Închide meniul
VIDEO

Ebrima Darboe, gol de senzație în Palermo – Sampdoria! A învins un portar trecut prin Liga 1 cu un șut fabulos

Alex Ioniță Publicat: 6 aprilie 2024, 19:13

Comentarii
Ebrima Darboe, gol de senzație în Palermo – Sampdoria! A învins un portar trecut prin Liga 1 cu un șut fabulos

Reușita lui Ebrima Darboe / Captură AntenaPLAY

Ebrima Darboe a reușit să înscrie un gol de senzație în Palermo – Sampdoria! Jucătorul din echipa lui Andrea Pirlo a surprins pe toată lumea cu o execuție de mare fotbalist.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cele două formații s-au întâlnit în etapa cu numărul 32 a sezonului de Serie B. Cele mai tari meciuri din eșalonul secund al fotbalului italian se văd exclusiv în AntenaPLAY.

Ebrima Darboe, gol de senzație în Palermo – Sampdoria!

În minutul 61 al partidei dintre Palermo și Sampdoria, la scorul de 2-1, Ebrima Darboe a primit mingea, de la o distanță considerabilă de poartă. Acesta a trimis un șut puternic care l-a surprins pe Pigliacelli, iar balonul s-a oprit direct în poartă.

Mirko Pigliacelli, portarul celor de la Palermo, a ajuns în anul 2018 în Liga 1, la Universitatea Craiova. Italianul a adunat 166 de meciuri pentru formația din Bănie, în care a reușit să marcheze și un gol!

Se întâmpla chiar într-o partidă cu FCSB, atunci când portarul a marcat primul gol al oltenilor, de la punctul cu var. Totuși, partida respectivă s-a încheiat cu victoria roș-albaștrilor, scor 2-3.

Reclamă
Reclamă

Oltenii l-au vândut pe italian la Palermo în anul 2022, în schimbul sumei de 500.000 de euro. În momentul de față, Pigliacelli valorează suma de 1,1 milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Notele primite de Valentin Mihăilă și Dennis Man, după Sudtirol – Parma 0-0

Iată notele primite de Valentin Mihăilă și Dennis Man, după Sudtirol – Parma 0-0. Cei doi români au avut o prestație solidă în cadrul acestei partide, iar specialiștii au arătat acest lucru în punctajul pe care l-au oferit, după meci.

Duelul dintre Sudtirol și Parma a contat pentru etapa cu numărul 32 a sezonului de Serie B. Cele mai tari meciuri din eșalonul secund al fotbalului italian se văd exclusiv în AntenaPLAY.

Reclamă

Specialiștii de la sofascore.ro le-au oferit note mari românilor de la Parma, după duelul din etapa cu numărul 32. Valentin Mihăilă a primit punctajul de 7,3, în timp ce Dennis Man a obținut nota de 7,6, cea mai mare din echipa lui Fabio Pecchia.

În cadrul meciului, Mihăilă s-a remarcat printr-un șut excepțional, care, din păcate pentru român, a lovit bara. Fostul jucător de la Universitatea Craiova a fost schimbat de tehnicianul lui Parma în minutul 78, iar în locul lui a intrat Hernani.

De cealaltă parte, Dennis Man a creat mai multe ocazii periculoase. Românul și-a etalat, din nou, viteza și abilitatea de senzație de a controla balonul. Totuși, acesta nu a reușit să fie decisiv pentru echipa lui Pecchia, iar scorul final al partidei a fost de 0-0.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:41
Transfer la Oțelul Galați. Jucătorul plecat cu cântec de la fosta echipă a ajuns în Liga 1
13:50
Sorana Cîrstea, OUT de la Adelaide. Românca s-a retras după o accidentare la gleznă
13:38
“Discuții avansate”. Edi Iordănescu a rupt tăcerea despre revenirea pe bancă. Ce oferte a avut și refuzat
13:03
Marius Șumudică a spus totul despre scandalul de la debutul la Al-Okhdood: “I-am spus asta”
12:30
Mihai Stoica, tranșant. Ce se întâmplă cu viitorul lui Florin Tănase și Ștefan Târnovanu la FCSB
12:06
VIDEODramatism în NBA. Anthony Edwards, coș în ultimele secunde în victoria lui Timberwolves cu Spurs
1 Un alt transfer din fotbalul românesc în Turcia. Agentul confirmă: “Mâine face vizita medicală” 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. CFR Cluj și-a adus fundaș central 3 EXCLUSIV“Am ajuns unde nu voiam”. Verdict îngrijorător după transferul lui Adrian Șut de la FCSB 4 Rapid și-a cedat jucătorul la o echipă de play-off: „Transfer definitiv” 5 “Cine știe cât va mai visa Chivu”. Presa din Italia s-a pronunțat după Inter – Napoli 2-2. Nota primită de român 6 VIDEOTratative în parcare. Se pregăteşte transferul unui jucător al Rapidului!
Citește și