Închide meniul
EXCLUSIV

Nicolae Stanciu, mesaj de luptă înainte de Elveţia – România: “Nu mergem ca mielul la tăiere”. Promisiunea făcută fanilor

Iulian Focșăneanu Publicat: 17 iunie 2023, 20:34

Comentarii
Nicolae Stanciu, mesaj de luptă înainte de Elveţia – România: Nu mergem ca mielul la tăiere. Promisiunea făcută fanilor

Nicolae Stanciu, în timpul unui interviu pentru AntenaSport

Nicolae Stanciu a transmis un mesaj de luptă înainte de Elveţia – România, meci din etapa a patra a grupelor din preliminariile pentru EURO 2024. Căpitanul lui Edi Iordănescu este convins că naţionala noastră poate da lovitura în meciul care se va disputa pe stadionul din Lucerna.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cu o victorie pe terenul marii favorite la calificare, tricolorii urcă pe primul loc în Grupa I. Nicolae Stanciu este sigur că România poate obţine trei puncte în confruntarea care va fi luni, de la ora 21.45, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Nicolae Stanciu, mesaj de luptă înainte de Elveţia – România

Decarul României le-a făcut o promisiune fanilor. Le-a transmis că România nu va pleca învinsă din Elveţia!

(Reporter: Ai fost felicitat de domnul Stoichiţă şi de preşedintele Federaţiei. Mergem încrezători în Elveţia?) Ne-au felicitat pe toţi. Dânşii mereu vin după meciuri în vestiar, ne felicită pe toţi. Mergem în Elveţia nu să facem act de prezenţă sau ca mielul la tăiere. Ştiu ce putere acest grup. Eu am încredere în toţi, de mult timp nu a mai fost un grup atât de unit şi de bun. Cu siguranţă nu vom pleca învinşi din Elveţia“, a declarat Nicolae Stanciu în exclusivitate pentru Antena 1.

Stanciu a jucat 86 de minute în Kosovo – România, scor 0-0. A fost schimbat chiar cu Ianis Hagi, cel care a revenit în tricoul reprezentativei tricolore.

Reclamă
Reclamă

Ne bucură pe toţi, mă bucur că a şi intrat (n.r. Ianis Hagi), că se simte bine. Avem nevoie şi de el, şi de toţi jucătorii care au trecut recent prin perioade dificile sau accidentări. Să revină, să ne ajute şi să mergem împreună la Campionatul European“, a mai spus Stanciu.

După primele trei etape din grupă, Elveţia este lider cu 9 puncte. A marcat 10 goluri şi a primit unul singur. România este pe locul 2, cu 7 puncte. Israel este pe poziţia a 3-a, cu 4 puncte, urmată de Kosovo (3 puncte), Andorra (1 punct) şi Belarus (0 puncte).

Vezi video mai jos cu rezumatul partidei dintre Kosovo și România

Reclamă

Notele obținute de „tricolori”, după Kosovo – România 0-0

S-a aflat care sunt notele obținute de „tricolori”, după ce România a remizat în duelul din Kosovo, scor 0-0. Cel mai bine punctat român a fost Horațiu Moldovan, care a închis perfect poarta echipei naționale, în partida de la Priștina.

Duelul dintre Kosovo și România a fost exclusiv pe Antena 1 și în AntenaPLAY, cât și în format live video, pe AS.ro.

Horațiu Moldovan a avut o serie de parade de excepție între buturile porții României. Drept urmare, conform site-ului sofascore.ro, portarul a fost cel mai bun jucător al naționalei, în duelul de la Priștina, fiind notat cu 7,6.

La polul opus este George Pușcaș. Atacantul care a fost titular împotriva celor de la Kosovo nu s-a făcut remarcat pe teren prea mult, și ca urmare a primit cea mai mică notă dintre „tricolori”, anume 6,4.

Notele obținute de „tricolori”, după Kosovo – România 0-0

Moldovan 7,6
Manea 7,2
Drăgușin 6,8
Burcă 6,6
Camora 6,7
Marin 7,1
Băluță 6,9
Stanciu 6,6
Man 6,5
Pușcaș 6,4
Coman 6,8
Sorescu 6,8
Moruțan 6,9
Mihăilă 6,5
Alibec 6,5
Hagi 6,6

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:15
Ionuț Radu, promisiune pentru fani înainte de Bosnia: “Vom face tot ce ne stă în putință ca să nu-i dezamăgim”
19:48
Francezii sunt gata să „învie” cel mai exclusivist trofeu individual din fotbal
19:39
Mircea Lucescu: “Demis? Eu nu pot fi demis! Pentru mine nu este vreo presiune!” Le-a amintit bosniacilor de penalty
19:20
Carlo Ancelotti, elogii la adresa lui Cristi Chivu: „O continuitate fantastică”
19:07
Tamaş, despre Drăguşin: “Nu a demonstrat nimic!” De ce crede că nu trebuia să semneze cu Tottenham
19:00
LIVE SCOREFinlanda – Malta 0-0. De la 21:45 joacă Germania și Olanda. Programul complet al zilei în preliminariile CM 2026
1 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au câştigat Asia Express! Suma pe care au primit-o! Cei doi, în lacrimi în finală 2 E oficial. A uitat trecutul de la FCSB şi a semnat cu Universitatea Craiova, Mihai Rotaru confirmă! 3 Franța lui Kylian Mbappe a ajutat România. De ce sunt siguri 100% “tricolorii” lui Mircea Lucescu 4 Mircea Lucescu a ratat să-l cheme la naţionala României, acum e la un pas să semneze cu Manchester United! 5 Primul jucător care e OUT de la Rapid. La cine va renunța Costel Gâlcă în iarnă 6 Foto“Vă pupă păpușicile!” Prima postare a lui Gabi Tamaş după ce el şi Dan Alexa au câştigat Asia Express
Citește și