Gigi Becali a anunţat două transferuri dacă FCSB trece de Sparta Praga: „Cu tot respectul, nu putem să stăm în el!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 13.08.2024, 19:05

Gigi Becali a anunţat două transferuri dacă FCSB trece de Sparta Praga

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Profimedia Images

Gigi Becali a anunţat două transferuri dacă FCSB trece de Sparta Praga. Patronul campioanei a anunţat că va mai face două transferuri dacă FCSB va ajunge în playoff-ul Ligii Campionilor.

Gigi Becali este nemulţumit de Vlad Chiricheş şi a anunţat că va mai aduce un fundaş central. Becali mai vrea şi un atacant pentru grupa Ligii Campionilor.

„Dacă trecem de Sparta, este posibil să mai aducem un atacant, dar și fundaș central. Cu tot respectul pentru Chiricheș, nu putem să stăm în el. Eu nu spun cu răutate, spun ceea ce văd. Dacă se greșește așa, nu se poate. Vom vedea, însă nu este în regulă. Sunt vreo două meciuri în care a greșit, însă nu vreau să vorbesc mult de Chiricheș, el e un caracter extrem de frumos, are o vârstă, a avut și accidentări”, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Gigi Becali a anunţat echipa de start a FCSB-ului pentru returul cu Sparta Praga

Gigi Becali a anunţat echipa de start a FCSB-ului pentru returul cu Sparta Praga. Cu câteva ore înaintea orei de start a manşei secunde din turul 3 preliminar UEFA Champions League, patronul campioanei României a confirmat cei 11 jucători care vor începe duelul cu campioana Cehiei.

Gigi Becali a dezvăluit că s-a consultat cu Mihai Stoica şi Mihai Pintilii înaintea meciului şi a subliniat faptul că face echipa, dar nu o dictează. Astfel, el a acceptat ideea de a nu juca cu David Miculescu şi Daniel Popa în acelaşi timp pentru a mai avea o schimbare în atac pe final de partidă.

De asemenea, patronul celor de la FCSB are mare încredere în echipa sa şi spune că Sparta Praga nu îl sperie. Becali a comparat echipa din Cehia cu rivalele din Liga 1 şi a recunoscut că se teme mai mult de meciurile din campionatul intern

„Da, asta e echipa. Jucăm acasă. O să fie calvar în Ghencea. Normal trebuie să dăm gol repede, să ne facem jocul uşor. Aşa văd eu jocul. Sunt o echipă valoroasă, dar dacă jucam cu CFR Cluj nu aveam curajul ăsta, nici cu Craiova, nici cu Rapid. Ca atare, jucăm acasă, cu o echipă care e sub valoarea CFR-ului, Rapidului şi Craiovei.

Ei au spus că dacă jucăm şi cu Miculescu şi cu Popa nu mai avem schimbare de atacant pe final. M-au convins cu asta, normal. Eu fac echipa, dar nu o dictez. Mă consult şi cu Meme, şi cu Pintilii”, a declarat Gigi Becali pentru sursa mai sus citată.

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • La ce echipă va juca Ianis Hagi în noul sezon?

22:19

Joyskim Dawa, gafă uriaşă în careul FCSB-ului! Birmancevic a făcut dubla după penalty-ul comis de fundaşul roş-albaştrilor

21:41

FotoScenografie spectaculoasă la FCSB – Sparta Praga! Fanii au umplut Ghencea în meciul decisiv pentru play-off-ul Champions League

21:39

Final uluitor de repriză în PAOK – Malmo! Trei goluri în 6 minute. Grecul Koulierakis, execuţie de pe altă planetă

21:05

CSA Steaua Bucureşti, CS Dinamo Bucureşti şi CSM Oradea şi-au aflat adversarele din Liga Campionilor la polo

20:41

Nota primită de Florinel Coman în Al Gharafa – Al Ahli Dubai 1-0! Echipa românului s-a calificat în Liga Campionilor Asiei

20:40

LIVE SCOREPAOK – Malmo 3-2! Repriză nebună la Salonic. Trei goluri după minutul 43. Meci infernal pentru Răzvan Lucescu

1 FotoIubita lui Max Verstappen, răvăşitoare la nunta surorii sale. Kelly Piquet a atras toate priviriles 2 FotoSoția lui Joyskim Dawa, anunț despre plecarea fundașului de la FCSB: „Are obiective înalte în viaţă!”s 3 FotoDavid Popovici, prima imagine din vacanţă! Cum s-a pozat medaliatul cu aur şi bronz de la Jocurile Olimpice: „Ei nici nu ştiu”s 4 Team Romania la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 12 | Cătălin Chirilă, start perfect. Mihaela Cambei a cucerit argintul la halteres 5 FotoKira Hagi şi iubitul ei s-au logodit! Gică Hagi este din nou în extaz, după nunta spectaculoasă a lui Ianis Hagis 6 Sparta Praga – FCSB 1-1. Final dramatic de meci! Cehii au avut gol anulat de VAR în minutul 90+5s