuia lui Dani Alves din oraşul natal a fost retrasă 11:55 Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN 11:31 Coventry – Ipswich LIVE VIDEO (22:00, AntenaPLAY). Oaspeţii, meci cu miză uriaşă pentru promovarea în Premier League 11:16 Farul aşteaptă ofertele de milioane de euro ale lui Gigi Becali: „Nu ne permitem să refuzăm” 10:47 Tragedie uriaşă pentru Francis Ngannou! Fostul campion din MMA a anunţat decesul fiului său 10:08 Andrea Compagno a fost şocat atunci când a văzut clasamentul din Liga 1: „Nu pot să îmi explic” 9:50 Primul jucător dat afară de Dan Petrescu de la CFR Cluj! Neluţu Varga a făcut anunţul: „Nu îl vrea” 9:33 Robert Lewandowski a marcat primul său hat-trick în Spania şi a făcut un anunţ uriaş: „Nu mi-am bătut capul nici măcar o secundă” 9:07 EXCLUSIVDenis Alibec, avertizat de Victor Piţurcă, înainte de revenirea la FCSB: „Va păți exact ca data trecută. De asta să fie convins 8:55 Aryna Sabalenka, revenire senzaţională la Madrid! Campioana en-titre a încheiat seria fabuloasă a lui Danielle Collins Vezi toate știrile