Mircea Lucescu, în timpul unui meci al naţionalei/ Profimedia
AntenaSport Update! Acestea sunt cele mai tari ştiri sportive ale zilei de 5 noiembrie, de pe AS.ro.
Pe AS.ro vezi ce a declarat Mircea Lucescu, după ce Andrei Raţiu a ajuns în atenţia oficialilor de la Barcelona. Catalanii l-au pus pe lista de transferuri pe fundaşul naţionalei.
AntenaSport Update 5 noiembrie
1. Lucescu, laude pentru Raţiu
Mircea Lucescu a avut o reacţie pe măsură, după ce a aflat că Andrei Raţiu e dorit de Barcelona: „Formidabil! Ar merita”, a spus selecţionerul. Catalanii trebuie să plătească o sumă uriaşă, dacă-l vor pe fundaşul român.
2. Şumudică a ieşit la atac
Marius Şumudică le-a atacat pe rivalele din Liga 1, după ce un fotbalist de la U Cluj a fost prins dopat: „Sunt echipe care îşi bagă pe venă, jucătorii se recuperează mai repede”, a spus „Şumi”, după ce Rapid a învins-o pe Hermannstadt.
3. Nadia, în sportul românesc
Pe AS.ro vezi ce poziţie va ocupa Nadia Comăneci la CS Dinamo. „Zeiţa de la Montreal” a fost convinsă de dinamovişti să se implice în sportul românesc.
