Închide meniul
Video

AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 4 octombrie

Iulian Focșăneanu Publicat: 4 octombrie 2024, 17:54

Comentarii
AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 4 octombrie

Bucuria jucătorilor de la FCSB / Profimediaimages

AntenaSport Update! Acestea sunt cele mai tari ştiri sportive ale zilei de 4 octombrie, de pe AS.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe site-ul nostru găsiţi toate reacţiile după ce FCSB a învins-o pe PAOK, în etapa a doua din grupa principală a Europa League.

AntenaSport Update 4 octombrie

1. FCSB, victorie uriaşă cu PAOK

Daniel Bîrligea a răpus PAOK-ul lui Răzvan Lucescu chiar la Salonic! FCSB are maximum de puncte după primele două etape din Europa League şi e în cărţi pentru un loc în optimi. Prezent la meci, Gigi Becali le-a promis prime spectaculoase jucătorilor. Fiecare va încasa câte 3.000 de euro!

2. Mircea Lucescu a anunţat lotul

Reclamă
Reclamă

Mircea Lucescu a anunţat lotul pentru meciurile cu Cipru şi Lituania. Chipciu, Ianis Hagi şi Mitriţă au fost convocaţi. Bîrligea a fost lăsat acasă, iar în locul lui a fost chemat Puşcaş. Lituania – România va fi pe 15 octombrie, de la 21:45, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY.

3. Becali, gest superb pentru Lixandru

Pe AS.ro afli şi ce decizie impresionantă a luat Gigi Becali, când a aflat că Mihai Lixandru a suferit o ruptură de ligamente încrucişate. Mijlocaşul FCSB-ului ar urma să lipsească şase luni de pe teren.

Reclamă

4. Karim Adeyemi e aproape de transferul carierei

Liverpool insistă pentru Karim Adeyemi. Jucătorul cu origini româneşti este văzut drept înlocuitorul perfect pentru Mohamed Salah. Borussia Dortmund ar avea pe masă o ofertă de 50 de milioane de euro pentru Adeyemi.

5. Explicaţiile lui Newey

Adrian Newey a dezvăluit de ce a refuzat Ferrari şi a semnat cu Aston Martin. “Am simțit că am nevoie de o nouă provocare, iar alegerea a fost foarte naturală“, a declarat cel mai bun inginer din Formula 1.

Nu uitați, cele mai importante știri ale zilei sunt în jurnalul AntenaSport, azi, de la ora 20:00, pe Antena 1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:49
EXCLUSIVRaluca Strămăturaru, pregătită pentru a 5-a participare la Jocurile Olimpice de iarnă: “Putem să ne ridicăm la nivelul lor”
11:24
Victor Angelescu, dezvăluiri despre dialogul dintre Dan Șucu și Gigi Corsicanu: “Nu l-a prins într-o zi bună”
10:52
Basarab Panduru a numit echipele care merită să ajungă în play-off: “Nu cred că e puţin”
10:51
Cristi Chivu a primit singurul transfer de la Inter în ultima zi de mercato: “Cel mai mare club din lume”
10:07
Cătălin Hîldan ar fi împlinit 50 de ani! Mesajul emoţionant al lui Florentin Petre: “Dinamo încă te strigă”
10:02
FCSB s-a decis în privința lui Kevin Ciubotaru. Mihai Stoica a dezvăluit ce se întâmplă cu posibilul transfer
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Karim Benzema a semnat! 2 A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer 3 Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer 4 Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro” 5 Pe cine ameninţă PAOK cu judecata, după moartea celor șapte suporteri greci în România 6 Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României
Citește și