Captură AntenaSport
Alexandra Tudor îţi prezintă AntenaSport Update, cele mai tari ştiri sportive ale zilei de 14 iulie 2023.
Pe AS.ro afli că Adrian Mititelu este într-un plin proces de rebranduire la FC U Craiova 1948. Patronul oltenilor s-a gândit deja la noul nume pentru echipa sa, după procesul pierdut cu Mihai Rotaru.
Alexandra Tudor îţi prezintă AntenaSport Update, cele mai tari ştiri sportive ale zilei de 14 iulie 2023
1. Moruţan, ofertat din Arabia Saudită
Olimpiu Moruţan se poate transfera în Arabia Saudită. Galatasaray a primit o ofertă de cinci milioane de euro pentru internaţionalul român.
2. Hotărâre istorică în Bănie
Adrian Mititelu a ales noul nume al echipei, după ce a pierdut procesul cu Mihai Rotaru. „Oltenia Craiova” se va numi formaţia din Bănie, care este forţată să-şi schimbe şi stema.
3. Tamm, la Plovdiv
Tot pe AS.ro afli că, Joonas Tamm şi-a găsit echipă după plecarea de la FCSB. Fundaşul estonian s-a înţeles cu Botev Plovdiv, formaţie din prima ligă din Bulgaria.
