Arabia Saudită – Thailanda 0-0 şi Kirghizstan – Oman 1-1 au fost în AntenaPLAY! Toate rezultatele zilei de la Cupa Asiei

De Alex Ioniță
Publicat: 25.01.2024, 19:00

Arabia Saudită - Thailanda 0-0 şi Kirghizstan - Oman 1-1

Arabia Saudită - Coreea de Sud / Profimedia

Arabia Saudită – Thailanda 0-0 şi Kirghizstan – Oman 1-1 au fost în AntenaPLAY. Ultimele două meciuri din faza grupelor s-au încheiat la egalitate, iar Arabia Saudită a terminat pe primul loc Grupa D după aceste rezultate. Pe locul al doilea s-a clasat Thailanda, în timp ce Oman a obţinut locul 3. Ultima echipă din grupă este Kirghizstan, care a obţinut un singur punct.

Tot joi, Coreea de Sud şi Malaezia au făcut spectacol şi au încheiat meciul din Grupa E la egalitate, scor 3-3. În aceeaşi grupă, Bahrain a învins Iordania cu 1-0 şi a încheiat pe primul loc grupa. Coreea de Sud a terminat pe locul al doilea, urmată de Iordania şi Malaezia.

VEZI AICI MECIURILE DE LA CUPA ASIEI

Arabia Saudită – Thailanda 0-0 şi Kirghizstan – Oman 1-1 au fost în AntenaPLAY!

Fluier final în Kirghizstan – Oman 1-1.

Fluier final în Arabia Saudită – Thailanda 0-0.

Min. 80 în Kirghizstan – Oman 1-1! Joel a restabilit egalitatea, după o eroare colosală în apărarea Omanului.

Min. 8 în Kirghizstan – Oman 0-1! Al Ghassani a deschis scorul.

Min. 1: Au început meciurile Arabia Saudită – Thailanda şi Kirghizstan – Oman.

Min. 90+18: Fluier final! Coreea de Sud – Malaezia se încheie 3-3!

Min.90+15: Coreea de Sud – Malaezia 3-3! Malaezienii egalează în al 15-lea minut de prelungiri

Min. 90+7: Fluier final la Iordania – Bahrain! Bahrain câştigă cu 1-0

Min. 90+4: Coreea de Sud – Malaezia 3-2! Son a executat perfect penalty-ul şi Coreea de Sud trece din nou în avantaj

Min. 90: Penalty pentru Coreea de Sud! Arbitrul a luat decizia după ce a văzut faultul în careu pe ecranul de lângă gazon

Min. 82: Coreea de Sud – Malaezia 2-2! Lee a executat superb o lovitură liberă! Mingea a zguduit transversala, după care l-a atins în spate pe portarul Malaeziei şi a intrat în poartă

Min. 62: Coreea de Sud – Malaezia 1-2! Penalty-ul e transformat şi malaezienii întorc spectaculos scorul

Min. 60: Penalty pentru Malaezia! Arbitrul a arătat punctul cu var după ce a urmărit câteva minute faza pe ecranul de pe stadion

Min. 51: Coreea de Sud – Malaezia 1-1! Malaezienii marchează surprinzător şi egalează scorul

Min. 34: Iordania – Bahrain 0-1! Yusuf a deschis scorul pentru Bahrain

Min. 21: Coreea de Sud – Malaezia 1-0! Yeong a trimis cu capul după un corner, iar balonul a depăşit linia porţii! Golul a fost confirmat cu VAR

Update 13:30: Au început cele două meciuri din Cupa Asiei!

Coreea de Sud – Malaezia și Iordania – Bahrain (13:30)

Primele două partide ale zilei de joi sunt Coreea de Sud – Malaezia și Iordania – Bahrain, care vor începe în același timp, de la ora 13:30.

Cele 4 selecționate care se vor duela de la aceași oră fac parte din Grupa E a turneului final din Qatar. Din cursa pentru primele 2 poziții ale grupei a ieșit doar Malaezia, care și-a pierdut cele 2 partide jucate până în momentul de față.

