liga campionilor

VIDEO | Bayern - PSG 2-3, FC Porto - Chelsea 0-2. Spectacol de cinci stele în Champions League. Campioana Europei, "demolată" de Mbappe şi Neymar. Chilwell şi Mount, goluri memorabile!
Fotbal extern • pe 07.04.2021 la 23:55

• Bayern - PSG 2-3
  • FC Porto - Chelsea 0-2
De 16 ani nu a mai trăit Liverpool un asemenea coşmar în prima repriză! Real Madrid a demolat-o în 45 de minute. Cifre uluitoare
Fotbal extern • pe 06.04.2021 la 23:01

• Liverpool, făcută K.O de Real Madrid
  • Formaţia lui Klopp, nicio ocazie de gol în 45 de minute
Raphael Varane
Fotbal extern • pe 06.04.2021 la 15:00

Real Madrid - Liverpool | Dezastru pentru Zinedine Zidane. După Ramos, l-a pierdut şi pe Raphael Varane! Francezul, testat pozitiv cu Covid-19

• Real Madrid - Liverpool, azi, de la 22:00, în format LIVE TEXT pe AS.ro
  • Zinedine Zidane l-a pierdut pe Raphael Varane
Trofeul Ligii Campionilor
Fotbal extern • pe 19.03.2021 la 12:50

Tragerea la sorţi a sferturilor Ligii Campionilor. Bayern - PSG şi Real Madrid - Liverpool, şocurile din sferturi. Ai şi programul semifinalelor

• Bayern - PSG şi Real Madrid Liverpool sunt şocurile din sferturi
  • Lionel Messi şi Cristiano Ronaldo, out din Liga Campionilor
Liga Campionilor | Bayern - Lazio 2-1 şi Chelsea - Atletico 2-0. Simeone, OUT din Champions League! Radu Ştefan, nicio şansă în faţa lui Bayern
Fotbal extern • pe 17.03.2021 la 21:35

• Bayern - Lazio 2-1
  • Chelsea - Atletico 2-0
Istvan Kovacs, în timpul unui meci
Fotbal extern • pe 15.03.2021 la 15:38

Istvan Kovacs conduce Bayern Munchen - Lazio, duel de gală din returul optimilor Ligii Campionilor! Ovidiu Haţegan, rezervă

• Bayern Munchen - Lazio e miercuri, de la 22:00, LIVE SCORE pe AS.ro
  • Ovidiu Haţegan va fi rezerva lui Kovacs
A vândut mărgele pe stradă, acum e amenințare pentru Real Madrid: 19 goluri în 35 de partide!
Fotbal extern • pe 15.03.2021 la 13:42

• Are 36 de meciuri la echipa națională
  • La Atalanta marchează un gol la fiecare două partide jucate
CSM București - SCM Râmnicu Vâlcea 21-27. "Tigroaicele", calificare cu mari emoţii! Cristina Neagu a fost în zi de graţie. Cu cine se duelează în "sferturile" Ligii Campionilor
Handbal • pe 13.03.2021 la 18:52

• CSM București - SCM Râmnicu Vâlcea 21-27
  • Cristina Neagu, MVP-ul meciului
Doar patru barcelonezi pot participa la remontada: Ter Stegen, Umtiti, Busquets și Messi au fost la acel 6-1 istoric
Fotbal extern • pe 10.03.2021 la 12:43

• Jordi Alba a fost, atunci, pe bancă
  • Pique și Sergi Roberto nu vor evolua la Paris, fiind accidentați
Alex Del Piero, într-un meci disputat împotriva lui Real Madrid
Fotbal • pe 10.03.2021 la 10:28

Cristiano Ronaldo a trădat-o pe Juventus? Răspunsul dat de legendarul Alex Del Piero după dezastrul cu Porto

• Cristiano Ronaldo, anihilat de prietenul Pepe
  • Ronaldo, considerat vinovat la golul 2 marcat de Porto
Erling Haaland
Fotbal extern • pe 10.03.2021 la 09:50

Video | Erling Haaland, alergat de jucătorii Sevillei după marcarea golului 2! Ce s-a întâmplat la finalul meciului şi reacţia "omului record" de la Dortmund

• Erling Haaland a marcat două goluri în Dortmund - Sevilla 2-2
  • Haaland a stabilit un nou record
Scene ireale în Dortmund - Sevilla! Haaland a început să urle la portarul advers! Decizii incredibile luate cu ajutorul VAR. Cifre uluitoare ale norvegianului, după dubla cu Sevilla
Fotbal extern • pe 09.03.2021 la 23:27

• Haaland, cel mai rapid jucător care ajunge la 20 de goluri în Liga Campionilor
  • Norvegianul, peste Zidane, Ronaldo şi Ronaldinho
SCM Râmnicu Vâlcea - CSM București 24-33. Victorie uriaşă în derby-ul românesc din optimile Champions League: "Nici nu am visat". Cristina Neagu, 13 goluri!
Handbal • pe 06.03.2021 la 18:30

• SCM Râmnicu Vâlcea - CSM București 24-33
  • Cristina Neagu, meci uriaş
piturca-steaua
Fotbal • pe 26.02.2021 la 14:33

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Meciul vieții pentru Victor Pițurcă la Steaua! Echipa care l-a impresionat pe fostul selecționer: ”Era peste Barcelona!”

