Închide meniul
Video

AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 3 septembrie, pe AS.ro

Publicat: 3 septembrie 2024, 15:47

Daniel Bîrligea, Gigi Becali şi Mihai Popescu / Profimedia

AntenaSport Update! Acestea sunt cele mai tari ştiri sportive ale zilei de 3 septembrie, de pe AS.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Bîrligea a fost prezentat oficial la FCSB. Fostul atacant de la CFR Cluj nu a fost singura achiziţie a zilei a lui Gigi Becali.

AntenaSport Update 3 septembrie

1. Becali, două transferuri

Gigi Becali a făcut două transferuri. FCSB i-a prezentat oficial pe Daniel Bârligea şi Mihai Popescu. Pentru vârful venit de la CFR, Becali a plătit două milioane de euro.

2. Mesajul lui Raţiu

Reclamă
Reclamă

Andrei Raţiu e pregătit să evoleuze sub comanda lui Mircea Lucescu, la echipa naţională. “E o onoare pentru mine”, a spus Raţiu, înainte de Kosovo – România, meci transmis pe Antena 1 şi AntenaPLAY, vineri, de la 21:45.

3. L-a criticat pe Şucu

Gigi Becali l-a criticat pe Dan Şucu. Toate reacţiile patronului de la FCSB pot fi văzute pe as.ro, de unde poţi afla şi ce a avut de spus Neluţu Varga după plecarea lui Bârligea la FCSB.

Reclamă

4. Hagi a cedat acţiuni

Gică Hagi a cedat 10% din acţiunile de la Farul Constanţa. Antrenorul echipei rămâne însă acţionarul majoritar al clubului. Rivaldo şi Ciprian Marica au şi ei câte 10% din acţiuni.

5. Se retrage Suarez

Luis Suarez se retrage din naţionala Uruguayului, după 143 de meciuri disputate şi 69 de goluri marcate pentru Uruguay. Suarez este golgheterul all-time al naţionalei Celeste.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:06

Ce ofertă a făcut Gigi Becali pentru transferul lui Denis Drăguş: “Eu am dat o bombă ca să explodeze altă bombă”

14:43

Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi urmează să o preia pe Rapid. Îl va înlocui pe Marius Şumudică în Giuleşti

14:28

EXCLUSIVDenis Alibec a spus cum l-a convins Gică Hagi să semneze cu FCSB. Ce înţelegere a făcut cu Gigi Becali: “Am căzut de acord”

13:56

Dinamo poate rămâne fără un jucător de bază. Titularul lui Zeljko Kopic, aproape de plecare

13:41

Şase medalii cucerite de România la Campionatele Europene de canotaj. Rezultate remarcabile pentru sportivii români

13:15

LIVE VIDEOA treia sesiune de antrenamente din Marele Premiu al Spaniei e ACUM, în AntenaPLAY. Calificările, şi pe Antena 3 CNN (17:00)

1 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 2 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 3 UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii 4 Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni 5 Dennis Politic, mesaj pentru Gigi Becali! Verdictul jucătorului în privinţa transferului la FCSB 6 Primul club din Liga 1 care l-a refuzat pe Jordan Gele, după anunţul plecării de la FCSB: “Nu ne interesează”
Citește și