Florin Răducioiu, mesaj direct despre transferul lui Horațiu Moldovan la Sassuolo: “A făcut foarte bine!”

Alex Ioniță Publicat: 25 august 2024, 17:00

Comentarii
Florin Răducioiu, mesaj direct despre transferul lui Horațiu Moldovan la Sassuolo: A făcut foarte bine!

Florin Răducioiu / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Florin Răducioiu a transmis un mesaj direct despre transferul lui Horațiu Moldovan la Sassuolo. Fostul internațional este de părere că portarul român a luat o decizie bună, atunci când a decis să plece de la Atletico Madrid.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Atletico Madrid l-a cedat pe Horațiu Moldovan în Serie B, la Sassuolo, sub formă de împrumut, cu opțiunea unui transfer definitiv. De amintit este faptul că fostul protar de la Rapid nu a jucat niciun minut sub comanda lui Diego Simeone, într-un meci oficial.

Florin Răducioiu, mesaj direct despre transferul lui Horațiu Moldovan la Sassuolo

Acum, Florin Răducioiu este de părere că Horațiu Moldovan a luat o decizie corectă, atunci când a plecat de la Atletico Madrid.

De asemenea, fostul internațional a transmis că, în opinia sa, plecarea lui Moldovan, de la Rapid la Atletico, a fost o greșeală.

“A făcut foarte bine că a mers la Sassuolo, dar nu știu care e situația lui, dacă va fi titular la Sassuolo. El a intrat într-o situație destul de periculoasă. A lăsat Rapid, înțeleg că te-ai dus la Atletico Madrid, ai acceptat statutul de rezervă, dar ai pierdut locul la națională. Nu știu dacă această decizie a fost foarte bună. Să vedem acum dacă va fi titular la Sassuolo. El trebuie să joace pentru că a pierdut lotul național.

Reclamă
Reclamă

Îmi pare rău, mie îmi plăcea foarte mult la Rapid. A fost o alegere pe care el și-a asumat-o. Și eu am făcut greșeli în cariera mea. Asta e, mai faci și alegeri nepotrivite”, a spus Florin Răducioiu, potrivit sport.ro.

„L-a costat postul” Marca a reacţionat imediat după ce Horaţiu Moldovan a părăsit Spania şi a fost prezentat la noua echipă!

Marca a reacţionat imediat după ce Horaţiu Moldovan a părăsit Spania şi a fost prezentat la noua echipă! Horaţiu Moldovan e noul portar al lui Sassuolo.

Moldovan a părăsit-o pe Atletico Madrid fără să fi apucat să debuteze pentru formaţia antrenată de Diego Simeone. Chiar dacă apăruseră informaţii că Simeone ar dori să îl folosească din primul minut pe Moldovan cu Villareal, în cele din urmă tot Jan Oblak a apărat poarta lui Atletico.

Reclamă

„Horațiu Moldovan e deja istorie la Atletico Madrid”, au titrat jurnaliştii spanioli de la Marca. ”Portarul român a plecat la Sassuolo fără să fi debutat în tricoul `rojiblanco`. Și-a făcut bagajele, a fost împrumutat la clubul italian și a încheiat astfel o perioadă de puțin peste 6 luni în care a fost în umbra lui Jan Oblak și nu a avut ocazia să joace niciun meci pentru Atletico Madrid.

(…) Faptul că a fost constant rezervă l-a costat postul în poarta României la EURO. Revenirea lui Oblak și titularizarea sa contra lui Villarreal au închis toate ușile pentru Moldovan, care nu a avut la Atletico parcursul la care se aștepta”, au notat spaniolii.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:46

VideoJurnal Antena Sport | David, file de poveste!

20:45

LIVE TEXTRomânia – Ţara Galilor 0-0, ACUM. Echipa de start trimisă în teren de Gică Hagi

20:14

Modificare în lotul naţionalei înainte de duelul cu Ţara Galilor

19:34

VIDEO. Moment controversat după finala Roland Garros. A afişat steagul Rusiei şi reacţia a venit imediat

19:13

E oficial: Nuno Campos, noul antrenor al lui Dinamo! “Are obiectiv clasarea echipei pe locurile 1-3”

19:06

“Vă opriți? Sau vă opresc eu!”. Scandal după eliminarea CSM-ului din Liga Campionilor. Crina Pintea, vizată

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția” 3 Dosar penal și permis suspendat pentru antrenorul din Liga 1! A fost depistat beat la volan 4 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova 5 Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB 6 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB
Citește și