Închide meniul

Roberto Martinez îl convoacă pe Cristiano Ronaldo la naţionala Portugaliei, după ce a fost rezervă în sferturi, la CM 2022

Dan Roșu Publicat: 17 martie 2023, 12:46

Comentarii
Roberto Martinez îl convoacă pe Cristiano Ronaldo la naţionala Portugaliei, după ce a fost rezervă în sferturi, la CM 2022

Cristiano Ronaldo, în tricoul Portugaliei, la CM 2022 / Profimedia Images

Roberto Martinez îl convoacă pe Cristiano Ronaldo la naţionala Portugaliei. Noul selecţioner al lusitanilor vrea să-l cheme pe CR7 la meciurile cu Liechtenstein (23 martie) şi Luxemburg (26 martie), din preliminariile EURO 2024, conform The Athletic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ronaldo, 38 ani, nu luase încă o decizie privind cariera sa internaţională, după ce a fost rezervă la meciul Portugalia-Maroc (0-1), din sferturile CM 2022 din Qatar.

Roberto Martinez îl convoacă pe Cristiano Ronaldo la naţionala Portugaliei

În preliminariile EURO 2024, Portugalia va evolua în Grupa J, din care mai fac parte şi Bosnia-Herţegovina, Islanda şi Slovacia.

Spaniolul Martinez, fostul selecţioner al Belgiei, a discutat cu atacantul de la clubul saudit Al-Nassr, înainte de a lua o decizie privind convocarea lui, conform sursei citate.

Ronaldo are 196 selecţii şi 118 goluri marcate pentru selecţionata Portugaliei, cu care a câştigat EURO 2016 şi Liga Naţiunilor 2018/2019.

Reclamă
Reclamă

Cristiano Ronaldo şi Georgina Rodriguez s-au mutat într-un palat de 14 milioane de euro

Altfel, Cristiano Ronaldo şi Georgina Rodriguez se simt excelent în Arabia Saudită, mai ales după ce s-au mutat într-un palat de 14 milioane de euro. Starul lui Al-Nassr a renunţat la cele 17 apartamente de lux închiriate în zgârie-norul Four Seasons din Riad.

Jurnaliştii din Arabia Saudită au aflat care este noua casă a lui CR7. E o adevărată „bijuterie”. Noul palat în care locuieşte Cristiano alături de familie este situat în cartierul exclusivist Al-Muhammadiyah.

Potrivit layalinaprivee.com, Cristiano Ronaldo s-a mutat într-o casă luxoasă din Riad care este estimată la 14 milioane de euro. Are opt dormitoare, o piscină de dimensiuni olimpice, dar şi o cascadă chiar în holul principal.

Reclamă

Zona în care s-a mutat atacantul de 38 de ani este una extrem de căutată de milionari. În apropierea palatului lui Cristiano sunt mai multe piscine, restaurante de fiţe şi magazine cu produse de lux. În plus, acolo ar fi şi cele mai bune şcoli pentru cei cinci copii ai portughezului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:01
LIVE TEXTPetrolul – Universitatea Craiova 0-0. Oltenii vor să revină pe primul loc
19:59
“Nu mi-aş fi dorit” Reacţia lui Edi Iordănescu după ce Olimpiu Moruţan a acceptat să vină la Rapid!
19:58
Transferul la FCSB e oficial. Mihai Stoica a anunţat “vestea bună”
19:31
Avertismentul primit de Ofri Arad după ce a acceptat să se transfere la FCSB: “O să afle, pe pielea lui”
19:16
1,2 milioane de euro pentru Karamoko. Ce a decis Dinamo
18:47
Brahim Díaz a rupt tăcerea, după ce a ratat lamentabil penalty-ul care putea aduce Cupa Africii în Maroc
1 Suma uriaşă câştigată de Gabriela Ruse după victoria senzaţională de la Australian Open 2026 2 Dinamo forţează un transfer de senzaţie. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Suntem pe o traiectorie bună” 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Pep Guardiola își cedează un jucător în La Liga 4 VIDEOUluitor! Brahim Diaz şi-a bătut joc de penalty-ul cu care Maroc putea câştiga Cupa Africii! Cum a ales să şuteze 5 Surpriză de proporţii: Giovanni Becali a anunţat transferul lui Olimpiu Moruţan: “98-99% e aranjat” 6 Gabriela Ruse, victorie mare la Australian Open! Primul succes românesc la AO 2026
Citește și