Basarab Panduru, moment de uluială în direct la TV, după FCSB – FC Voluntari 1-1: „E inadmisibil aşa ceva!”

Publicat: 12.09.2022, 23:50.

Basarab Panduru în timp ce o antrena pe Poli AEK Timișoara

Basarab Panduru, moment de uluială după FCSB - FC Voluntari 1-1

MMA / Maria Studio via Hepta

Basarab Panduru, moment de uluială în direct la TV după FCSB – FC Voluntari 1-1. Fostul mare internaţional român a comentat faza la care FC Voluntari a primit penalty.

FC Voluntari a dat lovitura pe Arena Naţională şi a egalat la ultima fază a meciului, din penalty, prin Adam Nemec.

Basarab Panduru a fost lăsat fără cuvinte de modul în care cei de la FCSB au tratat faza penalty-ului.

Erau 3 jucători de la FCSB şi cinci de la Voluntari, e inadmisibil aşa ceva. Ce făceau ceilalţi? Aşteptau să plece pe contraatac în minutul 95? 3 contra 5? Să ajungi în situaţia asta în minutul 95…„, a spus Basarab Panduru la orangesport.ro.

David Miculescu, dărâmat după FCSB – FC Voluntari 1-1

David Miculescu, dărâmat după FCSB – FC Voluntari 1-1. David Miculescu şi Adam Nemec au marcat golurile partidei de pe Arena Naţională. Ilfovenii au egalat dramatic în ultimul minut al partidei de pe Arena Naţională

FCSB a sperat că poate obţine a doua victorie a sezonului în Liga 1. Totul s-a năruit la ultima fază a meciului, când Radunovic a alunecat şi l-a dărâmat pe Adam Nemec.

Golul lui David Miculescu l-a făcut pe Nicolae Dică să spere la a doua victorie din acest sezon în Liga 1. Golul jucătorului adus pentru 1.700.000 de euro de la UTA de Gigi Becali nu a fost suficient pentru victorie.

Nu suntem bucuroşi pentru nu am reuşit să cele 3 puncte. Suntem dezamăgiţi că nu am câştigat şi am fost egalaţi în minutul 94. Cred că este ghinion, nu au avut nicio ocazie. Am dominat jocul. Putem să redresăm situaţia. Noi am adus în această situaţie şi tot noi o să o scoatem la capăt. Suntem profesionişti şi la fiecare meci suntem montaţi să câştigăm.

Nu e ceva normal să rezişti 70 de minute cu West Ham şi să faci egal cu Voluntari. Acum trebuie să ştergem cu buretele şi sperăm la meciul cu Anderlecht să ne ridicăm moralul cu o victorie. M-am acomodat foarte uşor, pe mulţi jucători îi ştiam de la loturile naţionale. Sunt bucuros că va veni la noi. Pentru asta m-am apucat de fotbal, să am concurenţă şi cred că mă va ajuta să îmi ridic nivelul„, a spus David Miculescu după FCSB – FC Voluntari 1-1.

Va reuşi Simona Halep să obţină prima victorie, după revenirea pe teren?

13:05

Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”

12:48

Un jucător de la Manchester City a fost arestat! Mijlocaşul de 40 de milioane de euro este acuzat de furt

12:45

LIVE VIDEOVissel Kobe – Shandong Taishan şi Yokohama Marinos – Ulsan sunt ACUM în AntenaPLAY. Spectacol total în Liga Campionilor Asiei

12:04

Neil Lennon, reacţie vehementă după ce Celtic a fost umilită de Borussia Dortmund: „Nu a făcut ‘treaba murdară’ bine!”

11:29

Simona Halep a confirmat participarea la primul turneu din 2025: „Va fi magic”

11:02

FotoGigi Becali a dezvăluit ce discuţie va avea cu jucătorii în avion: „Poate le rămâne în cap!”

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”s 4 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s 5 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 6 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s

Horoscopul săptămânii 30 septembrie – 6 octombrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Trei zodii au parte de succes pe 1 octombrie 2024. Cine sunt nativii care se bucură de reușite