• Pițurcă a reușit o dublă în acel meci
Olivier Giroud, în Atletico - Chelsea 0-1
Fotbal extern • pe 24.02.2021 la 08:54

Atletico Madrid - Chelsea 0-1 | Olivier Giroud a marcat un gol uriaş. "A durat cam mult până s-a luat decizia". Ce spune de bunul prieten Claudiu Keşeru

• Atletico Madrid - Chelsea 0-1. Olivier Giroud a marcat singurul gol
  • Giroud şi Keşeru au fost colegi în Franţa, la Tours
Olivier Giroud, Atletico - Chelsea, Champions League
Fotbal extern • pe 23.02.2021 la 23:40

Atletico Madrid - Chelsea 0-1. Meciul anului în România pe Arena Naţională. Giroud, gol superb din foarfecă. Până şi el a crezut că e ofsaid

• Atletico Madrid - Chelsea 0-1
  • Giroud a marcat singurul gol pe Arena Naţională
Erling Haaland şi Kylian Mbappe
Fotbal extern • pe 18.02.2021 la 09:43

Erling Haaland, fabulos şi în afara terenului. "M-a inspirat Mbappe. L-am văzut reuşind hat-trick-ul cu Barcelona". Cifrele uriaşe ale celor doi atacanţi minune

• Erling Haaland, dublă de senzaţie în Sevilla - Borussia Dortmund 2-3
  • Kylian Mbappe a distrus-o pe Barcelona chiar pe Camp Nou
Cristina Neagu
Handbal • pe 13.02.2021 la 19:00

Metz – CSM București 25-22. Înfrângere fără drept de apel pentru “tigroaice”. Urmează un duel 100% românesc, cu SCM Râmnicu Vâlcea, în “optimi”

• Metz - CSM București 25-22
  • Duel românesc în "optimi"
Arena Naţională
Australian Open • pe 10.02.2021 la 12:21

Atletico Madrid - Chelsea, pe Arena Naţională! Anunţul oficial: se va juca fără spectatori

• Atletico Madrid - Chelsea, pe 23 februarie, de la ora 22:00
  • Meciul va conta pentru turul optimilor Champions League
Handbal • pe 06.02.2021 la 18:45

CSM București - Esbjerg 28-26. Victorie crucială pentru “tigroaice” în Liga Campionilor. Cristina Neagu a avut o evoluţie senzaţională!

• CSM București - Esbjerg 28-26
  • Cristina Neagu, la înălțime
balint-oprisan
Fotbal • pe 06.02.2021 la 11:49

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Gabi Balint, povești savuroase de la Sevilla 86! Cum a ajuns să execute penalty și cum au petrecut după meci

• Balint, poveste savuroasă cu Lăcătuș
Pepe la Real Madrid: ”Cannavaro, acoperă-mă!” ”Ce să-ți fac??? Aici fiecare e pe barba lui, tată!”
Fotbal extern • pe 18.01.2021 la 20:33

• ”La Madrid e cimitirul fundașilor centrali!”
  • ”L-am strigat Cannavaro, mi-a zis că-l cheamă Fabio și s-a întors cu spatele!”
Cristina Neagu, România
Handbal • pe 16.01.2021 la 20:00

Cristina Neagu şi-a acuzat colegele după dezastrul din Champions League. Ce a spus vedeta lui CSM Bucureşti despre prelungirea contractului

• CSM - Vipers 22-29
  • Neagu, supărată pe colege
Cristina Neagu, în timpul unui meci
Handbal • pe 09.01.2021 la 18:58

CSM Bucureşti nu îşi revine în Ligă. Eşec cu FTC Budapesta. Cristina Neagu, 9 goluri marcate

• FTC Budapesta - CSM Bucureşti 31-27
  • Cristina Neagu a marcat 9 goluri
Echipele din optimile Ligii Campionilor
Fotbal extern • pe 14.12.2020 la 15:28

Bookmakerii au decis! Favorita la câştigarea Ligii Campionilor după tragerea la sorţi a optimilor. Barcelona are cotă 18

