Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”

De Viviana Moraru
Publicat: 23.04.2024, 22:50

Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani - Dinamo 2-1

Dennis Politic, în timpul unui meci la Dinamo/ Hepta

Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani, în prelungiri. Mijlocaşul s-a declarat extrem de dezamăgit şi a transmis că rezultatul este unul frustrant.

Dinamo a căzut din nou pe loc retrogradabil, după eşecul suferit cu Botoşani. Moldovenii s-au impus cu 2-1 şi i-au depăşit pe „câini” în clasamentul play-out-ului.

Dennis Politic a răbufnit la finalul meciului şi a declarat că situaţia de la Dinamo este penibilă, după ce „câinii” au primit din nou gol în prelungiri. Acesta a transmis că duelul din etapa viitoare, cu Voluntari, va fi unul de totul sau nimic, având în vedere că mai sunt doar trei etape rămase de disputat din play-out.

De asemenea, Politic a mai subliniat şi cât de greu apasă aceste înfrângeri, asupra mentalul jucătorilor de la Dinamo, dat fiind faptul că echipa a primit din nou gol în prelungiri.

„Un meci foarte frustrant pentru noi, e greu. Știam că va fi greu, orice meci e greu din play-out. Suntem foarte supărați. Nici nu știu ce să spun, deja este penibil și aici suntem toți implicați. Nu arăt cu degetul, toți suntem implicați, dar ceva nu este în regulă.

Urmează un meci cu Voluntari, acela va fi pe viață și pe moarte. Mai avem speranță, mai sunt 3 meciuri de jucat, dar e greu să te ridici mental cu meciuri ca acestea care te storc mental că pierzi în ultimele minute. Trebuie să luptăm, să rămânem puternici pentru că doar așa vom putea să ne salvăm”, a declarat Dennis Politic, conform digisport.ro.

Răzvan Patriche, la pământ după ce Dinamo a fost învinsă în prelungiri de Botoşani

Răzvan Patriche a oferit prima reacţie, după ce Dinamo a fost învinsă dramatic, în prelungiri, de Botoşani. Fundaşul s-a declarat extrem de dezamăgit de rezultat, mărturisind că trupa lui Zeljko Kopic ar fi meritat un punct din deplasarea din Moldova.

„Un meci nebun. Am avut gol, gol anulat, am avut penalty anulat. Am avut om în minus. Am luptat ca nebunii, dar din nou am luat gol. Ceva nu se leagă, dar nu înțeleg ce. La final nu avem rezultate.

Dacă am ști ce se întâmplă, nu am mai fi în situația asta. Îmi pare rău pentru oamenii care au venit. Eu cred că meritam un punct. Vine Voluntariul acum.

Este normal să fie și oboseală, am jucat numai în deplasare. Trebuie să ne revenim cât mai repede. Încă mai sunt șanse (n.r. pentru salvarea directă de la retrogradare). Trebuie să luptăm.

Trebuie mai mult. Azi am avut de toate. Din păcate, nu am știut să gestionăm finalul de partidă”, a declarat Răzvan Patriche, conform digisport.ro.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat
17
21:44
Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur
17
21:22
Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!”
17
21:03
Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet!
17
20:50
Bellator Champions Series Paris a fost în AntenaPLAY. Patrick Mix l-a învins pe Magomed Magomedov în main-event
17
20:38
Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta