Închide meniul
Video

AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 19 decembrie

Publicat: 19 decembrie 2024, 17:07

Reclamă

Dan Şucu/ Hepta

AntenaSport Update! Acestea sunt cele mai tari ştiri sportive ale zilei de 19 decembrie, de pe AS.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Şucu a preluat pachetul majoritar de acţiuni de la Genoa şi este gata să aducă întăriri din Italia la Rapid.

AntenaSport Update 19 decembrie

1. Întăriri de la Genoa pentru Rapid

Dan Şucu a devenit patron la Genoa şi pregăteşte un schimb spectaculos. Andrei Borza poate pleca în Serie A, iar la Rapid este aşteptat David Ankeye. Atacantul nigerian a fost dorit şi de Gigi Becali la FCSB.

2. Imagini incredibile cu Răzvan Lucescu

Reclamă
Reclamă

Răzvan Lucescu a fost un car de nervi după ce a pierdut derby-ul cu AEK din Cupa Greciei. Fanii rivalei l-au provocat, iar antrenorul român a căzut din autocar. A fost nevoie de intervenţia poliţiei pentru a nu escalada scandalul.

3. Lista lui Gigi Becali

Pe AS.ro afli şi cine este atacantul cu care negociază Gigi Becali, după eliminarea din Cupa României. Trei jucători ai FCSB-ului au fost trecuţi pe „lista neagră”.

Reclamă

4. Veste uriaşă pentru Simona

Simona Halep încheie anul pe terenul de tenis. Românca a primit wild card la turneul de la Auckland. Simona va fi prezentă direct pe tabloul principal.

5. Lawson, la Red Bull

Max Verstappen are un nou coechipier. Liam Lawson i-a luat locul lui Sergio Perez la Red Bull. Pilotul din Noua Zeelandă va fi înlocuit la rândul lui la RB de Isack Hadjar. Formula 1 se vede exclusiv în Universul Antena.

Nu uitați, cele mai importante știri ale zilei sunt în jurnalul AntenaSport, azi, de la ora 20:00, pe Antena 1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:22

„Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă”

11:08

„Se dădeau trei zile libere”. Mihai Rotaru, reacție savuroasă după ratarea oltenilor din meciul cu FCSB

10:54

VIDEOMax Verstappen, reacție dură după Marele Premiu al Bahrainului: „Totul a mers prost”

10:38

Sorana Cîrstea a coborât, din nou, în clasamentul WTA! Pe ce locuri se află jucătoarele din România

10:22

VIDEOJucătorii lui Olympiacos s-au dezlănțuit, după ce au câștigat titlul în Grecia. Imagini de senzație cu starul echipei

10:06

Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor

1 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct” 2 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul 3 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 4 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 5 Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta” 6 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă”
Citește și