Închide meniul
Video

Alexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 9 februarie

Iulian Focșăneanu Publicat: 9 februarie 2024, 16:32

Comentarii

Captură AntenaSport Update

Alexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Acestea sunt cele mai tari ştiri sportive ale zilei de 9 februarie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali şi-a vândut golgheterul de sezonul trecut. Andrea Compagno a fost tentat de Tianjin Tiger cu un salariu anual de 900.000 de euro. În schimb, afacerea este catastrofală pentru patronul FCSB-ului. A plătit 1.5 milioane de euro pentru atacantul italian şi acum a renunţat la el pentru o sumă infimă.

Alexandra Tudor prezintă AntenaSport Update 9 februarie

1. Andrea Compagno pleacă de la FCSB şi va juca în China, la Tianjin! Gigi Becali a recunoscut că l-a vândut cu numai 120.000 de euro. “Nu mai iau niciun atacant. Am echipă, spulber tot!”, a fost mesajul transmis în exclusivitate de patronului roş-albaştrilor.

2. Simona Halep a fost audiată pentru a treia zi la rând la TAS. La Lausanne au venit şi reprezentanţii ITIA, cei care au suspendat-o patru ani pe româncă. Au avut loc pledoariile finale şi se aşteaptă verdictul judecătorilor.

3. Tot pe AS.ro afli cine sunt cei doi jucători din Liga 1 pe care Gică Craioveanu îi vede în La Liga. Florinel Coman nu este printre ei.

Reclamă
Reclamă

4. A apărut programul României din Liga Naţiunilor. Pe tricolori îi aşteaptă un meci teribil la debut, în deplasare cu Kosovo. Cele mai tari meciuri ale românilor vor fi pe AntenaPLAY şi Antena 1.

5. În direct pe AntenaPLAY, Rouen a reuşit marea surpriză din Cupa Franţei şi a eliminat-o pe AS Monaco. A fost show total pe teren, după calificarea istorică a echipei din liga a 3-a. PSG – Nice este derby-ul sferturilor.

Nu uitați, cele mai importante știri ale zilei sunt în jurnalul AntenaSport, azi, de la ora 20:00, pe Antena 1.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:19
Ce națională e favorită să câștige World Cup 2026, după tragerea la sorți a grupelor
12:00
Andrei Raţiu, votat de fani tricolorul lunii noiembrie şi al anului 2025: “O mândrie foarte mare”
11:47
VideoJurnal Antena Sport | Parada stelelor la tragerea la sorți a grupelor World Cup 2026
11:44
Cristi Chivu, decizie în premieră la Inter. Ce s-a întâmplat la echipă înaintea meciului cu Como: „E soldatul lui Mourinho”
11:30
Hansi Flick a cerut transferul lui Andrei Raţiu la Barcelona: “Cu nume şi prenume”
11:15
Miodrag Belodedici, semnal de alarmă după ce România a aflat cu cine poate juca la World Cup 2026: „Fotbal destul de bun”
1 EXCLUSIVMircea Rednic, revenire senzaţională în Liga 1! Are contractul pe masă 2 Al treilea antrenament din MP din Abu Dhabi, LIVE VIDEO în AntenaPLAY (12:30). Calificările, în direct și pe Antena 3 CNN (16:00) 3 VIDEOTragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026 | România a aflat cu cine poate juca. Cum arată toate grupele 4 VideoLando Norris l-a evitat în ultima secundă pe Verstappen: “Ce face omul ăsta? Era să ne lovim” 5 România, victorie zdrobitoare la Campionatul Mondial. Tricolorele n-au avut milă de Senegal 6 S-a decis cine arbitrează confruntarea FCSB – Dinamo
Citește și