Închide meniul
Video

Camelia Bălţoi îţi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 8 decembrie 2022

Antena Sport Publicat: 8 decembrie 2022, 17:05 / Actualizat: 24 aprilie 2023, 19:45

Comentarii

Camelia Bălţoi îţi prezintă AntenaSport Update, cele mai tari ştiri ale zilei de 8 decembrie 2022

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La AntenaSport Update vezi cele mai noi informaţii de la Craiova, după demisia lui Mirle Rădoi, dar şi care mai este situaţia lui Cristiano Ronaldo la naţionala Portugaliei.

Camelia Bălţoi îţi prezintă AntenaSport Update – 8 decembrie 2022

1. Mihai Rotaru i-a găsit repede înlocuitor lui Mirel Rădoi. Din informațiile Antena Sport, patronul Universității Craiova îl va reinstala în această iarnă pe Corneliu Papură, iar la vară va încerca să dea lovitura și să-l aducă în Bănie pe Marius Șumudică.

2. Mirel Rădoi este liber de contract după despărțirea de Universitatea Craiova, dar echipele din Liga 1 nu se bat pe el. Valeriu Iftime s-a amuzat când a fost întrebat dacă îl vrea la Botoșani. “Nu-l vreau. Ce, stă în stradă?”, a spus Iftime, în exclusivitate pentru Antena Sport.

3. Cristiano Ronaldo continuă să fie în centrul atenției la naționala Portugaliei. Presa lusitană a anunțat că atacantul a amenințat că pleacă de la Mondial, dar Federația a intervenit repede și a dezmințit zvonurile.

Reclamă
Reclamă

4. Luis Enrique și-a dat demisia de la naționala Spaniei după eliminarea de la Campionatul Mondial. Ibericii s-au mișcat repede și l-au instalat în locul său pe Luis De La Fuente, fostul selecționer al naționalei U21.

4. Aventura lui Istvan Kovacs la Mondialul din Qatar s-a încheiat. Românul a fost delegat la 8 meciuri ca arbitru de rezervă și a încasat o sumă răsunătoare. Cu 90.000 de euro a fost răsplătit Kovacs de oficialii FIFA pentru aportul său.

Nu uitaţi, cele mai importante ştiri ale zilei sunt în jurnalul Antena Sport, azi, de la ora 20:00, pe Antena 1.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:19
VideoJurnal Antena Sport | Pasiunea Denisei Golgotă, gimnasta care a concurat la Mondial
23:15
Gigi Becali sparge gaşca! L-a sunat pe Gino Iorgulescu şi s-au înţeles: “Îl votez!” Ce promisiune i-a făcut şeful LPF
23:12
VideoJurnal Antena Sport | Fosta handbalistă Ana Maria Tănăsie a născut o fetiţă şi a descoperit kempo-ul
23:08
VideoJurnal Antena Sport | Scandalul pariurilor de la Metaloglobus zguduie fotbalul românesc
22:55
VideoJurnal Antena Sport | Veste bună pentru tricolori înaintea meciului crucial cu Bosnia
22:44
Mihai Rotaru a răbufnit în scandalul momentului: “Mi-au jignit inteligența!”
1 Tragedie în fotbalul românesc. Fotbalist mort în accident, în timp ce mergea la stadion 2 EXCLUSIVBombă la Universitatea Craiova. Mirel Rădoi şi-a făcut bagajele şi a plecat de la echipă 3 UPDATEMihai Rotaru îi caută înlocuitor lui Mirel Rădoi. Noul nume apărut pe lista patronului din Bănie 4 A plecat de la CFR Cluj şi a semnat cu rivalii. De mâine este la club 5 Dumitru Dragomir a găsit înlocuitor pentru Rădoi la Universitatea Craiova. Variantă șoc pentru Mihai Rotaru 6 Daniel Bîrligea nu a plecat cu autocarul FCSB-ului! Ce s-a întâmplat cu atacantul, după ce a fost făcut praf de Gigi Becali
Citește și