Mesajul lui David Popovici pentru Robert Glință, înaintea finalei de la 50 de metri spate de la Campionatul Mondial de Natație

Publicat: 25.06.2022, 17:05
Actualizat: 26.06.2022, 12:37

David Popovici şi Robert Glinţă reprezintă România la natație

Colaj cu David Popovici şi Robert Glinţă / Facebook

Ieri, Robert Glinţă s-a calificat în finală la proba de 50 de metri spate din cadrul CM de natație de la Budapesta. Per total, timpul lui Glinţă a fost al şaselea al semifinalelor, 24 sec 54/100.

David Popovici, mesaj pentru Robert Glință, înaintea finalei la 50 de metri spate de la Campionatul Mondial de Natație

„Succes, Robert! Sunt mândru de tine!”, a scris David Popovici pe Facebook, alături de o fotografie cu Glință.

Sursa: Facebook David Popovici

Cursa lui Robert Glință de la 50 de metri spate poate fi urmărită în format LIVE VIDEO pe www.as.ro, de la ora 19.02.

Robert Glință a terminat pe 8 în finala la 100 de metri spate

Luni, Robert Glință a concurat și în finala probei de 100 de metri spate, unde a terminat pe locul 8, cu 53.63.

Cursa în care sportivul român a fost prezent a fost cea mai rapidă din istorie în această probă. Italianul Thomas Ceccon a câștigat medalia de aur cu un nou record mondial, 51.60. El i-a învins pe Ryan Murphy (SUA) și Hunter Armostrong (SUA).

David Popovici, dublu-campion mondial la 17 ani

David Popovici, în vârstă de 17 ani, a câştigat, miercuri, medalia de aur în proba de 100 metri liber din cadrul Campionatului Mondial de Nataţie, competiţie care se desfăşoară la Budapesta. Popovici a obţinut la CM şi aurul la 200 m liber.

Popovici, care în semifinale a obţinut timpul 47.13, record mondial la juniori, a încheiat finala cu timpul 47.58. David Popovici a câştigat la Budapesta şi medalia de aur la 200 m liber, cu timpul 1:43.21, de asemenea record mondial la juniori.

13:23 „Plec la Liverpool. Merg în locul lui Klopp!” Gigi Becali a făcut show după ce FCSB a cucerit titlul din Liga 1 13:11 FotoCum a fost surprinsă fiica lui Gică Popescu, după ce FCSB a învins-o pe Farul şi a câştigat titlul în Liga 1 13:06 PAOK – AEK LIVE VIDEO (19:30) în AntenaPLAY! Răzvan Lucescu, ultima şansă la titlul din Grecia 12:15 VIDEOLionel Messi, un nou meci fabulos în MLS! Argentinianul a făcut spectacol în faţa a 65.000 de oameni 12:08 Gigi Becali îl umple de bani pe Elias Charalambous, după ce FCSB a devenit campioana României: „E atât de credincios!” 11:56 FC Porto – Sporting LIVE VIDEO (22:30) în AntenaPLAY! Meciul zilei din Liga Portugal 11:38 Video„Simona Halep în acţionariat la Farul?” Stere Halep a făcut anunţul imediat după ce FCSB a devenit campioana României 11:16 Anunţul momentului în fotbalul românesc, la 12 ore după ce FCSB a cucerit titlul: „Va reveni la Steaua. Sunt discuţii” 10:47 FotoFCSB a sărbătorit pe manele titlul! Tavi Popescu, „transformat” pe dedicaţia lui Florin Tănase. Miculescu a „aruncat” cu bani! 10:21 Andre Villas-Boas este noul preşedinte de la FC Porto! A pus capăt unei domnii de peste 40 de ani Vezi toate știrile

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială