Închide meniul

Meciul Kosovo – Israel, amânat oficial! Anunţul făcut de UEFA

Alex Masgras Publicat: 12 octombrie 2023, 11:56

Comentarii
Meciul Kosovo – Israel, amânat oficial! Anunţul făcut de UEFA

Israel - Kosovo / Profimedia

Meciul Kosovo – Israel, amânat oficial! După ce meciul dintre Israel şi Elveţia, care ar fi trebuit să se dispute în această seară, a fost amânat şi reprogramat, UEFA a anunţat în mod oficial că şi partida din Kosovo a Israelului a fost amânată.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Meciul cu Kosovo, care ar fi trebuit să se dispute pe 15 octombrie, va fi repragramat, UEFA precizând că va anunţa noua dată de desfăşurare a partidei în curând.

Meciul Kosovo – Israel, amânat oficial de UEFA!

În această dimineaţă, UEFA a anunţat în mod oficial că partida Kosovo – Israel a fost amânată:

“Partida a fost amânată, deoarece autoritățile israeliene nu permit în prezent echipei naționale să călătorească în străinătate. O nouă dată de disputare a meciului va fi anunțată în timp util”, se arată în comunicatul UEFA, potrivit frf.ro.

În ceea ce priveşte meciul Israel – Elveţia, acesta a fost reprogramat pentru data de 15 noiembrie, în timp ce România va juca pe 18 noiembrie cu Israel. Rămâne de văzut unde se vor desfăşura partidele.

Reclamă
Reclamă

Edi Iordănescu a anunţat lotul de 23 de jucători! La cine a renunţat selecţionerul

Edi Iordănescu a anunţat lotul de 23 de jucători. Aşa cum prevede regulamentul, selecţionerul a trebuit să renunţe la trei din cei 26 de jucători pe care i-a convocat.

Pentru partida cu Belarus, Edi Iordănescu a renunţat la Andrei Borza, Adrian Rus şi Daniel Bîrligea. UEFA a publicat lotul pentru meciul care va avea loc la Budapesta în cursul dimineţii de joi.

PORTARI

Reclamă

Horațiu Moldovan (FC Rapid 1923, 5/0), Florin Niță (Gaziantep | Turcia, 19/0), Ștefan Târnovanu (FCSB, 1/0);

FUNDAȘI

Andrei Rațiu (Rayo Vallecano | Spania, 12/1), Deian Sorescu (Raków | Polonia, 13/0), Radu Drăgușin (Genoa | Italia, 9/0), Andrei Burcă (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 21/1), Bogdan Racovițan (Raków | Polonia, 0/0), Nicușor Bancu (Universitatea Craiova, 30/2)

MIJLOCAȘI

Vladimir Screciu (Universitatea Craiova, 2/0), Marius Marin (Pisa | Italia, 12/0), Răzvan Marin (Empoli | Italia, 48/2), Nicolae Stanciu (Damac FC | Arabia Saudită, 62/13), Alexandru Cicâldău (Konyaspor | Turcia, 32/4), Darius Olaru (FCSB, 13/0), Olimpiu Moruțan (Ankaragucu | Turcia, 11/1), Dennis Man (Parma | Italia, 19/6), Ianis Hagi (Deportivo Alaves | Spania, 27/2), Valentin Mihăilă (Parma | Italia, 14/4), Florinel Coman (FCSB, 9/0)

ATACANȚI

Denis Alibec (Muaither | Qatar, 33/4), Denis Drăguș (Gaziantep | Turcia, 5/2), Louis Munteanu (Farul Constanța, 0/0).

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02 10 dec.
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52 10 dec.
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29 10 dec.
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23 10 dec.
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10 10 dec.
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00 10 dec.
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a putut spune Alexandru Musi de faţă cu Gigi Becali, Mihai Stoica, Florin Tănase sau Daniel Bîrligea
Citește și