Sorana Cîrstea a transmis un mesaj clar despre suspendarea Simonei Halep. „Sori” susţine că situaţia fostului lider WTA nu este deloc una „roz”, însă s-a declarat convinsă de faptul că „Simo” nu ar fi apelat niciodată la substanţe interzise.
Sorana Cîrstea a vorbit şi despre eliminarea suferită la Roland Garros, în primul tur. Aceasta susţine că meciul s-a „rupt” în momentul în care a ratat o minge de set, în primul set.
Sorana Cîrstea, mesaj clar despre suspendarea Simonei Halep
Sorana Cîrstea a refuzat să ofere prea multe declaraţii despre situaţia pe care o traversează Simona Halep, însă a mărturisit că are încredere în nevinovăţia fostului lider WTA.
Cîrstea susţine că îşi doreşte enorm ca totul să se rezolve, iar Halep să poată reveni în circuit.
„În general, nu-mi place să-mi dau cu părerea. În România, toată lumea și-a dat cu părerea și nu cred că e nevoie și de părerea mea.
Singurul lucru pe care pot să-l spun este că nu cred că Simona s-ar fi dopat vreodată conștient. Am spus asta și când am aflat prima oară. Atât.
Mi-e greu să vorbesc mai mult, pentru că orice voi spune se va răstălmăci. Nu este o situație foarte roz, dar sper din tot sufletul să se rezolve”, a declarat Sorana Cîrstea, conform eurosport.ro.
