Programul sferturilor de finală de la Cupa Africii pe Naţiuni 2023! Competiţia e exclusiv în AntenaPLAY

Alex Masgras Publicat: 31 ianuarie 2024, 0:18

Comentarii
Programul sferturilor de finală de la Cupa Africii pe Naţiuni 2023! Competiţia e exclusiv în AntenaPLAY

Victor Osimhen şi Franck Kessie, la Cupa Africii pe Naţiuni 2023 / Colaj Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Programul sferturilor de finală de la Cupa Africii pe Naţiuni 2023 este complet după ce Africa de Sud a produs surpriza şi s-a impus în ultimul meci din faza optimilor de finală cu Maroc, scor 2-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cele patru meciuri care vor stabili semifinalistele de la Cupa Africii pe Naţiuni 2023 vor avea loc pe 2 şi 3 februarie, LIVE în AntenaPLAY.

Programul sferturilor de finală de la Cupa Africii pe Naţiuni 2023

Primul duel pentru un loc în penultimul act va avea loc pe 2 februarie, de la ora 19:00, atunci când Nigeria va întâlni Angola. În optimile de finală, Nigeria a trecut de Camerun, scor 2-0, în timp ce Angola a învins Namibia cu 3-0.

Tot pe 2 februarie, de la ora 22:00, va avea loc duelul dintre RD Congo şi Guineea. DR Congo a trecut de Egipt la loviturile de departajare, în timp ce Guineea a învins Guineea Ecuatorială la limită, cu 1-0.

Sferturile de finală continuă pe 3 februarie, prima partidă fiind cea dintre Mali şi Coasta de Fildeş, de la ora 19:00. Mali a trecut de Burkina Faso, scor 2-1, în timp ce Africa de Sud a produs surpriza şi a învins Maroc, scor 2-0.

Reclamă
Reclamă

Câştigătoarea duelului Nigeria – Angola va întâlni în semifinale câştigătoarea sfertului Insulele Capului Verde – Africa de Sud. În cealaltă semifinală se vor întâlni învingătoarele din meciurile Mali – Coasta de Fildeş şi RD Congo – Guineea.

Vineri, 2 februarie

  • Nigeria – Angola (19:00)
  • RD Congo – Guineea (22:00)

Sâmbătă, 3 februarie

Reclamă
  • Mali – Coasta de Fildeş (19:00)
  • Insulele Capului Verde – Africa de Sud (22:00)

Autogol de necrezut în Mali – Burkina Faso! „Tontogolul” l-ar face invidios şi pe Bănel Nicoliţă 🙂

Edmond Tapsoba, fundaşul liderului din Bundesliga, Bayer Leverkusen, s-a aflat în centrul atenţiei în debutul partidei din optimile de finală dintre Mali şi Burkina Faso, de la Cupa Africii pe Naţiuni.

Mali a început foarte bine partida şi a atacat din primul minut. După doar 2 minute şi 12 de secunde, după ce lovitura de cap a lui Haidara a lovit bara, Tapsoba a trimis direct în propria poartă.

Fundaşul lui Bayer Leverkusen a stabilit un nou record al competiţiei. Autogolul lui Tapsoba din meciul Mali – Burkina Faso a fost cel mai rapid autogol înregistrat în istoria competiţiei. În cele din urmă, Mali s-a impus cu 2-1 şi va juca în sferturile de finală cu ţara gazdă, Coasta de Fildeş.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmări edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
5:19

VideoMontreal Canadiens – Buffalo Sabres 6-3. Habs, la o victorie de calificarea în finala Conferinţei de Est, după un meci nebun

23:35 14 mai

Văduva lui Florin Halagian, despre crearea Stelei din 1986: “Ienei a luat echipa pe care a făcut-o soţul meu”

23:27 14 mai

Marius Șumudică nu crede că Mirel Rădoi poate rezista la Gaziantep: „Tare mi-e frică”

23:01 14 mai

Mihai Stoica a anunţat ziua în care FCSB va numi un antrenor: “Gigi îl va convinge”

22:54 14 mai

Reacția lui Mbappe după ce Didier Deschamps a anunțat lotul pentru World Cup 2026

22:01 14 mai

Didier Deschamps a anunțat lotul naționalei Franței pentru Cupa Mondială! Fotbalistul lui Real Madrid, exclus

1 VIDEOCristi Chivu, gest de mare modestie la ceremonia de decernare a trofeului! Ce a făcut antrenorul român 2 “Vreau să subliniez asta”. Ce a spus preşedintele lui Inter despre Cristi Chivu, după eventul reuşit 3 Ce gafă a putut face Emil Boc, după ce U Cluj a fost învinsă dramatic de Univ. Craiova în finala Cupei României 4 Prima reacţie a lui Daniel Pancu după ce Neluţu Varga l-a făcut nesimţit! Ce a spus de Rapid: “Mă doresc mult” 5 Vestiarul Realului a ales: cine pleacă de la club după bătaia Valverde-Tchouameni! Surpriză uriașă 6 Cristi Chivu, prima reacție după ce a cucerit eventul cu Inter: „Câștigarea a două trofee nu este niciodată garantată”
Citește și