Dennis Man a marcat în Parma – Pisa 3-2! Atacantul echipei naționale a impresionat din nou și a contribuit la câștigarea celor 3 puncte pentru „cruciații” lui Fabio Pecchia.
Duelul dintre Parma și Pisa a contat pentru etapa cu numărul 25 a sezonului din eșalonul secund al fotbalului italian. Cele mai tari meciuri din Serie B se văd exclusiv în AntenaPLAY.
Dennis Man a marcat golul victoriei în Parma – Pisa 3-2
În minutul 81, Hernani a trimis o centrare în careu, iar balonul a ajuns la Dennis Man. Românul a păcălit, din preluare, un fundaș advers și a înscris după ce a trimis mingea printre picioarele portarului.
În acest sezon de Serie B, Dennis Man a ajuns la 10 goluri și la 5 pase decisive în 20 de partide. De asemenea, românul a mai marcat de două ori și în cadrul a 3 partide din Cupa Italiei.
În momentul de față, jucătorul adus de Parma de la FCSB este cotat la suma de 5 milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.
După golul lui Dennis Man a început o adevărată nebunie! Pisa a revenit în prelungiri, prin reușita lui Cannestrelli, care a marcat din centrarea lui Marius Marin.
La doar 2 minute distanță, mai exact în minutul 90+5, Del Prato a reușit „dubla” și a adus cele 3 puncte pentru Parma.
Ratare monumentală în Parma – Pisa
În minutul 22 al duelului dintre Parma și Pisa, oaspeții au creat o fază de atac deosebit de periculoasă, la poarta lui Chichizola. Balonul a fost trimis în careu, iar Valotti a reluat balonul și l-a trimis în fața porții.