Darius Olaru regretă plecarea lui Compagno: „Ne-ar fi ajutat într-un astfel de meci”! Care e motivul pentru care FCSB a suferit

Bogdan Stănescu Publicat: 11 februarie 2024, 23:25

Darius Olaru regretă plecarea lui Compagno: „Ne-ar fi ajutat într-un astfel de meci! Care e motivul pentru care FCSB a suferit

Darius Olaru regretă plecarea lui Compagno: "Ne-ar fi ajutat într-un astfel de meci"

Darius Olaru, în timpul unui meci al FCSB-ului/ Profimedia Images

Darius Olaru regretă plecarea lui Compagno. Căpitanul FCSB-ului a punctat că italianul i-ar fi putut ajuta pe „roş-albaştri”, mai ales într-un meci ca cel cu Sepsi.

Olaru a pus jocul mai slab făcut de FCSB în această seară pe seama răcelilor, cu care mai mulţi jucători s-au confruntat. Etapa trecută, Florinel Coman a apărut cu un fes la încălzire şi a jucat doar o repriză. Acum el a fost schimbat la pauză.

Darius Olaru regretă plecarea lui Compagno: „Ne-ar fi ajutat într-un astfel de meci”

Rămânem doar cu punctele pentru că jocul nu a fost foarte bun.

Avem circumstanţele noastre, suntem destul de mulţi răciţi şi din cauza asta cred că nu am putut să ne facem jocul.

Ne-a fost teamă. Am avut şanse destul de bune să închidem meciul. Ne bucurăm că în final am reuşit să câştigăm.

(n.r.: despre lipsa de încredere, mai ales la Luis Phelipe) Nu asta a fost principala problemă în această seară.

Trebuia să obţinem cele 3 puncte şi le-am obţinut.

„Coman nu a mai putut, a fost răcit”

(n.r.: despre următorul meci, cu U Cluj) Un adversar foarte bun, ştim că ne va aştepta un meci dificil, trebuie să pregătim meciul şi să câştigăm.

(n.r: despre Coman) Nu a mai putut, a fost şi el răcit.

(n.r: despre Compagno) Cred că era un jucător şi un coleg foarte bun. Cred că putea să ne ajute. În astfel de meciuri era clar că ne-ar fi fost de folos. Era bătăios, ţinea de minge. Îi ţinem şi lui o medalie de campion.

(n.r: despre Miculescu) Avem nevoie de el, îi ţinem pumnii”, a declarat Darius Olaru pentru digisport.ro după FCSB – Sepsi 1-0.

Răspunsul lui Cosmin Matei la întrebarea dacă FCSB arată ca o echipă campioană! Ce a spus mijlocaşul despre „roş-albaştri”

Cosmin Matei, care a evoluat în trecut la Dinamo, a vorbit despre meciul cu FCSB, pierdut de Sepsi cu 1-0. Iată răspunsul lui Cosmin Matei la întrebarea dacă FCSB arată ca o echipă campioană.

Mijlocaşul a tras un semnal de alarmă pentru colegii săi. Sepsi este în acest moment în afara obiectivului, play-off-ul. Echipa covăsneană este pe locul 7, cu 33 de puncte.

Rezultatul este negativ. Nu am reuşit să luăm niciun punct. Am încercat, am jucat împotriva unei echipe.

Am avut momente când am jucat bine, trebuie să luăm ce e bun şi să încercăm să îmbunătăţim ce nu a fost bine.

Suferim la finalizare, la ultima pasă, avem două meciuri grele şi încercăm să intrăm în play-off.

” Trebuie să arătăm bine contra Farului”

Din păcate, am prestat şi etapa trecută, şi azi un joc colectiv bun, dar am suferit la finalizare.

Trebuie să încercăm să ne trezim! Trebuie să arătăm bine contra Farului.

(n.r. FCSB are faţă de campioană?) Arată bine, au calitate individuală, fac diferenţa, sunt o echipă puternică.

Nu pot să-mi explic”, a declarat Cosmin Matei pentru digisport.ro după FCSB – Sepsi 1-0.

Florinel Coman, scos la pauză din teren în FCSB – Sepsi! Elias Charalambous l-a înlocuit cu Luis Phelipe

Florinel Coman a fost scos la pauză în FCSB – Sepsi. Elias Charalambous a decis să îl înlocuiască pe „Mbappe” cu Luis Phelipe.

Elias Charalambous a făcut o singură schimbare la pauza meciului cu Sepsi. Decizia antrenorului celor de la FCSB a fost una surprinzătoare.

Astfel, antrenorul cipriot a decis să îl înlocuiască încă de la pauză pe Coman, unul dintre cei mai în formă jucători de la FCSB din acest sezon. Coman a marcat numai puţin de 10 goluri în acest sezon al Ligii 1. Doar Olaru a marcat mai mult decât el: 14 goluri.

FCSB – Sepsi 1-0! Golul superb al lui Alexandru Băluţă a decis partida

FCSB – Sepsi 1-0, duelul din etapa a 25-a din Liga 1, a fost în format live text, pe AS.ro. Roş-albaştrii au obţinut a treia victorie din 2024, şi au refăcut diferenţa de nouă puncte faţă de Rapid, ocupanta locului secund.

FCSB a acumulat 54 de puncte, după victoria cu Sepsi. Alexandru Băluţă a marcat unicul gol al partidei, mijlocaşul punctând cu un şut superb, în minutul 16.