VIDEO

O maşină a luat foc în mers la Raliul Sibiului! Echipajul a reuşit să se salveze, după ce a trecut prin clipe de groază

Publicat: 31 iulie 2021, 17:57

Comentarii
O maşină a luat foc în mers la Raliul Sibiului! Echipajul a reuşit să se salveze, după ce a trecut prin clipe de groază

captură Youtube Ora de Sibiu

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

O maşină care participa la Raliul Sibiului a luat foc în mers şi a fost distrusă în totalitate. ISU Sibiu a anunţat că nu au fost victime.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

O maşină a luat foc în mers la Raliul Sibiului

Echipajul a reuşit să se salveze la timp. Incidentul a avut loc în zona de pădure a staţiunii Păltiniş. Două echipaje de pompieri militari au intervenit de urgenţă, scrie ziare.com. Acestea asigurau măsurile de prevenire şi apărare împotriva incendiilor în zonă.

La intervenţie au luat parte şi membrii SVSU (Servicii Voluntare pentru Situaţii de Urgenţă) Sibiu. O anchetă urmează să stabilească de ce a luat foc în mers maşina care participa la Raliul Sibiului.

Imagini cu incidentul au fost prezentate Ora de Sibiu.

Reclamă
Reclamă

Tragedie la o cursă din România! Un pilot a murit, după ce a fost luată de viitură

Luna trecută, sporturile cu motor din România au avut parte de un alt incident grav. Un autoturism care participa la o competiţie de off road a căzut în râul Oituz, între judeţele Bacău şi Covasna. Pilotul Adrian Cernea a fost găsit decedat. Copilotul său a reuşit să scape cu viaţă.

“Sportivul, prietenul și colegul nostru Adrian Cernea a pornit astăzi în ultima sa cursă. Familia, comunitatea Off Road și toți cei care l-au cunoscut îi sunt alături. Numărul de concurs pe care îl folosea Adrian la competiții, 303, va fi retras de federație pentru totdeauna din Campionatul Național de Off Road”, a fost mesajul transmis pe pagina de Facebook a Federaţiei Române de Automobilism Sportiv.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:37

LIVE VIDEOEgipt – România e ACUM în AntenaPLAY, în optimile Mondialului pe echipe. “Bernie” şi-a demolat adversara!

19:27

VideoBernadette Szocs, punct extrem de spectaculos în duelul cu Dina Meshref de la Mondialul pe Echipe!

19:24

Se va scrie istorie la Bayern Munchen – PSG! Ce asistență este așteptată la nivel global pentru acest joc

19:07

Talpan, mesaj pentru suporterii Stelei, după ce Gigi Becali a susţinut că l-a învins în instanţă: “Îi asigur”

18:51

VIDEOAlex Mitriță, înger și demon în China! A ratat un penalty, dar s-a revanșat incredibil în duelul românilor

18:33

Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el”

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Transferul oficial anunțat cu câteva ore înainte de Arsenal – Atletico! Clauză: 70 de milioane de euro 3 UPDATECum a votat Gigi Becali la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului. Apariție rară în Parlamentul României 4 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 5 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 6 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat”
Citește și