Închide meniul
Video

AntenaSport Update! Cele mai tari știri ale zilei de 15 noiembrie

Viviana Moraru Publicat: 15 noiembrie 2024, 16:58

Comentarii

Mircea Lucescu, înaintea unui meci/ Profimedia

AntenaSport Update. Acestea sunt cele mai tari știri sportive ale zilei de 15 noiembrie, de pe site-ul AS.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe AS.ro vezi ultimele detalii înainte de România – Kosovo, duelul din Liga Națiunilor care va fi în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY, astăzi, de la 21:45.

AntenaSport Update 15 noiembrie

1. România – Kosovo, Antena 1 și AntenaPLAY, 21:45

România își poate asigura prezența în urna a doua la tragerea la sorți a grupelor pentru Mondial. Naționala are nevoie de un succes cu Kosovo și ca Scoția să se încurce cu Croația. Partida „tricolorilor” va fi în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY, de la 21:45.

2. Coman, OUT

Reclamă
Reclamă

Mircea Lucescu nu l-a inclus pe Florinel Coman în lotul pentru meciul cu Kosovo. „Mbappe” va privi din tribune duelul, alături de alți doi „tricolori”.

3. Olaru, pe lista lui Rangers

Pe AS.ro vezi ce anunț au făcut scoțienii despre transferul lui Darius Olaru la Rangers. Căpitanul de la FCSB e din nou pe lista echipei la care joacă și Ianis Hagi.

Reclamă

4. FRF, refuzată

Oficialii FRF au cerut ca acoperișul Arenei Naționale să fie tras la meciul cu Kosovo. Au primit însă un răspuns negativ, acoperișul nefiind funcțional pe perioada de iarnă.

5. Hamilton, campion cu Ferrari?

Un fost pilot din Formula 1 e convins că Lewis Hamilton va deveni campion mondial și cu Ferrari: „Îl va motiva cu siguranță”, a spus Johnny Herbert, înainte de Marele Premiu din Las Vegas. Cursa va fi pe 24 noiembrie, pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:20
Olandezul zburător și neiertător. Adrian Georgescu scrie după Marele Premiu al Statelor Unite
10:17
Au venit amenzile după Dinamo – Rapid. Suma importantă pe care o au de plătit oficialii din Ştefan cel Mare
10:01
Președintele, față în față cu cea mai mare criză a democrației din istoria României! Ediție specială Observator, ora 19:00
9:39
Jaqueline Cristian şi Sorana Cîrstea, în Top 50 WTA
9:31
Ce i-a putut spune Vinicius Jr antrenorului lui Getafe după ce Nyom a luat roşu la un minut după ce a fost trimis pe teren
9:04
Andrei Vlad şi-a cerut singur schimbarea după ce a luat 4 goluri: “A cedat psihologic”
1 „Îi vom da”. Gigi Becali, revoluție totală la FCSB. Jucătorii la care e gata să renunțe, după eșecul cu Metaloglobus 2 Denis Alibec pleacă de la FCSB. Gigi Becali a luat decizia după rușinea cu Metaloglobus 3 Se „rupe” Arena Națională: câte bilete s-au vândut la Dinamo – Rapid. Nou record pentru Liga 1 4 „Rușinos”. Gasperini a răbufnit după ce a fost învins de Chivu în AS Roma – Inter 0-1. Ce l-a nemulțumit 5 Dinamo – Rapid 0-2. Apărarea “câinilor”, făcută şah-mat! Giuleştenii continuă cursa pentru titlu 6 Borna istorică atinsă de Cristi Chivu cu Inter, după victoria cu AS Roma. Ce s-a întâmplat pentru prima dată în Serie A
Citește și