Programul zilei de miercuri din Liga Campionilor Asiei! Cinci meciuri se văd exclusiv în AntenaPLAY

Viviana Moraru Publicat: 28 noiembrie 2023, 17:21

Programul zilei de miercuri din Liga Campionilor Asiei

Dan Petrescu, la finalul unui meci al lui Jeonbuk/ Instagram Jeonbuk

• Programul zilei de miercuri din Liga Campionilor Asiei
  • Cinci meciuri se vor vedea exclusiv în AntenaPLAY

Se ştie programul zilei de miercuri din Liga Campionilor Asiei. Cinci meciuri se vor vedea live exclusiv în AntenaPLAY. Jeonbuk, trupa lui Dan Petrescu, va deschide ziua, urmând să se dueleze cu Kicthee de la ora 12:00.

Trei meciuri se vor juca în AntenaPLAY, de la ora 12:00. Alte două se vor disputa de la ora 14:00, respectiv ora 16:00.

Jeonbuk va face deplasarea în Hong Kong, pentru duelul cu Kitchee, care se va disputa de la ora 12:00. De la aceeaşi oră se vor disputa şi meciurile Kofu – Melbourne şi Urawa – Wuhan Three Towns, fosta echipă a lui Nicolae Stanciu.

De asemenea, de la ora 14:00 se vor duela Zhejiang şi Buriram, în timp ce de la ora 16:00, se vor întâlni Bangkok şi Lion City.

Dan Petrescu luptă în AntenaPLAY pentru play-off-ul Ligii Campionilor Asiei

Kitchee şi Jeonbuk se duelează în etapa a cincea a grupelor Ligii Campionilor Asiei. Partida crucială pentru Dan Petrescu este live în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 12:00.

Jeonbuk are nevoie neapărat de o victorie pentru a mai spera la play-off-ul Ligii Campionilor Asiei. După primele patru mecirui disputate în Grupa F, echipa „Bursucului” are 6 puncte, fiind pe locul 2, la patru lungimi de liderul Bangkok United.

De cealaltă parte, gazdele nu mai au şanse de a trece de faza grupelor, având un singur punct după cele patru partida disputate. În meciul tur, Jeonbuk s-a impus cu 2-1-

Echipa românului vine după o victorie extrem de importantă în campionat. Jeonbuk a bătut-o pe Gwangju, în deplasare, şi s-a apropiat la un singur punct de locul 3, după 37 de meciuri disputate în campionatul Coreei de Sud.

Golurile victoriei echipei lui Dan Petrescu au fost marcate de Ahn Hyun-Beom, în minutul 18, şi de Song Min-Kyu, în minutul 45+3.

Liga Campionilor Asiei, exclusiv în AntenaPLAY

Liga Campionilor Asiei va fi transmisă exclusiv în AntenaPLAY, în următoarele două sezoane. Cea mai importantă competiţie intercluburi din Asia aduce spectacolul care îi are în prim-plan pe Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Neymar, dar şi pe românii Dan Petrescu şi Cosmin Olăroiu.

Competiţia care aduce la start cele mai tari echipe de club din Asia a fost înfiinţată în 1967. 40 de cluburi iau startul la întrecere. Al-Hilal este cea mai titrată echipă a Ligii Campionilor Asiei, cu patru trofee adjudecate. Campioana en-titre este Urawa Red Diamonds.

Valoarea loturilor echipelor prezente în Liga Campionilor Asiei este de peste un miliard de euro. Neymar este cel mai bine cotat jucător (50 de milioane de euro), fiind urmat de Sergej Milinkovic-Savic (40), Ruben Neves (40), Fabinho (38), Otavio (35), Malcom (30), Aleksandar Mitrovic (28), Sadio Mane (25), Cristiano Ronaldo (15) şi Karim Benzema (15).

Cine va castiga Liga Campionilor in acest sezon?

„Se transformă!” Detalii din interior despre Dan Petrescu! Cum se comportă, de fapt, cu jucătorii
Tabloul sferturilor Ligii Campionilor Asiei! Competiţia e LIVE în AntenaPLAY
AntenaPLAY • 22 feb., 23:30
Tabloul sferturilor Ligii Campionilor Asiei! Competiţia e LIVE în AntenaPLAY. Cu cine joacă Dan Petrescu şi Cristiano Ronaldo
Antena Sport Update • 20 feb., 16:53
Alexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 20 februarie 2024
AntenaPLAY • 20 feb., 16:39
Dan Petrescu nu s-a mai plâns de nimic după calificarea în sferturile Ligii Campionior Asiei. Prima reacție a antrenorului român
Dan Petrescu a sărbătorit alături de jucătorii lui Jeonbuk calificarea în sferturile Ligii Campionilor Asiei
AntenaPLAY • 20 feb., 16:06
Dan Petrescu a sărbătorit alături de jucători calificarea în sferturile Ligii Campionilor Asiei. Show în faţa fanilor