Închide meniul

Elveţia – România LIVE TEXT | Xherdan Shaqiri: „Puşcaş e un nume faimos! Sper să nu dea gol!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 18 iunie 2023, 18:42

Reclamă
Elveţia – România LIVE TEXT | Xherdan Shaqiri: „Puşcaş e un nume faimos! Sper să nu dea gol!

Profimedia

Elveţia – România LIVE TEXT  Xherdan Shaqiri, starul naţionalei lui Murat Yakin, a avut cuvinte uriaşe la adresa lui George Puşcaş. Cei doi au fost colegi la Inter Milano. Elveţia – România va fi luni, în format live text pe AS.ro, de la 21:45.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Xherdan Shaqiri a mai spus că speră ca George Puşcaş să nu reuşească să dea gol şi a făcut dezvăluiri despre perioadă petrecută la Inter.

Elveţia – România LIVE TEXT | Xherdan Shaqiri: „Puşcaş e un nume faimos! Sper să nu dea gol!”

Am mulți, mulți prieteni din toată lumea, nu doar din România, dar se află și români pe acolo, desigur. Îmi amintesc de atacantul cu care am jucat la Inter, Pușcaș, da, un nume faimos, nu? Am jucat cu el la Inter, îl cunosc, sunt bucuros să îl revăd mâine, dacă e cu echipa.

Suntem încrezători, pe drumul cel bun spre Germania și vrem să facem un meci bun mâine, știm că România are o echipă bună, jucătorii vin din campionate bune, joacă în Italia, în România de asemenea, e un grup care are calitate, vor veni aici să încerce să obțină ceva. Sunt destul de sigur că trebuie să jucăm bine pentru a învinge România.

Sper că nu, dar e fotbal, dacă face un meci bun, știu că are calitate, acum e mai în vârstă, la Inter era foarte tânăr, îmi amintesc că se antrena în plus, are un șut puternic și nu are nevoie de multe ocazii pentru a marca. Trebuie să fim atenți, sper să nu înscrie mâine.

Reclamă
Reclamă

Eu, întotdeauna vreau să marchez, indiferent de meci. Vreau să joc bine, ca întotdeauna, să ajut echipa cu goluri și pase, putem să avem succes împreună”, a spus Xherdan Shaqiri înainte de Elveţia – România.

Elveţia – România LIVE TEXT | Granit Xhaka a vorbit despre naționala României

Granit Xhaka a vorbit despre naționala României. Liderul echipei naționale a Elveției a dezvăluit planurile pentru partida cu România, ce va avea loc luni, de la ora 21:45. Mijlocașul legitimat la Arsenal este de părere că naționala sa nu trebuie să rateze EURO 2024.

Granit Xhaka dorește ca Elveția să o învingă pe România, în cadrul partidei care este programată luni, de la ora 21:45. Experimentatul fotbalist recunoaște că nu a urmărit parcursul selecționatei noastre, dar crede că victoria este posibilă.

Reclamă

„La sfârșitul campaniei, când ne vom califica la EURO, nimeni nu va mai întreba despre scorul din meciul nostru cu Andorra (n.r. Andorra – Elveția: 1-2). Avem trei meciuri și nouă puncte. Dacă vom câștiga și luni (n.r. partida cu România), totul va fi perfect.

Sincer să fiu nu am mai văzut România în ultimii ani. Totuși, românii au avut întotdeauna jucători tari. Îi vom analiza și vom păstra cele 3 puncte acasă”, a spus Xhaka, după meciul cu Andorra.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:58

Simone Inzaghi, după Inter – Bayern 2-2: „Am dat tot ce am avut”

8:57

Lautaro Martinez, cea mai savuroasă reacţie după ce Inter a eliminat-o pe Bayern: „Am demonstrat că avem ‘cojones'”

8:42

Marca, mai dură decât niciodată cu Real Madrid: „Nu există miracole dacă nu joci nimic”

8:41

„Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League

8:29

Notele umilitoare primite de jucătorii lui Real Madrid, după eşecul cu Arsenal. Vedetele lui Ancelotti, criticate de spanioli

8:18

Reacţie dură după penalty-ul ratat de Saka, în Real Madrid – Arsenal: „Aş fi vrut să-l pocnesc”

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 3 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 4 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român! 5 „Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo 6 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului
Citește și