• Barcelona - PSG, cea mai tare dublă din optimile Champions League
  • Real Madrid şi Barcelona nu se află printre favoritele la câştigarea Ligii Campionilor
Tragerea la sorţi a optimilor UEFA Champions League
Fotbal extern • pe 14.12.2020 la 13:00

Tragere la sorţi pentru optimile Champions League. Barcelona - PSG, meciul şoc. Lazio - Bayern şi Atalanta - Real Madrid, celelalte dueluri tari

• Ştefan Radu îşi încearcă forţele cu campionii Europei
  • Meciuri de senzaţie în competiţia stelelor
champions league
Fotbal • pe 25.11.2020 la 23:03

Real Madrid a răpus-o pe Inter. Liverpool, învinsă acasă de Atalanta! Toate rezultatele din Champions League

• Probleme mari pentru echipa lui Conte
  • Au fost meciuri de gală în UEFA Champions League
Cristiano Ronaldo, la finalul meciului lui Juventus
Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 09:31

L-a imitat pe Cristiano Ronaldo şi, la finalul jocului, i-a cerut schimbul de tricouri. Reacţia starului lui Juventus

• Cristiano Ronaldo, 131 de goluri în UEFA Champions League
  • Juventus s-a calificat în optimile Champions League
Mircea Lucescu, în timpul meciului cu Barcelona
Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 08:42

Mircea Lucescu, resemnat în timpul meciului cu Barcelona: "Am făcut o socoteală, din Transfermarket: erau jucători de 490 de milioane de euro în echipa lor"

• Dinamo Kiev - Barcelona 0-4
  • Barcelona şi Juventus, în optimile UEFA Champions League
Mircea Lucescu a vorbit despre absența lui Mircea Lucescu de la meciul de Champions League dintre Dinamo Kiev și Barcelona
Fotbal extern • pe 23.11.2020 la 18:29

VIDEO | Mircea Lucescu, enervat de jurnaliștii din Ucraina. ”Nu e doar Messi la Barcelona!” Momentul comic oferit de Il Luce

• Mircea Lucescu: ”Nu îndrăznesc să analizez Barcelona”
  • De ce crede că Barcelona va fi mai greu de învins fără Messi
MIrcea Lucescu, Lionel Messi, Ronald Koeman
Fotbal extern • pe 23.11.2020 la 15:26

Mircea Lucescu va rata revanșa cu Lionel Messi. Starul Barcelonei nu a fost inclus în lot pentru meciul de la Kiev! Ce a spus Koeman

• Lionel Messi a fost scutit de deplasarea în Ucraina
  • În tur, Barcelona a învins-o cu 2-1 pe Dinamo Kiev
Cristina Neagu, de la CSM Bucureşti, furioasă după eşecul din Liga Campionilor şi din cauza problemelor financiare de la club
Handbal • pe 19.11.2020 la 20:08

Nu se întâmplă doar la fotbal! Datorii uriaşe la CSM Bucureşti. De când nu şi-a mai primit banii Cristina Neagu

• Cristina Neagu, mesaj dur pentru şefii lui CSM din cauza datoriilor
  • Cum le-a pus la punct pe colegele din echipa naţională înainte de Euro 2020
Lionel Messi
Fotbal extern • pe 12.11.2020 la 19:41

VIDEO | Arbitrul care l-a pus la punct pe Messi. "Arată puţin respect!" De ce a dezvăluit UEFA momentul inedit

• Moment inedit cu Messi, dezvăluit de UEFA
  • Argentinianul a fost pus "la respect" de arbitru
Mircea Lucescu
Fotbal extern • pe 05.11.2020 la 14:50

Mircea Lucescu a proiectat un meci mare pe Camp Nou, chiar şi fără 13 jucători. Koeman: "În niciun alt meci nu am suferit atât de mult pericol din partea adversarului"

• Barcelona - Dinamo Kiev 2-1
  • 13 jucători absenţi la Dinamo Kiev pe Camp Nou
Fotbal extern • pe 05.11.2020 la 08:51

Faza serii, cu Mircea Lucescu şi Lionel Messi, pe Camp Nou. Ce s-a întâmplat imediat după fluierul de final

• Lionel Messi a deschis scorul pe Camp Nou
championsleague-logo
Fotbal extern • pe 04.11.2020 la 23:46

Grupele Champions League. Rezultatele etapei a 3-a. PSG și United, surprizele serii! Juventus, Dortmund și Chelsea, fără emoții

• Avanlanșă de goluri în Liga Campionilor
  • Victorii pentru Barcelona, Real Madrid și Liverpool
Steigerberger
Fotbal extern • pe 04.11.2020 la 15:42

Momente tragi-comice în Germania! 10 jucători de la PSG, blocaţi în lift! "Cine e acolo?" / "Mbappe, Neymar"

