Momente de panică pentru Simona Halep la Miami! Românca a cerut intervenția fizioterapeutului în meciul cu Badosa

De Alex Masgras
Publicat: 19.03.2024, 23:57

Simona Halep a cerut time-out medical în meciul de la Miami cu Paula Badosa / Captură Digi Sport

Momente de panică pentru Simona Halep la Miami! După un prim set superb pentru româncă, la primul meci la revenirea în circuitul WTA, fostul număr 1 WTA a avut mai mult de tras în setul secund. Paula Badosa a ridicat și ea nivelul, iar Halep s-a confruntat cu mai multe probleme.

Badosa a reușit să facă break-ul devreme în setul secund, iar cele două jucătoare au mers apoi cap la cap cu propriul serviciu. La 5-4 pentru Badosa, Halep a cerut un time-out medical.

Românca a acuzat probleme la umărul drept și a fost masată în zona cu probleme timp de câteva minute. În ciuda durerilor, Halep a zâmbit și a revenit pe teren în cele din urmă. După acest time-out medical, Paula Badosa și-a făcut serviciul și a trimis partida în setul decisiv.

Jucătoarea din Spania a câștigat setul secund cu 6-4, asta după ce Simona Halep își trecuse în cont primul set cu 6-1, după o prestație foarte bună, la primul meci după revenirea în circuitul feminin.

Reacția Simonei Halep, în momentul în care a intrat pe teren după 568 de zile

Simona Halep a intrat pe terenul 1 de la Miami în uralele publicului, asta după ce a fost nevoită să aștepte ore bune, după ce pe arena turneului de la Miami s-au disputat alte trei partide înaintea duelului său cu Paula Badosa. (VEZI AICI IMAGINI CU FOSTUL NUMĂR 1 MONDIAL LA REVENIREA PE TEREN)

Halep este susținută de zeci de români în tribunele arenei de la Miami care flutură „tricolorul”. Ea a intrat pe teren în uralele spectatorilor, care strigau „Simona, Simona!”. De asemenea, s-a putut observa un zâmbet larg pe chipul dublei câștigătoare de Grand Slam în momentul în care a ieșit de la vestiare.

Meciul ei de revenire are loc tot în Statele Unite ale Americii, țară în care a jucat și ultimul meci înainte de suspendare. Simona Halep pierdea în primul tur la US Open 2022 în fața Dariei Snigur din Ucraina.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

13:55 Varianta Mircea Lucescu la Rapid a picat! Numele de pe lista lui Dan Şucu 13:15 Cum a fost surprins Zinedine Zidane, pe Santiago Bernabeu, la meciul care a dus-o pe Real Madrid în finala Ligii Campionilor! 12:35 Au venit arabii la Palatul lui Gigi Becali să facă transferul lui Florinel Coman de la FCSB 12:28 FotoAjuns la 85 de ani, Ion Ţiriac şi-a făcut deja testamentul: „Am 33 de copii, averea va fi împărţită în 33 de părţi egale” 11:42 Gigi Becali, anunţ de ultim moment despre aducerea lui Florin Tănase la FCSB: „90% şanse”! Ce a spus de Louis Munteanu şi Alibec 11:28 Gigi Becali de-abia îl aşteaptă pe Mircea Lucescu la Rapid: „Daţi-mi antrenori, că nu mai am cu cine…”! Avertisment pentru Şucu 11:06 Anunţul lui Gigi Becali despre transferul lui Florinel Coman: „Trebuie să vină arabii”! Ce a stabilit cu „Mbappe” 10:54 Strigătul de disperare al Ioanei Tufaru, după ce Gigi Becali a abandonat-o: „Nu mai avem niciun fel de legătură” 10:41 „Rednic a ajutat Dinamo” Florentin Petre a spus ce crede despre meciul cu UTA, care ar putea duce la retrogradarea „câinilor”! 10:12 Cu lacrimi în ochi, Joselu a comparat „dubla” cu Bayern Munchen cu naşterea copiilor săi: „Dacă scoţi asta când soţia doarme…” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției