George Puşcaş, gol anulat în Genoa – Ternana! Atacantul român se afla în offside. Radu Drăguşin, intervenţie salvatoare

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 martie 2023, 18:43

George Puşcaş, gol anulat în Genoa - Ternana

Captură AntenaPLAY

George Puşcaş a avut un gol anulat în Genoa – Ternana. Atacantul român a marcat din interiorul careului, însă se afla în poziţie de offside. Genoa – Ternana este în direct în AntenaPLAY.

După ce a avut o contribuţie decisivă la golul marcat de Genoa, Goerge Puşcaş a fost aproape de a-şi trece numele pe tabela de marcaj. În minutul 53 al partidei, atacantul român a trimis mingea în poartă.

George Puşcaş, gol anulat în Genoa – Ternana

Atacantul român se afla în poziţie de offside în momentul în care a primi pasa de la Strootman. Acesta a recuperat o minge la mijlocul terenului şi i-a pasat fără să stea pe gânduri lui Puşcaş. Atacantul român a avut o execuţie curată, de vârf autentic, însă se afla în offside.

Radu Drăguşin, intervenţie salvatoare în Genoa – Ternana

Radu Drăguşin a avut o intervenţie salvatoare în Genoa – Ternana, chiar în startul reprizei a doua. Genoa – Ternana este în exclusivitate în AntenaPLAY. Astfel, fundaşul român a scos din faţa porţii o minge periculoasă şi a trimis în corner.

George Pușcaș, ratare din 3 metri în Genoa – Ternana

George Pușcaș a semnat o ratare uriașă, din 3 metri, în meciul Genoa – Ternanatransmis exclusiv în AntenaPLAY și LIVE VIDEO pe AS.ro. Atacantul român a contribuit din plin la golul marcat de Milan Badelj, în minutul 13. Câteva minute mai târziu, Pușcaș a fost protagonistul unei ratări colosale. Pușcaș putea să facă 2-0 pe tabelă în minutul 21. Vârful de 26 de ani a fost servit cu o centrare excelentă de Kevin Strootman.
George Pușcaș s-a înălțat superb între doi fundași și a reluat cu capul, însă mult prea slab pentru a-l învinge pe portarul de la Ternana, Antony Iannarilli.

Radu Drăgușin și George Pușcaș, convocați la echipa națională a României

Radu Drăgușin și George Pușcaș au fost incluși pe lista preliminară a stranierilor convocați pentru meciurile Andorra – România și Belarus – România, din preliminariile EURO 2024.

Meciul dintre Andorra și România, care este programat pe data de 25 martie, de la ora 21:45, va putea fi urmărit pe Antena 1 și AntenaPLAY.

Lista preliminară a stranierilor convocați de Edi Iordănescu:

PORTARI: Florin Niță (Pardubice | Cehia, 19/0), Ionuț Radu (Auxerre | Franța, 2/0), Valentin Cojocaru (Leuven | Belgia, 0/0);

FUNDAȘI: Andrei Rațiu (Huesca | Spania, 10/1), Vlad Chiricheș (Cremonese | Italia, 75/0), Adrian Rus (Pisa | Italia, 17/1), Ionuț Nedelcearu (Palermo | Italia, 24/2), Radu Drăgușin (Genoa | Italia, 3/0), Virgil Ghiță (Cracovia | Polonia, 1/0), Alexandru Pașcanu (Ponferradina, 0/0);

MIJLOCAȘI: Alexandru Cicâldau (Ittihad Kalba | EAU, 28/4), Marius Marin (Pisa | Italia, 8/0), Răzvan Marin (Empoli | Italia, 44/2), Nicolae Stanciu (Wuhan Three Towns | China, 56/11), Olimpiu Moruțan (Pisa | Italia, 5/1), Adrian Păun (Beer Sheva | Israel, 1/0), Alexi Pitu (Bordeaux | Franța, 0/0), Dorin Rotariu (Atromitos | Grecia, 10/1), Alexandru Dobre (Famalicão | Portugalia, 0/0), Valentin Mihăilă (Parma | Italia, 10/1), Dennis Man (Parma | Italia, 16/5), Valentin Gheorghe (Ümraniyespor | Turcia, 0/0);

ATACANȚI: Florin Tănase (Al Jazira | EAU, 15/2), Denis Drăguș (Genoa | Italia, 5/2), George Pușcaș (Genoa | Italia, 34/10).