• 10 jucători ai lui PSG, blocaţi 50 de minute într-un lift
  • Angel Di Maria şi Marquinhos s-au aflat printre ei
Nebunie totală! 35 de goluri marcate în 8 meciuri! Bayern şi Gladbach au dat câte 6. Liverpool a demolat-o pe Atalanta, Real a câştigat cu Inter
Fotbal • pe 03.11.2020 la 23:35

• Nemţii şi-au distrus adversarele
  • Real Madrid - Inter 3-2
lucescu
Fotbal extern • pe 28.10.2020 la 23:40

Rezultatele etapei a doua în Liga Campionilor. Dramă pentru Lucescu în Ungaria! Barcelona a câștigat șocul serii cu Juventus

• Juventus - Barcelona 0-2
  • Lucescu egalat în ultimul minut în Ungaria
Bayern Atletico
Fotbal extern • pe 21.10.2020 la 19:40

Grupele Champions League. Rezultatele înregistrate în prima etapă! Bayern a "distrus-o" pe Atletico, Real Madrid s-a făcut de râs cu Șahtior

• UEFA Champions League a debutat în forță
  • Toate rezultatele le ai pe AS.ro
Cristi Borcea
Fotbal intern • pe 13.10.2020 la 08:43

"Lăsați-ne să ne pregătim pentru Champions League!" Borcea "s-a întors" la Dinamo. Rufo Collado anunţă când vor ajunge "câinii roşii" în Ligă

• Dinamo nu a jucat niciodată în grupele Champions League
  • Echipa lui Contra e pe locul 14 în Liga 1
Ceva e putred în Danemarca! Dramă pentru Stanciu! Slavia Praga a fost eliminată din Liga Campionilor, după ce a primit 3 goluri în 8 minute
Fotbal extern • pe 01.10.2020 la 00:08

• Drama trăită de Stanciu în Danemarca
  • Cum arată urnele pentru tragerea la sorţi
Ovidiu Haţegan
Fotbal • pe 21.09.2020 la 17:55

Ovidiu Haţegan revine în UEFA Champions League. Arădeanul va arbitra echipa lui Mircea Lucescu!

• Arbitrul român, delegat la meciul din Belgia
  • Dinamo Kiev are duel cu Gent
  • Ovidiu Haţegan, faţă în faţă cu Mircea Lucescu
Handbal • pe 13.09.2020 la 18:55

"Tigroaicele" au "sfâşiat-o" pe Metz. CSM Bucureşti, debut în forţă în Liga Campionilor. Neagu a făcut show

• Debut cu dreptul în Liga Campionilor
  • Cristina Neagu a marcat 12 goluri
Dan Petrescu
Fotbal intern • pe 27.08.2020 la 09:43

Dan Petrescu speră ca Golofca să nu treacă prin ce a trecut el după meciul cu Suedia. "Diferenţa între a fi mare şi a fi nimeni e mică"

• Cătălin Golofca a ratat penalty-ul care o ducea pe CFR în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor
  • De asemenea, Kevin Boli i-a trimis pe croaţi în runda următoare
Fotbal extern • pe 26.08.2020 la 12:03

CFR Cluj - Dinamo Zagreb 2-2 (5-6 d.p.). Adio, Champions League! CFR Cluj a ratat calificarea după 7 serii de lovituri de pedeapsă. Dan Petrescu a privit finalul în genunchi

• CFR Cluj merge în preliminariile Europa League
  • România rămâne fără nici o reprezentată în cea mai înaltă competiţie europeană
PSG
Fotbal extern • pe 24.08.2020 la 10:25

Primul star care şi-a anunţat plecarea de la PSG după finala cu Bayern Munchen! "A fost ultimul meu meci"

• Jucătorul vrea să revină la PSG în funcţie de conducere
  • El doreşte să mai joace 3-4 ani
Thomas Tuchel
Fotbal extern • pe 24.08.2020 la 08:40

Francezii, devastaţi după eşecul dramatic cu Bayern Munchen. Tuchel: "Ne-am lăsat sufletul pe teren. Dacă înscriam primii, câştigam meciul"

• Thomas Tuchel a pierdut finala Ligii Campionilor
  • Bayern Munchen - PSG 1-0
Bayern Munchen
Fotbal extern • pe 24.08.2020 la 00:09

Bayern Munchen e campioana totală a Europei. Record uluitor al nemţilor în Liga Campionilor

• Bayern Munchen este noua campioană a Europei
  • Bayern a învins-o pe PSG, cu 1-0
Kylian Mbappe
Fotbal extern • pe 23.08.2020 la 23:41

Cine a furat VAR-ul? Mbappe a cerut un penalty după un duel cu Kimmich. Orsato nu a dictat nimic, dar reluările îl contrazic