Dan Petrescu, înainte de Jeonbuk – Pohang, din Liga Campionilor Asiei: “E o scenă specială, jucătorii vor da totul”

Dan Roșu Publicat: 13 februarie 2024, 15:09

Comentarii
Dan Petrescu, înainte de Jeonbuk – Pohang, din Liga Campionilor Asiei: E o scenă specială, jucătorii vor da totul

Dan Petrescu - Profimedia Images

Dan Petrescu a vorbit într-o conferinţă de presă înainte de Jeonbuk – Pohang, meci din turul optimilor Ligii Campionilor Asiei, duel ce va avea loc miercuri, de la 12:00, exclusiv în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Primul meci din 2024 a început. Liga Campionilor Asiei este o scenă specială. Cred că jucătorii vor da totul. Pohang este un adversar puternic. Chiar dacă şi-a schimbat antrenorul, va fi un meci greu. Totuşi, ne-am pregătit bine şi vom scoate un rezultat bun.

Dan Petrescu, înainte de Jeonbuk – Pohang, din Liga Campionilor Asiei

Pohang este o echipă mare. Au trecut prin multe schimbări, dar performanţa echipei a rămas la înălţime. Am luat mai mulţi jucători tineri. Am avut mai mulţi accidentaţi.

Nu numai determinarea mea e importantă, ci şi cea a clubului şi a jucătorilor. Vom face totul să câştigăm meciul de mâine. La un club mare ca al nostru, toţi jucătorii vor să joace. Centrul atenţiei trebuie să fie pe ei, nu pe mine”, a spus Petrescu, în conferinţa de presă.

Programul complet al turului optimilor Ligii Campionilor Asiei

Programul turului optimilor Ligii Campionilor Asiei aduce partide tari, unde îi vom putea vedea la lucru pe Cristiano Ronaldo sau pe elevii lui Dan Petrescu. Competiţia e transmisă exclusiv în AntenaPLAY.

Reclamă
Reclamă

În perioada 13-15 februarie vor avea loc cele 8 meciuri din turul optimilor Ligii Campionilor Asiei. Jeonbuk Motors, echipa lui Dan Petrescu, se va duela cu Pohang Steelers, pe 14 februarie, de la ora 12:00. Cristiano Ronaldo va fi live în AntenaPLAY tot pe 14 februarie, de la ora 20:00, în Al Fayha – Al Nassr.

  • Shandong Taishan – Kawasaki Frontale 2-3
  • Jeonbuk Motors – Pohang Steelers (14 februarie, ora 12:00)
  • Bangkok United – Yokohama Marinos (14 februarie, ora 14:00)
  • Nasaf – Al Ain (14 februarie, ora 16:00)
  • Al Fayha – Al Nassr (14 februarie, ora 20:00)
  • Ulsan – Ventforet Kofu (15 februarie, ora 12:00)
  • Navbahor – Al Ittihad (15 februarie, ora 16:00)
  • Sepahan – Al-Hilal (15 februarie, ora 18:00)
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:46 2 apr.

Cum l-a numit Adrian Mutu pe Gigi Becali, după ce patronul FCSB-ului a vorbit cu ministrul Apărării la telefon!

23:33 2 apr.

Iuliu Mureşan a confirmat că Marius Bilaşco merge la Rapid! A anunţat şi ce se întâmplă cu Bogdan Mara

23:12 2 apr.

Sfâșietor. Ultimul mesaj pe care i l-a trimis soția lui Diogo Jota, dar acesta nu a apucat să-l citească

23:10 2 apr.

Primul pas oficial pentru numirea lui Gică Hagi ca selecţioner al naţionalei! Comisia Tehnică are şedinţă vineri

22:47 2 apr.

Istorie în Champions League feminin. Barca a învins-o pe Real Madrid cu 12-2

22:40 2 apr.

Steaua a obţinut primul succes în play-off, 2-0 cu Chindia. Înlocuitorul lui Adi Popa a dat gol cu călcâiul!

1 EXCLUSIVÎncepe revoluţia: Primii titulari ai României, OUT de la naţională în era “Gică Hagi” 2 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 3 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi 4 S-a decis o altă plecare de la FCSB! Gigi Becali şi Mihai Stoica îi aduc înlocuitor 5 Reacția lui Gigi Becali după anunțul Ministrului Apărării: „Eu vreau Steaua doar pentru suporteri” 6 Asta ar fi lovitura secolului. Guardiola, printre favoriții la banca naționalei Italiei
Citește și