Iată situația din Grupa E, înainte de ultimele meciuri din această fază:

1. Iordania – 4 puncte
2. Coreea de Sud – 4 puncte
3. Bahrain – 3 puncte
4. Malaezia – 0 puncte

Arabia Saudită – Thailanda și Kirghizstan – Oman (17:00)

Ziua de la Cupa Asiei continuă cu partidele dintre Arabia Saudită și Thailanda și cea dintre Kirghizstan și Oman. Aceste meciuri vor începe de la ora 17:00.

Cele 4 naționale fac parte din Grupa F a turneului final. Din cadrul acesteia, Arabia Saudită este deja calificată în fazele eliminatorii, iar Kirghizstan mai poate spera doar la poziția a 3-a.

Iată situația din Grupa F de la Cupa Asiei, înaintea partidelor de joi:

1. Arabia Saudită – 6 puncte
2. Thailanda – 4 puncte
3. Oman – 1 punct
4. Kirghizstan- 0 puncte

Toate echipele calificate în faza eliminatorie a turneului final, înainte de duelurile menționate anterior:

Scene dramatice la Cupa Asiei!

Au fost scene dramatice la Cupa Asiei! Căpitanul Indoneziei, Jordi Amat, s-a părbușit pe teren în a doua repriză a partidei cu Vietnam. Acesta a fost scos cu targa de pe teren, după intervenția staff-ului medical.

În cariera sa, Amat a fost legitimat la formații importante din Spania sau Anglia. A ajuns în cele din urmă în Indonezia, la Johor DT și, chiar dacă a jucat inițial pentru națioanlele de junior ale Spaniei, și-a schimbat cetățenia pentru a juca la selecționata asiatică

În a doua parte a partidei dintre Vietnam și Indonezia, mai exact în minutul 66, Jordi Amat a căzut pe teren, după un duel aerian. Acesta a fost lovit cu cotul de către jucătorul vietnamez și s-a prăbușit pe teren.

Inițial, centralul partidei a lăsat jocul să continue, dar a văzut după scurt timp că jucătorul indonezian nu s-a mai ridicat și a cerut intervenția staff-ului medical. (VEZI AICI VIDEO)

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

21
22:20
Viitorul lui Dennis Politic a fost decis! Ce contract a semnat „eroul” lui Dinamo din turul barajului cu Csikszereda
21
21:34
EXCLUSIVCristina Şerban e românca de 21 de ani care lucrează la Mercedes şi a dezvăluit ce dialog genial a avut cu Lewis Hamilton
21
21:23
Mihai Stoica a pronunţat numele celor şase jucători pe care i-ar transfera la FCSB: „Gigi Becali hotărăşte!”
21
21:10
VIDEOFinlanda – Elveţia 1-3 şi Suedia – Slovacia 6-1 au fost în AntenaPLAY. S-a terminat faza grupelor la CM de hochei
21
20:42
„Dacă aş antrena o echipă mare, Ianis Hagi ar fi primul transfer!” Gică Hagi, fascinat de fiul său: „Cel mai bun cu Real Madrid”
21
20:21
Gică Hagi, anunţ de ultimă oră despre transferul lui Denis Alibec: „Am vorbit cu el”
21
20:14
Neil Lennon, tot mai aproape să îl piardă pe Albion Rrahmani. O forţă a Europei negociază transferul golgheterului de la Rapid!
21
20:07
Imagine URIAŞĂ cu Gică Hagi la Ambasada SUA din România. Mesajul superb pentru „Rege”
21
19:20
Carlo Ancelotti are trei variante de transfer pentru a-l înlocui pe Toni Kroos la Real Madrid! Şi-a pregătit deja şi „planul B”
21
19:20
AS.ro LIVE | Răzvan Raţ este invitatul lui Dan Pavel, de la 10:30. Dezvăluiri de senzaţie a fostului internaţional român

Care sunt cele mai norocoase zile în această vară pentru fiecare zodie. Ce arată astrele

Zodii care au așteptări mari de la viața lor. Nativii care nu se mulțumesc cu puțin